Hlavní navigace

S fungující imunitou se chřipky bát nemusíme

„Onemocnění způsobené virem chřipky postihne jednou za čas každého z nás, ať děláme co děláme.“ Toto je však zarytý mýtus, kterému spousta lidí věří. Opak je pravdou. Chřipce to můžeme při jejím řádění náramně zkomplikovat.

Sdílet

A víme-li jak na to, nemusíme tomuto onemocnění dát žádnou šanci. Pojďte s námi prozkoumat slabiny této nemoci.

Virus chřipky je velmi chytrý a zná spoustu důmyslných cestiček, jak přelstít naši imunitu. Umí měnit svoji strukturu, ví jak utíkat a bránit se před našimi obrannými mechanizmy. 

Nicméně my můžeme být krok napřed. V současné době neexistuje lepší lék proti chřipce než plně fungující zdravá imunita, která zabrání množení této „biologické zbraně“ v našem těle. Je pravdou, že na trhu je v současné době několik antivirotických léčiv, nicméně lze konstatovat, že ani jedno z nich nepředstavuje zaručený recept, jak chřipku vyléčit. Pokud by tomu tak bylo, tak se o tomto zabijáku, který má ročně na svědomí až několik set tisíc životů, vůbec nemluví. 

Dosud nepřekonanou formou účinné obrany proti chřipce je stimulace imunitního systému pomocí mikrobiálních lyzátů. Jedná se o drobné částečky získané z neživých bakteriálních buněk, které mohou velmi silně podpořit základní obranné mechanismy. Nedávno byl například na trh uvedený produkt RespiVaxin kombinující účinky lyzátů, protilátek kolostra a silného imunomodulačního beta glukanu. 

V přírodě můžeme najít také spoustu imunoaktivních molekul, které jsou schopny okamžitě nastartovat imunitu a současně potlačit virovou či bakteriální infekci. Jedná se zejména o plazmové faktory, protilátky a antimikrobiální peptidy jako jsou ovotransferin či laktoferin. Vyváženou kombinaci těchto imunoaktivních molekul naleznete v přípravku Imusan, který se objevil na trhu koncem minulého roku.

Samozřejmostí v péči o imunitu je dostatek vitamínů, minerálů, pohybu – jednoduše zdravá životospráva. Ale to ví dnes každé dítě. Takže nezoufejte, buďte aktivní v podpoře vaší imunity a nedejte chřipce šanci!

Více na www.vitalsuppor­t.cz.

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).