Hlavní navigace

Rady a tipy, jak pečovat o malé i velké marody

Máte doma maroda a chcete mu z nemoci pomoct? Pojďte se podívat, jak na to! Pravá láska nepotřebuje slova.
3. 2. 2021

Sdílet

Někdo z vašich blízkých právě onemocněl a v kalendáři zrovna svítí blížící se rodinná oslava? Kromě zbavení se bacilů, klidu a odpočinku ale potřebuje i něco jiného – vaši péči a lásku. Pojďme se podívat na to, jak ji projevit i beze slov!

Léčivé teplo

Mnohem lépe uděláte, když svého milovaného přikryjete dekou, donesete mu horký čaj nebo teplé ponožky. Udržíte ho tak v teple, které mu prospěje. Pokud se propotí až moc, doneste mu nové oblečení a postel převlečte do čistého.


Nemocnému bude nejlépe, když zůstane ležet v teple.

Pozitivní přístup a dobrá nálada

Pravá láska se pozná díky projevu podpory i v nelehkých časech. Projevte ji pozitivním přístupem a dobrou náladou, kterou svého blízkého při nemoci budete zahrnovat. Zvlášť pro děti je nemoc signálem nudy podtržené nemožností cokoliv dělat.

I když za vašimi zády číhá chřipka nebo jiná nemoc, která vašeho milovaného skolila, věnujte mu čas. Zahrajte si s ním nějakou hru, vyprávějte mu vtipný příběh z vašeho dětství nebo mu pusťte jeho oblíbený film. I čtení z knížky vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem, ale i dospělým!


Dobrý příběh nebo pohádka vykouzlí úsměv na tváři každému! 

Smoothie plné energie

Lásku beze slov můžete projevit i nějakou zdravou dobrotou, kterou nemocnému připravíte. Při nemoci člověk ztratí hodně energie. Tu můžete snadno dobít rychlým a dobrým smoothie z čerstvého ovoce. Zvládnete ho připravit jakýmkoliv mixérem, který máte doma zrovna po ruce. Zkuste ho vytvořit podle našeho videa:

Rychlý pomocník z lékárny  

Hledáte rychlé řešení, jak nemocnému ulevit? Skočte do lékárny pro přípravek, který i poradí s příznaky chřipky i nachlazení. Můžete zvolit například lék Tantogrip citrón nebo pomeranč, který ve formě nápoje ulevuje od horečky, zimnice, bolesti hlavy, bolesti svalů i ucpaného nosu do 20 minut.

Chybu neuděláte ani s přípravky Tantum Verde. Pomohou při zánětu a bolesti v krku.


Tantum Verde Spray a pastilky Tantum Verde Mint jsou dobrými pomocníky při bolesti a zánětu v krku. 

S těmito radami bude vašemu blízkému lépe a bude připravený na blížící se rodinnou událost. Už máte jasno v tom, jak projevit lásku beze slov

Tantogrip citrón a Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a fenylefrin hydrochlorid. Léky k vnitřnímu užití. Tantum Verde, Tantum Verde Mint a Tantum Verde Spray obsahují benzydami hydrochlorid. Léky k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).