Hlavní navigace

Projekt Aktivně a zdravě – nová cesta za zdravým životním stylem

Rozhodnout se pro zdravý životní styl není vždy jednoduché, a ještě těžší je si ho udržet. Vyžaduje to především odhodlanost, vytrvalost, spoustu úsilí, a hlavně pevné nervy!
3. 12. 2018

Sdílet

A když je na to člověk sám a nemá dostatečně silnou motivaci, může to být velice náročné. Nový projekt Aktivně a zdravě se snaží pomáhat se všemi těmito překážkami. Je sestaven tak, aby se úplně každý mohl vydat na cestu za lepším životním stylem a dokázal v něm i vytrvat.

Za projektem Aktivně a zdravě stojí nezisková iniciativa Vím, co jím a piju o.p.s., která se rozhodla podpořit budování zdravého životního stylu pomocí unikátní aplikace. Byl proveden výzkum, ze kterého vyplynulo, že celá 1/4 lidí nechodí pravidelně na preventivní prohlídky, 1/3 lidí se přejídá a dokonce 1/2 vůbec nesportuje. Projekt a k němu vytvořená aplikace Aktivně a zdravě se snaží přirozenou cestou pomáhat uživatelům v cestě za zdravým životním stylem.

Většina Čechů se nestará o to, co jí a kolik toho jí. Při tom správné potraviny a pravidelná strava jsou stěžejní pro nastolení nového životního stylu. V tom vám pomůže právě aplikace Aktivně a zdravě. Tu si můžete lehce stáhnout na iTunes nebo Google Play. Aplikace obsahuje mnoho užitečných tipů a triků, jak pro start, tak i udržení zdravého a aktivního života. Projekt má své ambasadory, kteří budou vašimi průvodci světem aplikace a budou vás motivovat. Patří mezi ně jsou Lukáš Krpálek, Patricie Solaříková, Roman Vaněk, Jitka Nováčková, Barbora Havlíčková, Lucie Svěcena, Martin Fuksa, Svatava Coolinářka a Yummymummy foodie. Jedinečným prvkem aplikace jsou nejrůznější výzvy z oblasti zdraví a pohybu. Pokud výzvu splníte, získáte za ni body, ty se liší podle druhu výzvy. Můžete získat i zajímavé ceny, které dostanete podle celkového množství bodů za splněné výzvy.

Začít se změnou, pokud nevíte, jak správně se stravovat, je těžké a může vést i k rychlému nezdaru. Víte, že 27 % lidí při nákupech vůbec nedbá na to, zda kupují kvalitní a zdravé potraviny ne-li dokonce škodlivé? Z výzkumu také vyplynulo, že 48 % lidí při stravování neomezuje sůl v jídle a 10 % jí sladkosti každý den. Aplikace Aktivně a zdravě vám pomůže s výběrem správných i zdravých potravin, se sestavením vhodného jídelníčku a naučí vás se nepřejídat a když už mlsat tak bez výčitek a zdravě.

Hlavní odlišností aplikace Aktivně a zdravě od ostatních je, že na změnu životního stylu nebudete nikdy sami. S vaší novou cestou vám pomůžou ambasadoři, zdravotní kalkulačky, tipy z oblasti výživy a sportu i nejrůznější recepty. Všechno s přehledem najdete na jednom místě. Díky tomu, že se jedná i o mobilní aplikaci, budete mít tohoto všestranného průvodce na cestě za novým a lepším životním stylem neustále u sebe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).