Hlavní navigace

Ondřej Vetchý vyzývá veřejnost k hlasování v rámci Fondu Magnesia GO

Hlasování do Fondu Magnesia GO bylo odstartováno! Fond již třetím rokem organizují Karlovarské minerální vody ve spolupráci s ambasadorem projektu Ondřejem Vetchým.
25. 10. 2016

Sdílet

V minulých ročnících byli finalisty například i Jan Micka nebo Jiří Prskavec, kteří si i díky finanční podpoře od Fondu mohli dovolit trénovat na opravdu vrcholové úrovni a dosáhnout tak na svůj olympijský sen v Riu de Janeiru. Mezi šest finalistů letošního ročníku, kteří byli vybráni z 376 přihlášených, Fond rozdělí 1 milion korun. Nyní je na veřejnosti, aby v internetovém hlasování určila finální pořadí a tím i příspěvek jednotlivým sportovcům. Každý může hlasovat pro svého favorita jedenkrát týdně až do 20. 11. 2016 na oficiálních webových stránkách www.magnesiago.cz. Pokud k tomu ještě uvede odpověď na otázku: „Kolik kilogramů váží dohromady finalisté Fondu Magnesia GO 2016,“ může vyhrát sportovní pitný režim Magnesia GO na celý rok.

Posláním Fondu Magnesia GO je podpora nadějných sportovců v cestě za jejich sportovními sny. Prostředky, které díky Fondu Magnesia GO získají, jim pomohou nejen v přípravě a sportovním rozvoji, ale přinášejí jim i výrazný náskok v náročné světové konkurenci. Principem projektu je vybrat šest mladých, nadaných a cílevědomých sportovců, o jejichž umístění v soutěži a tím pádem i výši finanční odměny následně rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování. Letošní výherní suma činí stejně jako loňském roce 1 milion korun. Tu si finalisté rozdělí následovně: vítěz hlasování dostane 350 000 Kč, druhý v pořadí 250 000 Kč, třetí 150 000 Kč, čtvrtý 100 000 Kč, pátý 80 000 Kč a šestý 70 000 Kč.  

Projekt zaštiťuje od jeho vzniku v roce 2014 herec a sportovec Ondřej Vetchý. Za klíčové faktory úspěchu ve sportu považuje nejen talent, zdraví a potřebné štěstí, ale i vůli, vytrvalost a odhodlání. „Právě v této umanutosti v dobrém slova smyslu vidím přesah i do každodenního života a také vklad do budoucnosti. Nyní ale tito mladí sportovci potřebují i podporu veřejnosti. Každý si může na stránkách Fondu Magnesia GO vybrat svého favorita a dát mu hlas. Podpořte, prosím, tyto mladé talentované sportovce, aby si mohli splnit sportovní sny a hrdě reprezentovat svou zemi,“ vyzývá širokou veřejnost Ondřej Vetchý.

Na webových stránkách www.magnesiago.cz jsou k dispozici informace a videa představující jednotlivé sportovce, kteří se ve finále Fondu Magnesia GO 2016 utkají o přízeň a hlasy veřejnosti. A kdo že se tedy letos probojoval do finále?

  • Moderní pětibojař Marek Grycz je trojnásobným juniorským mistrem České republiky. Jeho cílem pro příští rok je individuální medaile z juniorského Mistrovství Evropy nebo juniorského Mistrovství světa a získání nominace na závod dospělých, například na Světový pohár.
  • Dráhový cyklista Jiří Janošek je dvojnásobným juniorským mistrem světa a v letošním roce se stal vicemistrem Evropy v teamsprintu a na 1 km s pevným startem v kategorii do 23 let. V příštím roce se hodlá ještě o jednu příčku polepšit a získat tak titul mistra Evropy.
  • Kanoista Matyáš Lhota se vodnímu slalomu věnuje již 9 let. Jeho největším úspěchem je zatím titul juniorského vicemistra světa z polského Krakova, pro příští rok si ale brousí zuby na příčku nejvyšší.
  • Ľudmila Maťavková, kapitánka slovenské reprezentace do 17 a 19 let v ženském fotbale, má za cíl vyhrát 1. fotbalovou ligu, dostat se do ženské fotbalové reprezentace a následně přestoupit do nejkvalitnějších světových lig.
  • Michaela Pešková je slovenskou juniorskou a dorosteneckou rekordmankou v běhu na 400 m přes překážky. Jejím cílem pro příští rok je dostat se na Mistrovství Evropy do 23 let.
  • Triatlonistka Simona Šimůnková letos skončila druhá na Mistrovství světa v kategorii juniorek. V příštím roce ji čeká maturita, ale i přes to plánuje pilně sbírat body ze závodů a umístit se v žebříčku Evropského poháru do 23 let do 20. místa.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).