Hlavní navigace

Novoroční restart? Konopný detox!

Komerční sdělení
Vánoce prožité v klidu a míru jsou v posledních letech zaměněny za svátky vyznačující se zejména nadměrnou konzumací nezdravých potravin.

Sdílet

I ten největší zastánce zdravé stravy si v tomto období několikrát zahřeší. Není divu, že se pak místo kýženého energií nabitého stavu cítíme ještě víc unavení, než když dennodenně chodíme do práce. 

Nejlepším řešením, jak organismu dodat ztracenou energii a naopak ubrat cukrovím nabytá kila, je detoxikace. Mezi hlavní pilíře takové očisty patří jednak pohyb, jednak zdravá strava. O možnostech nejrůznějších druhů cvičení už toho bylo řečeno mnoho a je jen na vašem uvážení a vašich možnostech, jaký druh aktivity si vyberete. 

Očistné produkty vybírejte s rozmyslem

Na rozdíl od pohybu, který má pozitivní účinky téměř ve všech svých modifikacích, se detoxikační doplňky stravy musí vybírat opravdu pečlivě. Ne všechny propagované produkty totiž splní svůj úkol a organismu dodají potřebné a odeberou škodlivé látky. Některé uměle vyrobené preparáty mohou mít účinek naprosto opačný. 

Konopí vás nezklame

Velmi účinným a čistě přírodním zdrojem tělu prospěšných látek jsou nejrůznější potravinové variace vyrobené z konopí. Konopí obsahuje optimální poměr esenciálních mastných kyselin a všechny esenciální aminokyseliny. Díky tomuto složení jsou konopné potraviny nejvhodnější pro lidskou výživu, ze všech rostlin vůbec. Esenciální mastné kyseliny a aminokyseliny výrazným způsobem ovlivňují správné fungování metabolismu – a to je hlavním předpokladem účinné detoxikace a celkového ozdravení těla. Kromě těchto esenciálních látek konopí obsahuje vyvážený poměr nejrůznějších minerálů, vlákniny a vitamínů. Tím se konopí stává jednoznačně nejúčinnějších detoxikačním pomocníkem na trhu. 

Vybírat můžete z mnoha konopných produktů a způsobů jejich úprav. Konopná semínka lze konzumovat samotná, popřípadě jako součást jogurtů, salátů, rýže či těstovin. Skvělým zdrojem ozdravných účinků konopí je konopný olej, který také výrazně snižuje hladinu cholesterolu a je prevencí proti rakovině tlustého střeva.

Zdravé pití

A zapomínat nesmíme ani na pitný režim, který je stěžejním bodem detoxikace. Denně je nutné vypít nejméně 2 litry tekutin. Kromě čisté vody jsou vhodným nápojem konopné čaje, které navíc mají relaxační a uklidňující účinky, napomáhají v boji proti migrénám a nespavosti. Konopný detox nenechá vaše tělo na holičkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).