Hlavní navigace

Nepodceňujte význam vůní v životě. Pokud se chcete dobře cítit, měli byste se obklopit příjemnými vůněmi

Málokdo si uvědomuje, jak zásadní roli v životě hraje vůně. Jejich role je přitom takřka nenahraditelná.
14. 6. 2019

Sdílet

Ať už v roli pozitivní, estetické, kdy přinášejí radost  a potěšení, tak i v roli varovné, kdy upozorňuje na nebezpečné látky nebo nemoce. Příjemné vůně dokáží ovlivnit naší náladu, působí proti stresu, evokují emoce a dokonce mohou být spouštěčem léčebných procesů. „O pozitivních vlivech příjemných vůní na psychiku člověka věděli už staří Římané a Řekové. Dnes je vůně z velké míry prostředkem estetického vyjadřování, dodává nám pocit lepší kvality života. Přirozeně vyhledáváme příjemné vůně a spojujeme si je s příjemnými asociacemi, které pozitivně ovlivňují naše emoce a pocity,“ dodává psycholožka PhDr. Daniela Mináčová.

Vůně mohou být součástí vašeho nejbližšího okolí i domova zcela přirozeně, jednak z květin nebo přírodních materiálů, ale také z výrobků, které vám v domácnosti pomáhají udržet čistotu a svěžest. Velmi intenzivně je vnímaná například vůně prádla.

 S příchodem jara a léta přináší Lenor na trh s pracími prostředky tři okouzlující a svěží vůně, které prádlu dodají čistotu, svěžest a měkkost. Každá z vůní Spring Awakening, Gold Orchid nebo Amethyst & Floral bouquet dodá spotřebitelům pocit čistoty a svěžesti. Rychlé a účinné praní s kapslemi ocení zejména ti, kteří mají rádi dlouhotrvající svěžest svého prádla a efektivní  trávení  času domácími pracemi.

Prací prostředek Lenor Spring Awakening, ideální na bílé prádlo, je plný vůně jarních květů a závanu přírodní pačuly s bílým cedrem. Díky této vůni se můžete těšit na revitalizující, posilňující zážitek, který ve vás zanechá pocit povzbuzení a dokonalého osvěžení. Další dva druhy jsou vhodné na praní barevného prádla. Vůně Gold Orchid od Lenoru vás bude lákat svůdnými tóny vzácné vanilky, která utiší emoce a uspokojí vaší duši. Okouzlující tóny mimózy, medové růže a krémové broskve ve vás zanechají neuvěřitelně povznášející a přepychový zážitek. Vůně Lenoru Amethyst & Floral bouquet přinese do vaší domácnosti tajemný koktejl oslnivého bergamotu spolu se vzdušnou vůní jemné frézie a nádherného jasmínu. Uspokojující odstíny spodních tónů této vůně vás zahalí do sametového tepla a díky tomu se budete cítit sebevědomě a pohodlně po celý den.

Praní v pračce není žádná věda, ale mnozí stále ještě dělají chyby při praní s pracími kapslemi. Pro nejlepší účinek pracích prostředků Lenor je důležité položit prádlo přímo na kapsli. Ke kapsli se mohou na spodek pracího bubnu přidat i vonné perličky Lenor pro extra prodlouženou svěžest. Zatímco kapsle prádlo čistí a vonné perličky mu dodají neuvěřitelnou vůni, Lenor aviváž oblečení chrání, změkčuje a osvěžuje. Lenor se o prádlo postará neodolatelně – vyčistí, zjemní, osvěží, ale také ochrání před vyblednutím barev, vytaháním nebo žmolkováním.

Prací kapsule s sebou přinášejí téma bezpečnost dětí. Prací prostředky a aviváže Lenor vždy uchovávejte zavřené, mimo dosah dětí a na bezpečném místě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).