Hlavní navigace

Nečekejte na léčbu. Začněte s prevencí!

Chřipková onemocnění a virózy jsou tu a s nimi i více či méně nepříjemné příznaky v podobě horečky, kašle, bolesti hlavy a únavy.
14. 10. 2020

Sdílet

Dokážou nás nepříjemně potrápit, přesto jsou například ve srovnání s pravou sezónní chřipkou mírnější a mají méně závažné komplikace. Letošní podzim je vzhledem k protiepidemickým opatřením náročný a abychom byli fit, měli bychom se soustředit především na prevenci.

Podpořte imunitu

Prevence a podpora imunity jsou v otázce viróz zásadní. Je třeba začít včas, to znamená ideálně s nástupem do běžného poprázdninového režimu, s nástupem do škol a školek. Důležitou roli hraje také zdravý životní styl, fyzická aktivita nejlépe na čerstvém vzduchu, kvalitní spánek, vyvážená strava s dostatkem vitaminů, a v neposlední řadě pozitivní myšlení, jakkoli to zní jako klišé. Imunitu můžete podpořit i pomocí různých volně prodejných léčivých přípravků či doplňků stravy.

Omezte stres

Stres dokáže imunitu výrazně snížit, je to jeden z hlavních faktorů podporující vznik nejrůznějších, i závažných onemocnění. Zatímco krátkodobý stres nám pomáhá zmobilizovat se, vynaložit potřebnou energii například ke zlepšení výkonu, k dosažení životního cíle, dlouhodobý stres nám jednoznačně škodí a může mít negativní dopad na náš organismus, na naše fyzické i duševní zdraví. Se stresem je třeba se naučit pracovat a odbourávat jej, ať už formou relaxace, pravidelného cvičení, kvalitní stravy či pomocí léčivých přípravků.

Výborným pomocníkem je homeopatie

Homeopatické léčivé přípravky jsou šetrné a nezatěžují už tak dost zatížený lidský organismus. Užívat je mohou i rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné a kojící ženy, malé děti a senioři. Ti ocení mimo jiné to, že se homeopatické léky navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňují.

Oblíbeným homeopatickým lékem ve světě i v České republice je Oscillococcinum, používané pro prevenci i léčbu chřipkových stavů. Preventivně se podává pouze 1 dávka granulí týdně, malým dětem se rozpustí v trošce vody. Oscillococcinum se vyplatí mít po ruce i ve chvíli, kdy začínáte pociťovat první příznaky onemocnění jako je horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. V takovém případě je třeba zvýšit dávkování na 1 dávku 3 x denně po dobu 1 až 3 dnů.

Homeopatický léčivý přípravek Sédatif PC zmírní příznaky stresu během dne a tím zkvalitní spánek v noci. Tradičně se v homeopatii užívá k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku. Sédatif PC je nenávykový a neovlivňuje pozornost během dne, což ocení například řidiči nebo studenti.


Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum a Sédatif PC jsou homeopatické léčivé přípravky k vnitřnímu užití. Oscillococcinum obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).