Hlavní navigace

Metabolic balance® - převratný způsob stravování

Přejete si zůstat zdraví a fit pokud možno až do vysokého věku? Posílit energii a vaši vitalitu? Vyřešit trvale problémy s hmotností? Podpořit celkově zdraví?

Sdílet

Je zde pro vás program metabolic balance® , který neznamená žádné hladovění! Vyzkoušejte chutné a zdravé recepty a kila půjdou dolů jen tak mimochodem! Příroda nám nabízí pravé „tukožrouty a zeštíhlovače“. Využijte tyto léčivé síly a naučte se, jak uvést látkovou výměnu opět do rovnováhy.

Program metabolic balance® je komplexní program pro úpravu metabolismu a váhy. Byl vyvinut v Německu na základě dlouholeté spolupráce lékařů, vědeckých pracovníků z oboru výživy a počítačových odborníků. Díky přechodu na zdravou a vyváženou stravu přispívá ke zlepšení zdraví a umožňuje šetrnou úpravu tělesné hmotnosti. Nejedná se o žádné potravinové doplňky, zázračné pilulky či přísné počítání kalorií. Základ programu metabolic balance® tvoří osobní jídelní plán, který je klientovi sestaven na základě jeho osobních zdravotních údajů a laboratorních parametrů, které jsou u každého člověka velmi odlišné. Zvláště v Německu tento program nyní prožívá obrovský vzestup. Není divu, zaručuje nejen trvalý úbytek váhy, ale i výrazné zlepšení zdravotních problémů (prevence a odstranění metabolického syndromu, úprava trávení, odstranění alergií, kožních problémů, lymfatických otoků, migrén apod.), vyrovnává produkci hormonů (také v menopauze), zvyšuje výkonnost a vitalitu, podporuje zdravý spánek… Je vyhledáván i lidmi, kteří chtějí „jen“ trvale zlepšit svůj celkový zdravotní stav nebo kondici. 

V programu neexistuje univerzální skladba jídelníčku, která by fungovala u všech osob stejně, tedy do programu se nelze pustit podle obecných pokynů na vlastní pěst. Poté, co klient obdrží svůj osobní a jedinečný jídelní plán, je pod stálou kontrolou svého poradce. Jídelní plán je šitý na míru každého klienta a během života se podstatně nemění, je proto možné se k němu kdykoli vrátit. V praxi to znamená, že už nikdy nebudete vydávat energii ani peníze za další pokusy o zhubnutí – žádné diety, „krabičky“, kurzy, jídelní doplňky, koktejly atd. Poradce vlastně naučí klienta „rozumět jídlu“ – tzn. rozumět tomu, které potraviny jsou pro jeho metabolický typ vhodné a proč jsou pro jeho tělo důležité, nebo které jsou naopak zcela nevhodné. A protože program metabolic balance® vede nejen k úbytku kil, ale především k výraznému zlepšení zdravotního stavu a posílení imunity, ušetříte nemálo peněz i za léky.

Jak metabolic balance® probíhá aneb čtyři fáze programu

 1. Přípravná fáze
  Klient začíná přípravu na změnu látkové výměny 2 denním upraveným jídelníčkem, odlehčením trávicí soustavy a i některou z možností pročištění střev.
 2. Přísná fáze
  Během přísné (tzv. proměňovací) fáze, která trvá nejméně dva týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intenzivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.
 3. Odlehčená fáze
  V následné odlehčené přechodové fázi testuje klient opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Při přidávání nových potravin klient sleduje, jak tělo na novou situaci reaguje, zda se tyto změny odrazí na hmotnosti nebo zdravotním stavu.
 4. Udržovací fáze
  Udržovací fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotnosti a zdravotním stavem spokojen. Tato fáze není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené výsledky.

Čím se program metabolic balance® odlišuje od jiných dietních programů?

 • Tento jídelní plán je šitý „na míru“ s ohledem na substance, které v krvi přebývají nebo naopak chybí. Člověk přijímá přesně ty živiny, které jeho tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy.
 • Hubnutí probíhá pouze díky změně jídelníčku, bez hladovek a půstu, počítání kalorií nebo doplňků stravy a léků. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci.
 • Program metabolic balance® vede přímo k intenzivnímu spalování tuků.
 • Přes značnou redukci váhy nedochází k tvorbě kožních záhybů – chrání se svalová hmota a vazivo, odbourává se jen tuková tkáň a pleť tak zůstává napjatá a krásná.
 • Se známým jo-jo efektem se u této metody většinou nesetkáváme!
 • Nesetkáváme se ani s únavou a podrážděností, často spojenou s dietními programy, naopak pozorujeme nárůst energie a výkonnosti, zlepšuje se i schopnost koncentrace a obnovuje se tělesná i psychická rovnováha.

http://www.cor­deus.cz/metabo­lic-balance

Cordeus a.s. – Centrum trvalého zdraví, Na Dlouhém lánu 11, Praha 6
Recepce: 251 097 311, 411 nebo info@cordeus.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).