Hlavní navigace

Máte podrážděné, červené oči? Pak potřebují okamžitou péči

Unavené oči z dlouhého sezení před monitorem nebo zarudlé oči jako jeden z příznaků jarní alergie? Tak či tak, péči o ně byste rozhodně neměli podcenit.
25. 4. 2017

Sdílet

Konečně přicházející jaro s sebou kromě prvních slunečných dní přináší i jednu nepříjemnost, která trápí až 30 % populace – alergie. Kromě „klasické“ rýmy může alergická reakce na pyl způsobit svědění v ústech a krku, ekzémy, bolesti hlavy nebo zánět spojivek. Ten se projevuje zarudnutím, svěděním, pálením a slzením očí, které se dají naštěstí rychle a účinně řešit volbou vhodných očních kapek. Malá lahvička, kterou můžete mít všude po ruce, vám může pomoci rychle se zbavit řady nepříjemných příznaků alergie.

Svědící, oteklé, slzící nebo červené oči můžete zvládnout i sami. Mezi hlavní alergeny jarní sezony patří bříza a příbuzné druhy z čeledi břízovitých, lískovitých a bukovitých – tedy například olše, habr, líska, buk, dub nebo kaštanovník. O něco později (koncem března a začátkem dubna) se k nim mohou přidat jasan a kvetoucí jehličnany – zpočátku hlavně túje, jalovec nebo smrk.

Letošní mrazivá a dlouhá zima sice příchod pylové sezony pozdržela, například loni se ale alergie přihlásily už v únoru, a to se všemi důsledky. Ti citlivější z nás to dobře znají – ani nestačíme odložit kapesník, který nosíme u nosu kvůli mrazu, a už otevíráme další balíček, tentokrát kvůli první alergické reakci. Naučit se tyto projevy zmírnit přitom není nic složitého.

Svědící, oteklé, slzící nebo červené oči můžete zvládnout i sami. Jednou z možností je například novinka na českém trhu – oční kapky Similasan z čisté švýcarské přírody. Oční kapky Similasan Svědící oči díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a výtažkům z léčivých bylin světlíku lékařského a sabadily lékařské rychle a šetrně zklidňují podrážděné oči. Dokáží ulevit nejen v případě alergie na pyl, ale také alergie na zvířata, roztoče nebo nešetrnou kosmetiku. Oční kapky Similasan jsou určené nejen dospělým, ale i dětem už od 2 let.

Oční kapky Similasan vynalezl již v roce 1980 švýcarský lékárník Armin Späni, který hledal přírodní alternativu k běžným přípravkům na oči. Díky své kvalitě se jeho přípravek brzy rozšířil po celém Švýcarsku a dodnes je Similasan v této alpské zemi vůbec nejprodávanějšími očními kapkami.

Zkuste vsadit na kvalitu z čisté přírody. Pomůže jednoduchý test.

Příznaky oční alergie jsou různé, např. začervenalé, oteklé oči, svědění očí, pocit pálení a slzení. Proto je důležité se o svoje oči dobře starat a v případě prvních příznaků použít vhodné přírodní oční kapky, jako je například právě Similasan. V případě větších projevů alergie je určitě vhodné navštívit alergologa nebo očního lékaře.

Pokud cítíte, že máte problémy s očima, ale nejste si jisti, zda se jedná o alergickou reakci, unavené oči z práce na počítači či třeba diskomfort způsobený špatným výběrem kontaktních čoček, není nic jednoduššího, než si vyplnit rychlý online test sestavený spolu s odborníky. Jděte na www.similasan.cz a odpovězte na několik jednoduchých otázek. Zabere vám to pár minut a odpovědí Vám bude výběr těch nejvhodnějších očních kapek, které se hodí právě pro vaše obtíže.

Nejlepší pomocí při alergiích na různé druhy pylu (tzv. sennou rýmu), na zvířata, roztoče, spory plísní, kosmetiku či parfémy jsou kapky Similasan Svědící oči. V jejich složení naleznete například světlík lékařský, který k léčení očních chorob používaly už starověké národy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).