Hlavní navigace

Lázeňské centrum Cordeus vás láká za teplem…

Odpočiňte si od všedního, stále chladnějšího dne a užijte si naše prohřívací lázeňské procedury v srdci Prahy 6.

Sdílet

Tajemství opravdového zimního odpočinku spočívá nejen v aktivní relaxaci, která přináší úlevu od napětí, posiluje a harmonizuje celý organismus, ale v chladných měsících, kdy venku bývá mrazivo, fouká studený vítr a sluníčko nás mnoho nezahřeje a naše těla začínají trpět deficitem tepla, i v navození příjemných pocitů prohřátí, které báječně uvolní celé tělo a následně i naši mysl…

Chcete-li se tedy „zahřát“, doporučujeme v těchto měsících vybírat z následujících procedur…

Do sauny… 

Pro saunování jsou obzvlášť vhodné podzimní a zimní měsíce, kdy tělo trpí deficitem tepla. Sauna má schopnost vyčistit tělo i duši. Uvolňuje a detoxikuje, posiluje imunitu, tlumí bolest, pomáhá při nespavosti. Saunování – to je i kosmetická péče o kůži, kdy se po pravidelném saunování kůže zpevňuje a uzdravuje. Jednou z kouzelných vlastností saunování je také schopnost snímat únavu či odstraňovat stres a nervozitu.

  • Finská sauna (95–100 °C)
  • Infrasauna (35–60 °C) Infrasauna je určena jak pro intenzivní poticí kúry, tak pro léčebné a rehabilitační procedury. Je vhodná pro osoby s kardiovasku­lárními problémy, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. Pobyt v infrasauně vede k velmi účinné detoxikaci organismu a léčbě našeho těla. Vhodné pro relaxaci a regeneraci.

Do bublinek…

Celotělové vířivé vany v pravém slova smyslu od nohou až po krční páteř. Čeká vás 144 aktivních trysek podél celého těla ve vodě teplé 36–38 °C s různými přírodními koupelovými přídavky pro dokonalou relaxaci:

  • Hydromasážní koupel s vonnými esenciálními oleji
  • Perličková koupel s vonnými esenciálními oleji
  • Koupel VITAOCEÁN Salnéo
  • Koupel z Mrtvého moře
  • Koupel z mořských řas
  • Rašelinová koupel

Na masáž, která zahřeje…

Masáž lávovými kameny 

Pod tímto názvem se skrývá ošetření těla horkými kameny z hlubin země a z mořského dna. Tyto kameny mají schopnost udržet dlouho vysokou teplotu a odvádět z těla toxiny. Z blahodárné síly moře a země čerpali už staří Číňané a Tibeťané. K masážím celého těla i k léčebným rituálům používali vulkanické kameny a v minerálech z moře objevili povzbuzující účinky. Vyhlazené čedičové oblázky se dostaly do oceánů před staletími díky vulkanickému toku lávy a mají převážně zklidňující a hřejivé účinky. Z darů zázračné přírody dnes vychází i tato terapie, díky níž si můžete dopřát regenerující a velmi příjemnou ozdravnou kůru. Kameny z mořských hlubin, prosycené aktivními složkami v podobě řas, soli a dalších extraktů probouzejí při doteku v těle energii. Kameny vás prohřejí i masírují. Čedičové oblázky nahřívá terapeut ve speciální lázni a jejich maximální teplota činí 50 až 60 stupňů Celsia. Na vašem těle však vyvolávají příjemné a hřejivé pocity, nikoliv sebemenší pálení. Při odborné péči mají dvojí využití. Přikládají se přímo na tělo, aby se dostatečně prohřálo, a zároveň se s nimi krouživými a jemnými pohyby provádí masáž. Užijete si hlubokou relaxaci. Správně provedená masáž vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku. Uvolníte se díky teplu, které se postupně rozlévá po celém vašem těle. Zároveň o sebe necháte pečovat vláčnými masážními tahy a nenásilným rytmem, v němž ošetření probíhá. Základ tvoří pomalé a vyvážené masážní pohyby, často vedené ve spirále a v příjemných vlnách. Terapeut vás na „kamennou“ lázeň nejprve připraví masáží vašeho těla a partií, kam následně bude kameny klást.

Masáž ze 100% čokolády či čokoládový zábal?

Horká čokoládová masáž či zábal jsou špičkou mezi uvolňujícími a zkrášlujícími procedurami. Pozitivní působení čokolády na lidský organizmus bylo známo již před 2000 lety. Tehdy se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme čím je to způsobeno, kakao zabraňuje pronikání volných radikálů a má harmonizující a jemně stimulující účinek. Obsah Theobrominu podporuje látkovou výměnu v lidském těle. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin (hormony štěstí). Díky čokoládové masáži či zábalu pronikají do pokožky také vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Po aplikaci je pokožka vyhlazená a ošetřená – ideální doplněk pro anticelulitidní program. Čokoterapie má příznivý vliv na činnost srdce a podporuje detoxikaci. Masáž horkou čokoládou si mohou užít všichni ti, kteří potřebují akutně zlikvidovat dlouhodobě nashromážděný stres a únavu. Masáž 100% čokoládou je opravdu nezapomenutelnou lahůdkou mezi procedurami. Čokoterapie je výjimečným prostředkem proti zimní depresi, stresu a špatné náladě, zanechá pleť jemnou a vyživenou, zahalenou do vůně sladké čokolády. Vůni a teplo čokolády ucítíte ještě celý den.

Vánoční dárek pro vás či vaše blízké…

Jelikož se Vánoce blíží, tak bychom vás rádi upozornili na možnost výhodného zakoupení vánočních dárkových poukazů Cordeus, které lze uplatnit téměř na většinu služeb z naší široké nabídky.

Zakupte svým blízkým dárkový vánoční poukaz v hodnotě 1000 Kč za pouhých 900 Kč.
Za každých vložených 1000 Kč na vaši klientskou kartu obdržíte jako dárek kredit v hodnotě 100 Kč.

www.cordeus.cz
Centrum trvalého zdraví Cordeus a.s., Na Dlouhém lánu 11, Praha 6, 160 00
Recepce: 251 097 311, 411 – info@cordeus.cz

.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).