Hlavní navigace

Krásná i na dovolené: připravte se na léto a cestování

 Autor: philips.cz
Léto je časem, který je nerozlučně spojený se sluncem, krásnými chvílemi u vody a také dovolenými. Léto je však také dobou, kdy je důležité správně pečovat o tělo a vlasy. Jakou péči pokožka i vlasy v létě a na dovolené potřebují? A co si s sebou na dovolenou sbalit? Čtěte a všechno se dozvíte.
9. 7. 2021

Sdílet

Léto vyžaduje zvýšenou péči o vlasy a tělo

Pro mnoho z nás je léto tím nejkrásnějším ročním obdobím. Je však nutné myslet na to, že v létě vyžaduje naše tělo i naše vlasy speciální péči. Jak předejít stárnutí pokožky a vysušení a oslabení vlasů?

Jak pečovat o vlasy (nejen) v létě  

Ne nadarmo se říká, že zdravé vlasy jsou korunou krásy. Aby byly co nejkrásnější, je o ně nutné správně pečovat. Péče o vlasy by se měla odvíjet od typu vlasů. Zaměřit byste se měli na správnou techniku mytí vlasů a volbu vhodných vlasových produktů. Důležité je také správné vysoušení vlasů i dobrá životospráva. Vlasy byste neměli vystavovat vysokým teplotám a pravidelně byste je měli hýčkat maskami a vlasovými oleji.

Čím trpí vlasy v létě a na dovolené

V létě naše vlasy trpí nejvíce. Kombinace ostrých slunečních paprsků, slané mořské vody a chloru z bazénů totiž často vede k zvýšené lámavosti vlasů a třepení konečků. Dochází k narušení povrchové vrstvy vlasového vlákna, což vede k tomu, že jsou vlasy křehčí, sušší, více vypadávají a postrádají lesk.


I vaše vlasy vyžadují v létě zvláštní pozornost Expertia Digital

Zvláštní péče o vlasy na dovolené

Na dovolené byste proto měli svým vlasům dopřát zvýšenou péči. Nejvíce vlasy trpí u moře, a to ať už ve slané vodě nebo v hotelovém bazénu, sůl a chlor totiž vlasy vysouší. Po koupání je proto dobré vždy vlasy opláchnout čistou vodou a případně také umýt šetrným šamponem. 

Pokud jedete k moři, vlasovou kosmetiku vybírejte tak, aby obsahovala ochranné UV filtry. Před tím, než se vydáte na slunce, naneste na suché vlasy krém nebo sprej, který vlasy chrání před vysokými teplotami.

Vyživte vlasy „zevnitř“

Stejně jako naše tělo, i vlasy potřebují dostatek vitamínů a minerálů, aby byly krásné a zdravé. Při jejich nedostatku může naopak dojít k lámání, třepení a vypadávání vlasů. Nejdůležitějšími vitamíny pro vlasy jsou vitamíny skupiny B, zejména vit B5 (kyselina pantothenová), vit B7 (biotin) a dále vitamín C, který přispívá k tvorbě vlastního kolagenu v těle. Z minerálů prospívá vlasům především zinek, ale také hořčík, draslík, selen, železo nebo vápník.

Péče o pokožku v létě: pozor na podráždění 

V létě je nutné věnovat zvýšenou péči nejen vlasům, ale také vašemu tělu a pokožce. V horkých měsících je nutné dostatečně pít, hydratovat pokožku těla i pleť, používat opalovací krémy a kosmetiku po opalování. Věnujte zvláštní pozornost svým rtům, které rychle vysychají a praskají. Také holení má v létě svá pravidla.


Sluníčko způsobuje stárnutí pokožky, nezapomeňte proto na opalovací krémy.

Jak na hedvábnou pokožku bez chloupků 

Léto, krátké sukně, kraťasy a plavky jsou také spojeny s odstraňováním chloupků. Jak správně chloupky v létě holit? Pokud chcete dosáhnout dokonalého oholení, s holením začněte až po několika minutách strávených ve sprše, protože teplá voda vaše chloupky změkčí. Vyhněte se tupým žiletkám, které pokožku dráždí, a neholte pokožku na sucho. Používejte pěnu na holení a holte jemně, netlačte na strojek.

Po holení pokožku natřete uklidňujícím tělovým krémem nebo mlékem. Pokud se holíte ráno a plánujte být na slunci, naneste na oholenou oblast také krém s ochranným faktorem.

Depilace, epilace a zastřihování

Další možností, jak se chloupků zbavit, je depilace. Výhodou depilace je, že se jedná o bezbolestné odstranění chloupků. Kromě holicího strojku můžete chloupky odstranit také pomocí pěn a gelů. Velmi praktickou pomůckou jsou i zastřihovače chloupků. Pokud chcete upravit linie v intimní oblasti, oceníte speciální bikini zastřihovač. Pro dlouhodobé výsledky zvolte epilaci, při které se odstraňují chloupky i s kořínkem.


Relax na pláži si užijete jedině s dokonale oholenou pokožkou 

Pomocníci od Philips

Díky jakým pomocníkům od značky Philips budete na léto dokonale připravené? Hladké nohy bez jediného chloupku vám zajistí třeba epilátor pro suché i mokré odstranění chloupků Philips Epilator Series 8000. Dokonale upravené vlasy zase slibuje žehlička na vlasy Philips Prestige SenseIQ, s jejíž pomocí docílíte perfektně rovných vlasů i krásných vln. Chcete mít oblečení vyžehlené i na cestách? Sbalte si s sebou ruční napařovač oděvů Philips Steam & Go.

Tip: Cestovní adaptéry

Před tím, než vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si také zjistit, jestli v dané zemi bez problémů nabijete svůj mobil nebo jiný elektrospotřebič, například fén. Existuje totiž hned několik druhů zásuvek. Pokud se tedy zásuvky v dané zemi od těch našich liší, měli byste si přibalit také cestovní adaptér.

Co si sbalit na dovolenou?

To, co si s sebou berete na dovolenou, by se mělo samozřejmě odvíjet od destinace, do které jedete a také cíle cesty. Jiné věci budete potřebovat, pokud jedete k moři a jiné při túře po horách. Vždy byste se však měli pustit do balení kufru s dostatečným předstihem a vytvořit si seznam věcí na dovolenou, na které byste neměli zapomenout. Pokud letíte na dovolenou letadlem, nezapomeňte před cestou zavazadlo zvážit.

Jaká kosmetika vám přijde na cestách vhod?

Na letní dovolené bezesporu využijete opalovací krém a kosmetiku po opalování, sprchový gel, šampon a kondicionér, deodorant, pomůcky na holení, dámské hygienické potřeby, repelent, dekorativní kosmetiku a antibakteriální gel.

Tip: Cestovní balení

Pokud chcete v kufru nebo tašce ušetřit místo, vsaďte na cestovní balení kosmetiky. Řada výrobců myslí na cestovatele a své produkty nabízí i v miniaturní variantě. V mini balení jsou k dostání šampony, kondicionéry, sprchové gely i laky na vlasy. Cestovní balení oceníte také v případě, že chcete mít kosmetiku v příručním zavazadle. Většina leteckých společností totiž umožňuje převážet kosmetické přípravky v lahvičkách o maximálním objemu 100 ml.


Kufr na dovolenou sbalte včas a připravte si seznam věcí 

Co si (ne)vzít do letadla?

Víte, jaké věci na dovolenou patří do příručního zavazadla a jaké ne? Raději si to zjistěte předem, při kontrolách na letišti se totiž zakázané předměty nevrací. 

Co si sbalit do příručního zavazadla?

  • Cestovní doklady a letenku

  • Doklady od cestovní kanceláře

  • Kartičku zdravotní pojišťovny

  • Peníze a mobilní telefon

  • Léky nezbytné na cestu

  • Kosmetiku v baleních do 100 ml

  • Knížku

Co do příručního zavazadla nepatří?

V příručním zavazadle naopak nesmí být tekutiny nad 100 ml, nůžky, nože, zbraně, hořlaviny, manikúra, sportovní náčiní a nářadí.

Pečujte v létě o své tělo a vlasy, aby byly stále krásné a plné života. Ale především: užijte si prosluněnou dovolenou na maximum i díky praktickým pomocníkům Philips. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).