Hlavní navigace

Jaký vybrat elektrický zubní kartáček?

Je lepší oscilačně-rotačně-pulzační nebo sonický elektrický zubní kartáček?
19. 11. 2018

Sdílet

Elektrické zubní kartáčky se prodávají v prodejnách s elektrem, ale také v lékárnách či na internetu. Přečtěte si na elektrický zubní kartáček recenze, abyste ještě před jeho zakoupením věděli, jaké jsou jeho přednosti a úskalí. V porovnání s manuální variantou vyvine ta elektrická za jednu minutu podstatně více pohybů, a tím pádem je čištění efektivnější a důkladnější.

Sonické zubní kartáčky

První možností je sonický zubní kartáček založený na sonické technologii. Pokud se domníváte, že nejspíše kartáček čistí zuby zvukem, jak by mohl název naznačovat, jste na omylu. Sonický kartáček v určitých frekvencích vibruje, přičemž dané vibrace ve vysoké rychlosti rozhýbou štětiny kartáčku, a tím dochází k čištění chrupu. Zubní plak a další nečistoty jsou štětinami stírány podobně jako u manuálního zubního kartáčku. Pro důkladnou péči o ústní dutinu je v případě sonického zubního kartáčku nezbytné osvojit si speciální techniku čištění, aby byl výsledek opravdu precizní.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček

Po několikaletém vývoji vznikl oscilačně-rotačně-pulzační kartáček, jenž funguje na úplně jiném principu než předchozí model. Jedná se momentálně o to nejlepší, co může trh s kartáčky na zuby nabídnout. Zubní kartáček vás upozorní na optimální délku čištění. Zubní lékaři totiž doporučují dobu čištění alespoň dvě minuty, přičemž každému kvadrantu (části) dutiny ústní byste měli věnovat třicet sekund. S tímto úkolem vám pomůže zabudovaný časovač.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček používá k čištění pulzace, jež narušují vrstvu zubního plaku, který je potom oscilačně-rotačními pohyby odstraňován. Pokud si potrpíte na tom nejlepším, sáhněte po nejvyšší řadě Oral-B Genius s Bluetooth technologií a funkcí detekce polohy. Zubní kartáček dokáže snímat jeho pohyby při čištění, které se potom promítnou do aplikace v chytrém telefonu. Aplikace vás tak informuje o tom, jaké části nebyly dostatečně vyčištěné a pomáhá vám zlepšit vaše návyky v péči o ústní dutinu. Další vychytávkou tohoto chytrého kartáčku je tlakový senzor, který vás upozorní na místa, na které vyvíjíte příliš velký tlak. Kartáček se rozsvítí červeně a tím vás upozorní, že nemáte na zuby tolik tlačit. 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).