Hlavní navigace

Jak zastavit průjem? Jde to i bez léků

Komerční sdělení
Průjem patří mezi onemocnění, kterého bychom se rádi zbavili během několika vteřin. Přichází nečekaně a stojí náš organizmus mnoho sil.

Sdílet

Nejčastěji za ním stojí bakterie a viry, zkažené potraviny nebo stres. Jak se ho zbavit, aniž byste do sebe museli dostat hordu prášků? 

Účinně zastavit průjem může být komplikované. Pomoci může především změna jídelníčku či zdravotnické přípravky.

Změna jídelníčku při průjmu

Zaručené rady na zastavení průjmu zná každý z nás. Ať už od svých maminek nebo babiček. Ty si nejčastěji pomáhaly domácími pomocníky ve formě sušených borůvek, piškotů, rohlíků a černých čajů.

Změna jídelníčku je tak nejdůležitějším krokem. Začínat byste opravdu měli menšími porcemi a potravinami, které nedráždí střeva a nenadýmají. Pomoci vám může celer, dušená mrkev, špenát, různé druhy vývarů, kuřecí nebo hovězí maso, banán, jablko nebo rýže.

Léčba průjmu přírodním způsobem

Když změna jídelníčku nepomáhá, existuje jiný účinný způsob, jak zastavit a vyléčit průjem. Pomohou vám zdravotnické prostředky Tammex family a Tammex family plus. Nemusíte se bát, že byste do těla dostávali zbytečnou chemii. Tyto přípravky jsou vyrobeny na přírodní bázi, nevykazují téměř žádné vedlejší účinky a nezatěžují organizmus.

Obsahují diosmektit, což je přírodní látka jílovitého charakteru, která chrání střevní stěnu a zahušťuje stolici. Ne zrovna delikátní chuť jílu je navíc potlačena příjemnou pomerančovou příchutí. 

Důležitou součástí přípravku Tammex family plus je navíc je i patentovaná kombinace prebiotické vlákniny. Ta vyživuje prospěšné bakterie ve střevě a pomáhá tak zastavovat růst a přežívání patogenů (škodlivých bakterií vyvolávajících průjem). Díky tomu chrání sliznici tlustého střeva před poškozením.

Na e-shopu www.klubzdravi.cz můžete nyní Tammex family a Tammex fmaily plus koupit za akční ceny.

A jaký je váš osvědčený způsob na zastavení průjmu? Používáte nějaké přípravky z lékárny, nebo si pomáháte sami a sázíte na změnu jídelníčku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).