Hlavní navigace

Jak si svou váhu udržet i o svátcích?

Hektické předvánoční období, kdy se naše myšlenky točí kolem dárků, příliš neprospívá pravidelnému jídelníčku, nemyslíte?
1. 12. 2014

Sdílet

Vánoce jsou nejen svátky klidu a míru, ale jsou i dlouhým obdobím přímo nabitým nejrůznějšími laskominami. Ze všech stran na vás útočí desítky druhů cukroví od maminek a babiček, následují křupavé řízečky nebo kapr na modro, o horách bramborového salátu nemluvě. A tak se může velmi lehce stát, že se prosincový stres a následné přejídání začne projevovat i na naší figuře. Jak nadbytečná kila nepřibrat? Řiďte se našimi radami a nemáte se čeho bát. 

Vyzkoušejte naše tipy pro udržení váhy a uvidíte, že vám vaše tělo za takový vánoční dárek poděkuje.

1. Nejezte NIKDY pozdě večer, určitě ne po 19 hodině. Tohle pravidlo je základem, a nejen na Vánoce, ale i po celý zbytek roku. Nezapomínejte na něj.

2. Omezte klasické přílohy – dejte si jen ½ porci. Místo přílohy k masu je mnohem lepší variantou čerstvá, případně dušená zelenina. Pokud se nezvládnete vyhnout bramborovému salátu, dopřejte si jeho lehčí variantu s olivovým olejem.

3. Jezte pravidelně a hodně pijte! Snažte se za každou cenu dodržet 5 jídel denně v menších porcích. Důležité je také dodržování pitného režimu – minimálně 2,5l denně.

4. Udělejte si čas na cvičení! Tanec se také počítá. Procházejte se, jděte se protáhnout do tělocvičny, nebo si zacvičte doma na koberci. I malá chvilka je lepší než nedělat nic.

5. Řekněte rodině, že si hlídáte váhu. Podpoří vás! Nebojte se přiznat svým nejbližším, že se snažíte si udržet váhu, nebo do budoucna i zhubnout. Úspěchy se pak dostavují rychleji a ve větší pohodě.

6. A především.. Nepřejídejte se!

A pokud se i přesto stane, že se číslo na vaší osobní váze pohne nechtěným směrem, nebojte se vyzkoušet produkty, které vám pomohou velmi rychle nabraná kila shodit.

Určitě už jste slyšeli o proteinové dietě, díky které se rychle a bezpečně zbavíte svých tukových zásob. Vynikajícím příkladem je dietní program KetoDiet, jehož základem je pravidelná konzumace chutných proteinových jídel, která obsahují všechny potřebné vitamíny a minerální látky. Navíc se naučíte pravidelně jíst a v potravinách si vybírat ty, které jsou běžnou součástí racionálního jídelníčku.

Více o proteinové dietě KetoDiet na www.ketodiet.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).