Hlavní navigace

Čtyři tipy pro nejsnadnější a nejúčinnější praní

Praní je důležitou součástí našeho každodenního života.
19. 6. 2019

Sdílet

Máloco přivolá tak příjemnou náladu, jako pocit z čerstvě vypraného, voňavého a měkkého prádla. Zatímco dříve praní zabíralo hospodyním několik dní v týdnu a „velké prádlo“ bylo pevnou součástí harmonogramu každé domácnosti, situace se od té doby radikálně změnila. Díky stále lepším pračkám i pracím prostředkům je praní stále lehčí a vývoj jde kupředu mílovými kroky. Pryč jsou doby, kdy byl trendem sypký prací prášek, někteří se na něj už ani pořádně nepamatují. V současnosti jsou trendem prací kapsle, které pomalu nahrazují tekuté prací prostředky. Cíl je ovšem pořád stejný – mít co nejčistší, nepříjemnější, nejměkčí a nejsvěžejší prádlo. Rádi vám dáme pár tipů, jak toho dosáhnout.

Pořiďte si správnou výbavu

Ještě než začnete třídit oblečení na jemné, tmavé či světlé, pořiďte si správné prostředky na praní. Doporučujeme vhodný prací prostředek, aviváž, případně i prací vonné perličky pro ještě větší a dlouhotrvající svěžest prádla.

Roztřiďte prádlo

Spolu perte jen prádlo podobných barev. Je dobré oddělit jemné tkaniny od těch pevnějších. Vyberte prací program spíše s nižší teplotou, současné prací prostředky dokáží prádlo krásně vyprat i při nízkých teplotách. Předejdete tak zničenému oblečení nebo případnému nechtěnému zbarvení. Použití studené vody šetří i energii a přírodní zdroje.

Prohlédněte záhyby a kapsy!

Vyndejte z kapes všechny papírky, peníze nebo drobnosti, pozapínejte zipy (i ty suché), odepněte knoflíky, rozmotejte srolované nohavice a košile. Ponožky by neměly být v klubku, jemné prádlo umístěte do prací síťky, aby se neroztrhlo.

Vyberte si správný prací prostředek

Čistotu, svěžest a měkkost vašemu prádlu dodají nové prací kapsle od Lenoru ve třech neodolatelných vůních. Vyberte si Spring Awakening, Golf Orchid nebo Amethyst & Floral bouquet a můžete se těšit na dokonalý požitek. Pro nejlepší účinek pracích prostředků Lenor položte prádlo přímo na kapsli. Lenor se o prádlo postará neodolatelně – vyčistí, zjemní, osvěží, ale také ochrání před vyblednutím barev, vytaháním nebo žmolkováním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).