Hlavní navigace

Češi homeopatickou léčbu chtějí

Češi stále více vyhledávají šetrné metody léčby, které by vhodně doplnily klasickou terapii nebo i pomohly od problémů, pro které klasická medicína nemá řešení.
22. 9. 2020

Sdílet

Mezi nejpoužívanější metody léčby patří přírodní medicína včetně rostlinných přípravků, homeopatie, ale i akupunktura. V České republice proběhlo v posledních letech několik průzkumů na téma homeopatie a homeopatických léků. Průzkumy se dotazovaly jak pacientů, tak odborníků ve zdravotnictví na jejich názor i zkušenosti s homeopatickou léčbou. Výsledky jsou pozitivní v tom smyslu, že Češi vidí homeopatii jako součást terapeutického arzenálu a přejí si mít možnost využívat výhod homeopatických léků.

Jak si stojí homeopatie u odborníků ve zdravotnictví?

47 % českých pediatrů doporučuje v rámci své praxe pacientům homeopatické léky a hlavním důvodem jejich využívání je to, že jsou bez známých vedlejších účinků. Dále 77 % českých lékárníků doporučuje zákazníkům v rámci své lékárenské praxe homeopatické léky, a hlavním důvodem jejich doporučování je v praxi ověřená účinnost. Lékárníci uvádějí, že nejčastějšími zákazníky kupujícími homeopatické léky jsou rodiče dětí od 0 do 6 let a těhotné a kojící ženy*.

Jak si stojí homeopatie u pacientů?

65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie a 80 % Čechů si myslí, že by odborník ve zdravotnictví měl mít navíc vzdělání v homeopatické terapii**.Průzkum z roku 2019 na 1000 respondentech ve věku 18–55 let*** zjistil, že homeopatickou léčbu někdy v životě použilo již 37 % Čechů a 68 % ji považuje za účinnou. Nejčastějšími důvody pro používání homeopatické léčby jsou ty, že je přírodní, bez vedlejších účinků a že ji doporučil lékař. Přes 40 % uživatelů používá homeopatickou léčbu na nemoci zimního období. Důkazem toho je homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum.

Oscillococcinum pro prevenci i léčbu

Oscillococcinum je jeden z nejoblíbenějších homeopatických léků nejen v ČR, ale také ve světě. Používá se pro prevenci a léčbu chřipkových stavů, jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Oscillococcinum je vyrobeno speciální technologií se špičkovou znalostí výroby homeopatického léku.  Jde o šetrný přípravek, který má řadu výhod.

Prevence vhodná pro malé děti i seniory

Hlavní výhodou Oscillococcina je to, že je bez známých nežádoucích účinků, nemá věkové omezení a také jej mohou užívat těhotné a kojící ženy. Senioři, kteří většinou užívají více léků, ocení především to, že se Oscillococcinum navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňuje.

Oscillococcinum je vyráběno ve formě malých granulek balených v jednodávkových obalech. K prevenci se obvykle užívá 1 dávka týdně, a od prvních příznaků 1 dávka 3× denně po dobu 1 až 3 dnů. Celý obsah tubičky se nechá rozpustit v ústech, ideálně pod jazykem. Malým dětem je možné nechat lék rozpustit v malém množství vody.


*Průzkum spol. Iqvia 2020.

**Průzkum spol. MindBridge 2020, metoda CAWI, 1000 resp. 15+.

***Průzkum spol. MindBridge 2019, metoda CAWI, 1000 resp. 18+.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).