Hlavní navigace

Černé uhlí, zlato i ovoce. Co pomáhá v bělení zubů?

Věděli jste, že zářivě bílého úsměvu dosáhnete při čištění zubů speciálními bělícími pastami?
19. 10. 2020

Sdílet

Současným trendem bělení jsou přírodní pasty

V současné době pomáhají k dosažení bílého a zároveň zdravého chrupu přírodní zubní pasty, které pomáhají odstraňovat pigmentace, a tak šetrně bělí. „Vysoce kvalitní zubní pasty určené k domácímu bělení obsahují přírodní a bezpečné složky, jako jsou přírodní enzymy, které napomáhají efektu zářivých zubů. Některé z nich mají i řadu dalších pozitivních účinků. Například posilují citlivou zubní sklovinu, díky obsahu vápníku nebo hydroxyapatitu, který je základním stavebním kamenem zubní skloviny,“ vysvětluje Ing. Zuzana Heiník Bělová ze společnosti BELdental specializující se na péči o zuby a ústa. 

1. Zubní pasta s obsahem aktivního černého uhlí

Aktivní černé uhlí rostlinného původu je účinné nejen při zažívacích a střevních potížích, ale i při čištění a přírodním bělení zubů. Zubní pasta obsahující aktivní černé uhlí, jako třeba sytě černá zubní pasta BLACKWOOD, dokáže z ústní dutiny odstranit toxiny a absorbovat zápach. Pomáhá také při odstraňování pigmentových skvrn na zubech a má vysoký antibakteriální účinek díky obsahu extraktu z jalovcových bobulí.

 

2. Zubní pasta obsahující diamantový prášek a částečky zlata

S bělením zubů mohou pomoct i diamanty a zlato. Jak přesně? U zubních past, které obsahují částečky zlata a diamantový prášek je prokázaná účinnost bělení. Diamantový prášek efektivně zalešťuje zubní sklovinu, zanechává její povrch dokonale hladký a lesklý. Zlato pak nejenže zvyšuje leštící efekt, ale působí i antibakteriálně. Za vyzkoušení stojí zubní pasta SPLAT Special GOLD, která obsahuje nejen tyto exkluzivní ingredience, ale jsou v ní obsažené také další speciální přírodní složky. „SPLAT GOLD obsahuje například extrakt z mateří kašičky a jadérek červených hroznů, které jsou zdrojem vitamínů a mají blahodárný účinek na dásně,“ dodává specialistka.

 

3. Zubní pasta plná aktivních stříbrných iontů

Pozitivní vliv na chrup a celou ústní dutinu mají pasty obsahující koloidní stříbro. Jednou z nich je osvěžující zubní pasta SPLAT SILVER s bohatou vůní máty, která zaručuje dlouhotrvající svěží dech, vyrovnává pH v ústech a díky obsahu aktivních stříbrných iontů má antibakteriální účinek. Co se týká bělení, podle stupnice VITAPAN je možné při pravidelném používání této pasty dosáhnout o 0,5 tónu bělejších zubů už po 4 týdnech. Navíc díky obsahu hydroxyapatitu vápníku efektivně chrání sklovinu před zubním kazem.

 

4. Zubní pasta obsahující enzymy z fíků a extrakt z ananasu

Ananas a fíky nejsou pouze lahodné exotické ovoce. Jako součást přírodních zubních past mají blahodárné účinky v souvislosti s domácím bělením zubů a prospívají ústní dutině i v dalších směrech. „Enzym bromelain z ananasu, který najdete v jemně růžové zubní pastě SPLAT WONDER WHITE, šetrně čistí zuby, rozpouští zabarvený povlak a odstraňuje jej,“ říká Zuzana Heiník Bělová a dodává, že jednou z důležitých složek této pasty je hydroxyapatit vápenatý, který přispívá k remineralizaci skloviny, posiluje zuby a potlačuje jejich přecitlivělost. 

 

5. Zubní pasta s kofeinem pro milovníky kávy

Specialitou mezi přírodními pastami k domácímu bělení zubů je SPLAT COFFEE OUT s vysokým obsahem fluoridu, přírodními enzymy, kofeinem a esenciálními oleji pro efektivní odstranění skvrn od čaje a kávy. U této pasty je zaručený viditelný bělicí efekt až o 2 odstíny. 

 

6. Zubní pasta s organickým gelem z aloe vera

Nejen k přírodnímu domácímu bělení, ale i k úspěšné léčbě dásní doporučuji zpevňující zubní pastu ORGANIC obsahující organický gel z aloe vera, která je speciálně určena k čištění obzvlášť citlivých zubů,“ dává svůj tip Zuzana Heiník Bělová. Zpevňující zubní pasta ORGANIC s antiseptickým tea tree olejem od značky SPLAT obsahuje také přírodní enzym z papáji, který účinně rozpouští plak, prokazatelně hojí dásně a zastavuje jejich krvácení.

 

7. Zubní pasta s esenciálními oleji

Na závěr jsme do výběru těch nejlepších přírodních past na domácí bělení zubů zařadili pastu, která vám pomůže nejen k bělejším zubům, ale i k vnitřní harmonii. A co si budeme povídat, zbavit se stresu potřebuje v dnešní době každý z nás. „Unikátní zubní pasta SPLAT STRESS-OFF má opravdu uklidňující a relaxační účinek, obnovuje přirozenou harmonii v ústech a díky obsahu esenciálních olejů z meduňky, kozlíku lékařského, máty, anýzu a grapefruitu má i protizánětlivé a tonizující účinky, které působí blahodárně na dásně,“ uzavírá specialistka na péči o zuby a ústa ze společnosti BELdental.

 

Autor: Linda Tomsa Kalašová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).