Hlavní navigace

Alergie na klasické náplasti? Vyzkoušejte silikonové

 Autor: hartmanndirect.com
Máte citlivou kůži? Vyzkoušejte silikonové náplasti COSMOS Soft Silicone a vyhněte se alergii na klasické náplasti.
8. 4. 2024

Sdílet

Co způsobuje alergii na náplasti?

Alergie na náplasti může být způsobena různými složkami, které jsou v náplastech obsaženy. Mezi běžné alergeny patří lepidlo používané k připevnění náplasti na kůži. To může obsahovat chemické látky, na které jsou někteří lidé alergičtí. Tyto chemické látky mohou způsobit kontaktní dermatitidu, což je typ kožní reakce, která se projevuje zarudnutím, svěděním a někdy i vyrážkou.

Problematický je i latex v náplastech, který je přírodním kaučukem a běžným alergenem. Alergie na latex se může projevit svěděním, zarudnutím kůže nebo dokonce závažnějšími reakcemi, jako je anafylaxe (rychle se vyvíjející alergická reakce celého těla, která může být život ohrožující).

Neplechu na pokožce a alergické reakce mohou způsobit i konzervační látky a další chemikálie, které zabraňují jejich zkáze a udržují je sterilní. Ačkoliv je to méně časté, některé náplasti mohou obsahovat také barviva nebo parfemace, které odstartují alergickou reakci u citlivých jedinců.

Autor: hartmanndirect.com

Máte syndrom citlivé kůže?

Ne všechny kožní reakce na náplasti jsou nutně důsledkem alergie. Někdy může dojít k podráždění kůže z důvodu tření nebo dlouhodobého nošení náplasti, což se někdy zaměňuje za alergickou reakci. Na druhé straně někteří lidé trpí tzv. Syndromem citlivé kůže (SSK), což je stav, při kterém kůže snadno reaguje na běžné podněty, které by normálně nezpůsobily reakci. Lidé s tímto syndromem mohou zaznamenat zarudnutí, vyrážky, pálení, svědění nebo pocit štípání na kůži v reakci na kosmetické produkty, mýdla, detergenty, změny teploty, UV záření, a dokonce i stres. Tento syndrom není definován jako alergická reakce nebo kožní onemocnění v tradičním smyslu, ale spíše jako stav zvýšené reaktivity kůže.

Příčiny syndromu citlivé kůže nejsou úplně jasné, ale věří se, že roli hraje kombinace genetických, environmentálních a psychologických faktorů. Některé teorie naznačují, že porucha kožní bariéry, která snáze umožňuje průnik podnětů do kůže, může přispívat k citlivosti kůže. Mezi další faktory často patří dysfunkce imunitního systému nebo nervových zakončení v kůži.

Autor: hartmanndirect.com

Pomoc přináší nové silikonové náplasti COSMOS Soft Silicone

Lidé s citlivou kůží by měli pečlivě vybírat kosmetické a hygienické produkty, vyhýbat se podnětům, které jejich stav zhoršují, a používat produkty a náplasti navržené speciálně pro citlivou kůži. To je případ nových, ultra-jemných silikonových náplasti COSMOS Soft Silicone od firmy HARTMANN, které jsou velmi měkké, pružné a vyvinuté pro extrémně citlivou a tenkou pokožku, kterou mají nejen alergici a lidé se syndromem citlivé kůže, ale i senioři nebo děti.

Lepicí efekt silikonových náplastí na odřeniny a další zranění je založen na silikonovém lepidle. Díky tomu můžete náplasti bezbolestně odstranit – při odstranění nedochází k porušení povrchu kůže. Navíc drží i na nerovných částech kůže a díky své pružnosti i na kloubech. Vybrat si můžete nedělenou i dělenou silikonovou náplast ve 2 velikostech.

Autor: hartmanndirect.com

Další variantou, která je určena pro krytí ran a pro ošetření drobných a pooperačních ran, je náplast Cosmopor Silicone. S touto náplastí nemusíte mít obavy z infekce – obsahuje speciální středovou vrstvu, která chrání ránu před vnějšími vlivy, zabraňuje vniku nečistot a bakterií, ale zároveň usnadňuje nasátí tekutin z rány. Rána se tak bude léčit rychle a účinně. Náplast se nelepí se na ránu ani na stehy a spodní vrstva dokonale odpuzuje tekutiny. Mohou být nalepeny opakovaně na jakoukoliv část těla a stejně jako COSMOS Soft Silicone, i náplasti Cosmopor najdete ve 2 velikostech.

Objevte i další náplasti HARTMANN, které jsou navržené pro použití ve vodě, pro sportovce, pro krytí popálenin, na puchýře nebo pro děti s veselými obrázky. U všech se můžete spolehnout na špičkovou kvalitu založenou na nejnovějším lékařském výzkumu a životním stylu zákazníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).