Hlavní navigace

Vypadá jako web Ministerstva zdravotnictví ČR, ale není. Neskočte na lep

28. 2. 2017

Sdílet

 Autor: Vitalia.cz
Hraje si na web Ministerstva zdravotnictví ČR, zaštiťuje se jím a využívá jeho logo. Ministerstvo už zvažuje právní kroky, protože s webem nemá vůbec nic společného.

Před časem ministerstvo zemědělství apelovalo na všechny uživatele internetu, aby se vyhýbali rizikovým stránkám, jejichž seznam dalo k dispozici. Tehdy ještě ale netušili, že je na světě i stránka, která se tváří jako ministerská, přitom však s tou oficiální nemá nic společného. Odneslo to Ministerstvo zdravotnictví ČR (MZ ČR).

„Ministerstvo zdravotnictví ČR se důrazně distancuje od obsahu internetové stránky http://www.strongskintips­.com/cz_press_release_d2/in­dex.php,“ říká tisková mluvčí MZ ČR Štěpánka Čechová. Tato stránka vyvolává klamný dojem, že jde o oficiální webový portál Ministerstva zdravotnictví ČR, a to zejména zneužitím loga ministerstva a horní lištou, kde jsou uvedeny odkazy jako ministerstvo, účinnost, dokumenty nebo tiskové centrum.

Lež jako věž

Na stránce, která se zaštiťuje MZ ČR, je k mání lék na lupénku. Kromě řady pochvalných komentářů, které vybízejí k domněnce, že se jedná o skutečné uživatele (ikony s portréty vypadají jako komentáře z Facebooku, jsou však nefunkční), na webu najdete i fotografii muže, který je označen jako „Vladimír Abrhám, lékař, ředitel Dermatologického institutu Ministerstva zdravotnictví České republiky“. Ministerstvo však žádný takový institut nespravuje.

V textu se pak níže lživě uvádí, že: „Ihned, jakmile se krém PsoriFix objevil na trhu, jsme nařídili klinické testování, které mimo jiné udělalo také ministerstvo.“ „Nyní se do jednání zapojilo i ministerstvo zdravotnictví, které mimochodem sponzoruje výrobu léku a zajistilo tak nízkou cenu pro pacienty.“ Což Štěpánka Čechová také vyvrátila: „Ministerstvo zdravotnictví ČR sděluje, že žádný dermatologický institut v jeho řídící působnosti neexistuje, a že tvrzení ohledně účasti Ministerstva zdravotnictví ČR na jakémkoliv klinickém testování nebo sponzoringu výroby jakéhokoliv léčivého přípravku se nezakládají na pravdě. Opakujeme, že Ministerstvo zdravotnictví ČR se od těchto podvodných webových stránek důrazně distancuje a zvažuje právní kroky.“

Nevěřte všemu

Mimochodem odkazy vedoucí z této stránky na web, kde si údajně krém můžete koupit, je plný gramatických chyb, pravidla a nákupní podmínky se pak neslučují s českou legislativou. I to jsou argumenty, proč na takových stránkách nenakupovat.

Zdroj: TZ MZ ČR

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).