Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vitamin C při chřipce ani nachlazení nepomáhá, je to mýtus od anonym - Nazývat bádání Linuse Pulinga "posedlostí" - to už...

 • 25. 10. 2019 16:01

  bez přezdívky

  Nazývat bádání Linuse Pulinga "posedlostí" - to už vyžaduje opravdu velkou dávku mindráku zabaleného do ještě větší drzosti, a bohužel velké odborné negramotnosti. Člověk, který pokračoval v bádání po slavném objeviteli vitamínu C , s úžasnými výsledky a obrovskou odvahou postavit se farmaceutickému molochu, je na rozdíl od tzv.nutričních odborníků, kteří ve svém pseudočlánku předvádějí totální bludy, mistrem ve svém oboru. A že obdržel Nobelovu cenu (dokonce dvě - ta druhá byla za mír) není jen tak plezír Nobelovy komise, ale nejprestižnější ocenění, na jaké autoři článku/tzv.nutriční poradci se svými nesmysly nikdy nedosáhnou. Doporučuji jim přečíst si jeho poslední knihu "Jak déle žít a lépe se cítit" a možná procitnou, pokud ji ovšem pochopí.
  Princip kyseliny askorbové/vit.C jako záchranného lana tkví v obnovení imunity a "nastartování" porouchaného metabolismu (psáno nejstručnějšími pojmy), a tento člověk se jednoduchým způsobem, tj. poukázáním na kyselinu askorbovou, postavil celému farmaceutickému byznysu, který potřebuje jen a jen kvůli zisku vyrábět tuny cytostatik proti rakovině, které stojí statisíce, zatímco kys.askorbová ? Ta nestojí ve srovnání s touto kontroverzní léčbou nic, a farmaceutický průmysl by šel ke dnu. Tohle a nic jiného v tom není, a proto je potřeba tyto lidi očerňovat a pošlapávat. Však on si za svého života zažil své.
  Toto byl jen zlomek mého vyjádření, ale věřte, že o této problematice vím hodně a zkušeností mám také mnoho. A kdyby pan Linus Pauling ještě žil, ze srdce bych mu poděkovala a prosila ho, ať bojuje s lidskou blbostí dál.

 • 25. 10. 2019 16:17

  Lenka Krbcova

  Dobrý den, možná by šlo svůj pohled na věc formulovat i bez urážek. Mimochodem, autory článku nejsou nutriční poradci, které opakovaně urážíte, autorka je uvedena, stejně jako odbornosti našich odborných spolupracovníků. A článek se týká vlivu vitamínu C na chřipku a nachlazení. Jestli jste článek vůbec četla, mj. "rozhodně doporučuje přijímat vitamin C v přírodní podobě". Pokud v článku vidíte "totální bludy", lze na to reagovat pouze tehdy, pokud je konkrétně uvedete. LK, Vitalia.cz

 • 30. 10. 2019 9:55

  R.

  V prirodni podobe? Je po sezone. Kde chcete kupovat ovoce plne vitaminu ? Myslite ty mrazene dovozove napriklad jablka v kazdem druhem obchode bez chuti ? Nebo pasterovane zeli proste vetsiny vitaminu? Mozna chcete rict, at si kazdy na sidlisti poridi vlastni zahradu, velky sklep pro skladovani a vlastni zelny hrnec a nejlepe at se odstehuje do prirody. Ne tak jednoduche to neni a ani realne.... V dnesnich potravinach v beznych obchodech dnes nenajdete plnohodnotny obsah prirodnich vitaminu, ktere jdou ruku v ruce s chuti tak, aby se to dalo koupit. Proto se bohuzel musi doplnovat zvlast.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).