Hlavní navigace

Názor k článku Vitamín B 17 je módní hit. Existuje ale vůbec? od Až se přiotrávím, uvěřím - Výtažek nebo uměle vyrobenou věc bych si nikdy...

 • 27. 10. 2013 9:50

  Až se přiotrávím, uvěřím (neregistrovaný) ---.ipredator.se

  Výtažek nebo uměle vyrobenou věc bych si nikdy nekoupil. Ale již od útlého mládí mám vlastní zkušenost s meruňkovými semínky.

  Vždy nám říkali, maximálně hrstičku, později maximálně 20 za den. Pokud mohu posoudit baštil jsem již od pěti let tak zhruba 60 za den (během léta, když byly zrovna nasušené). A protože jsme byli netrpěliví sezobli jsme občas i nedostatečně usušené (tedy hořké a odporné). Prostě dětská klasika, přežírání meruňkami, až meruňky končili tak semínka.

  Později mi říkali to samé o mandlích. Také jsem to porušoval, a to za mého dětství bývaly mandle opravdu hořké a ta slupečka se musela sloupnout. Ty dnešní museli projít nějakým šlechtěním.

  Co se (dnešních) mandlí týká mohu ze svých vlastních pozorování potvrdit, že mají dobrý vliv na čistotu pleti a případný boj s kvasinkami v kůži. Když jím mandle tak asi rychlostí 1/2 kg mandlí za týden (vám možná bude stačit během dvou až čtyř týdnů, já si ale nemohu pomoci) tak již po prvních dvou-třech dnech vidím změnu, celkem výrazný rozdíl. Nemám ale mandle trvale v jídelníčku (jsou předražené), kupuji si je nárazově (když je uvidím v obchodě a neodolám), jen několikrát ročně (více jak pětkrát ročně určitě ne).

  P.S.
  Cítil jsem potřebu reagovat na obavu z otravy. Nicméně navrhuji všem čtenářům aby bojkotavoali přispívat se svými příspěvky, když nás omezuje tak odporná captcha. Je opravdu tak hnusná, že kdybych si toho všiml dříve tak ani ten příspěvek nezačnu psát. A ještě ten pitomej (u mne přehlížejnej) rok.
  Přísahám sám sobě, že za podobných podmínek již nikdy nepošlu příspěvek a kdybych jen někdy pomyslel, tak ať hackeři zničí tento server, fyzicky vyhoří budova v níž je hosting, všichni redaktoři dostanou vakcinaci živým morem,...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).