Hlavní navigace

Vincentka stojí v Číně tři sta korun za lahev. Vyhrála tu spor o značku

14. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Vincentka
Název minerální vody Vincentka patří nyní i v Číně české společnosti z Luhačovic. Na čínském trhu představuje Vincentka luxusní zboží, protože její cenu prodražuje doprava. Její užívání testují čínští dopravní policisté, pomáhá jim vykašláváním hlenů odstraňovat smogové částice z průdušek.

Známá značka minerální vody Vincentka patří opět – i v Čínské lidové republice – české akciové společnosti Vincentka. Začátkem září 2016 byla v Číně Vincentka, a. s., zapsána jako majitel ochranné známky Vincentka, kterou do té doby sporně užíval jeden z čínských zaměstnanců bývalého čínského dovozce této minerálky.

Příslušné čínské orgány tak po několikaletém rozporovaní a dokazování rozhodly ve prospěch českého výrobce. Čínského uživatele známky vyškrtly a nahradily právoplatným majitelem Vincentkou, a. s. Informoval o tom Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví.

„V Číně nás zastupovala pražská právnická kancelář, které se podařilo prostřednictvím jejího čínského partnera dosáhnout toho, že jsme získali asi po deseti letech ochrannou známku zpět. Spor trval roky, ale nakonec jsme změny dosáhli i bez soudního rozhodnutí, ale vyžádalo si to hodně papírování a dokazování. Čína je pro nás perspektivním trhem, i když prioritou zůstává český trh a částečně slovenský. V budoucnu bychom chtěli svůj odbyt na čínském teritoriu navýšit, i když nepůjde o závratné množství, protože jsme limitováni povolenou kapacitou čerpání z pramene Vincentka,“ uvedl ředitel.

Láhev Vincentky za 300 Kč

Jan Šumšal řekl také, že na čínském trhu představuje Vincentka luxusní zboží, protože její cenu prodražuje doprava. Jedna láhev tam vyjde v přepočtu i na více než 300 korun. Vincentka se prodává spolu s dalšími zahraničními minerálkami hlavně v Pekingu ve specializovaných obchodech pro solventní zákazníky. Vzhledem k velikosti Číny je tam ale početná střední třída.

„Čínští zákazníci ji používají při léčbě trávicích potíží, ale úspěch má i aplikace ve spreji pro uvolňování hlenů. Vincentku zkoušeli už před několika lety i dopravní policisté. V práci ji inhalují přes rozprašovače, neboť jim pomáhá vykašláváním hlenů odstraňovat smogové částice z průdušek. Program byl na určitý čas pozastaven, ale na tlak veřejnosti, aby se řešila situace dopravních policistů trpících na dýchací problémy končící až úmrtími, ho opět obnovili. Čínští policisté se sami ozvali našemu distributorovi, že chtějí obnovit spolupráci, a znovu začali testování. Vypadá to nadějně a jsme připraveni dodávat i větší množství. Chce to však i marketing a investice do reklamy, protože Číňané léčivé vody téměř neznají,“ upozornil Jan Šumšal.

K léčebnému využití se používají silně mineralizované vody, kromě Vincentky je to např. Zaječická hořká, Šaratice, Bílinská kyselka a Mlýnský pramen. Tyto vody neslouží k pokrytí celodenního pitného režimu a je třeba s nimi nakládat uvážlivě. U minerálních vod obecně je třeba rozlišovat, o jakou vodu se jedná a pro koho je, či není vhodná.

Vincentka

  • Minerální voda z přírodního léčivého zdroje vyvěrající v Lázních Luhačovice.
  • Vyváží se do šesti zemí světa – na Slovensko, do Číny, Ruska, na Kypr, Ukrajinu a do Estonska.
  • Vincentka, a. s., ročně prodá přes čtyři miliony 0,7l lahvových balení Vincentky.

Vincentka je cenný zdroj jódu, rozpouští hlen

Výrobce udává, že Vincentka je vhodná jako doplněk při detoxikaci organismu, jako cenný zdroj jódu a dalších důležitých minerálů. Umožňuje rozpouštění hlenů na sliznicích dýchacích cest, žaludku a střevech svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a biogenních prvků. V lázeňství Vincentku používají Lázně Luhačovice zejména při inhalačních a pitných kúrách při nemocech dýchacích cest, hlasivek, poruchách látkové výměny, žaludečních vředech, chorobách dvanácterníku, při chronické pankreatitidě a diabetu. Inhalace Vincentky pomáhá při ztrátě hlasu.

Vincentka je díky obsahu minerálních solí používána k regeneraci po velkých ztrátách potu. Neutralizuje překyselení žaludku. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu.

Na našem trhu se prodává nejen minerální voda Vincentka, ale také ve formě nosních sprejů, sirupu nebo pastilek, které umožňují využití přírodních solí.

Zdroj: TZ Vincentka, a.s., www.vincentka.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).