Hlavní navigace

Názor k článku Temná místa medicíny: očkování testovali na sirotcích od Bohumil Tesařík - Vážený pane, nějak nerozumím Vašim urážlivým výrokům a nechápu...

 • 10. 5. 2014 13:34

  Bohumil Tesařík (neregistrovaný) ---.74.broadband9.iol.cz

  Vážený pane,
  nějak nerozumím Vašim urážlivým výrokům a nechápu to frenetické rozčílení, ale člověk musí při publikování počítat s tím, že se setká s různými osobami a s jejich rozdílnými názory. Vůbec nezpochybňuji práci lékařů a jejich zásluhy minulé i přítomné. Sám jsem již ve vzdálené minulosti několik let pracoval na realizaci výroby některých léků, tedy vím, jak náročná je to práce. Ve svém příspěvku jsem chtěl pouze seznámit čtenáře s nejednoduchým (etickým) pozadím i takových zásadních slavných objevů, jakým je očkování. Zejména pak s úlohou náhody a omylu, které pomohly změnit svět.
  Sám se nyní musím zamyslet nad tím, zda-li jsem zvolil při presentování historických skutečností správná slova. Určitě bych asi vypustil poslední odstavec. Nepřičítejte mě však jako negativní argument to, co si myslím či nemyslím. Sám dr. Jenner se ve svých memoárech přiznává k tomu, že se zamýšlel nad tím, zda-li měl dostatečné oprávnění použít tohoto chlapce ke svým výzkumům.
  Jsem velice přístupný jakékoliv kritice a diskusi, dokonce jsem za názorový střed rád. Ale pro příště prosím bez urážek a osobních invektiv. Není to důstojné pro nás oba. V každém případě Vám přeji dlouhý život pokud možno s minimálními zdravotními potížemi.
  Doporučuji přečíst si knížku dr. Richarda Gordona "Podivuhodné dějiny lékařství" a možná i titul Richarda Gaughana "Omylem géniem", jak se dá psát o historii vědy a medicíny zvlášť.
  Závěrem snad ještě citát z úst amerického esejisty E. Hubbarda:"Když nemáte žádné vážné argumenty, můžete ještě začít nadávat."
  Autor

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).