Hlavní navigace

Pro paralen už jen s občankou, rozhodli o tom poslanci

Ludmila Hamplová

Pokud by se na hromadu nasypaly všechny léky, ze kterých se loni vyrobil pervitin, vážily by asi jednu tunu. Takový odhad přinesl nedávno šéf České lékárnické komory Stanislav Havlíček. Informuje o tom server Aktuálně.cz Mluvil o pilulkách na bolest a proti chřipce. To znamená ty, které obsahují pseudoefedrin. Patří sem například Modafen, Nurofen stop grip, Panadol plus grip či Paralen plus. Asi z milionu balení těchto léků se každý rok vařily drogy. Až doposud totiž byly volně prodejné.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud by se na hromadu nasypaly všechny léky, ze kterých se loni vyrobil pervitin, vážily by asi jednu tunu. Takový odhad přinesl nedávno šéf České lékárnické komory Stanislav Havlíček. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Mluvil o pilulkách na bolest a proti chřipce. To znamená ty, které obsahují pseudoefedrin. Patří sem například Modafen, Nurofen stop grip, Panadol plus grip či Paralen plus. Asi z milionu balení těchto léků se každý rok vařily drogy. Až doposud totiž byly volně prodejné.

To se ale nyní mění. Poslanci odhlasovali novelu zákona o návykových látkách, podle které už si lidé budou moci tyto léky koupit jen s občankou nebo kartičkou pojištěnce.

Návrh normy vymyslela vládní rada pro koordinaci protidrogové politiky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).