Hlavní navigace

Názor k článku Očkování pro a proti: šéf vakcionologů versus rebelující lékařka od Autor - Tak to jsou odvážné závěry :-) Onemocnění varicella-zoster má...

 • 28. 8. 2013 11:45

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Tak to jsou odvážné závěry :-)

  Onemocnění varicella-zoster má dostatečně nestandardní patogenezi oproti jiným virózám. V obranných mechanismech se zde mnohem více než u ostatnách onemocnění uplatňuje buněčná a nejen protilátková imunita. Je to tak složité, že jsem se chtěl dokonce úmyslně vyhnout dílu o očkování proti neštovicím. Ale asi to risknu a zařadím jej někdy v budoucnu.

  Zde v odpověď pouze několik otázek (mají demonstrativní charakter):

  1.) Mohou děti očkované proti viru varicelly v budoucnu dostat pásový opar? A pokud ano, pak s větší nebo s menší pravděpodobností a proč?

  2.) Je pohledem komplikací a následků nebezpečnější pro zdraví člověka varicela v dětství nebo pásový opar v dospělosti a seniorském věku? (Viz například specifická problemaitka lidí s atopickým ekzémem apod.)

  3.)Proč může pásový opar propuknout u očkovaných osob bez ohledu na věk a stav imunity (bez ohledu na to zda imunita zeslábla či nikoliv), když mají protilátky proti viru?

  Atd.. atd...

  Je tu totiž o dost více otázek, než dnes máme odpovědí. A proto závěry o neštovicích .... raději jen velmi opatrně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).