Hlavní navigace

Názor k článku Očkování pro a proti: šéf vakcionologů versus rebelující lékařka od Jan Vavrečka - Ve všech členských státech EU dnes platí téměř...

 • 16. 8. 2013 10:14

  Jan Vavrečka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Ve všech členských státech EU dnes platí téměř identická právní úprava ochrany lidských práv a svobod. S ohledem na "malý" region Evropské unie a relativně vysokou homogenitu stran epidemiologických rizik zde panují jen velmi malé rozdíly v 9 resp. 10 infekčních onemocněních proti kterým se dnes povinně očkuje. (9 v ČR, 10 v SR).

  Je tedy s podivem, že názory našich vakcinologů a odborníků národní imunizační komise a Ministerstva zdravotnictví rozhodně nezastávají jejich protějšky v mnoha vyspělých členských státech EU.

  Například ve Spolkové republice německo, v Rakousku, Velké británii, ale třeba i ve Španělsku není vůbec žádné očkování povinné a vynucováno po občanech těchto států. Proč? Není to náhodou brutálně neodpovědné a hrozivá ruská ruleta, kterou si se svými občany hraje odborná lékařská veřejnost a government těchto vyspělých členských států EU?

  http://ona.idnes.cz/povinne-ockovani-ano-ci-ne-097-/zdravi.aspx?c=A130814_115758_zdravi_jup

  Tato obrovská odborná kontroverze je dle mého názoru nejlepším důkazem té skutečnosti, že u nás s odbornými doporučeními a postupem ČR k povinnému očkování něco naprosto zásadního není v pořádku. Tento argument by měl dle mého názoru oslovit a vyvolat pozornost i u těch čtěnářů, kteří by jinak preferovali argumentaci našich "vojáků" - tedy plukovníka Prymuly a jeho čestné vakcinologické gardy původem z Vojenské nemocnice v Hradci Králové.

  Nevím jak vy, ale já bych si na převis inteligence, schopností a odborné znalosti i právní uvědomělosti našich vojáků nad zbytkem odborné veřejnosti v EU rozhodně nevsadil ani ten pověstný halíř...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).