Jak vypadala velká soutěž Vitalie o nové kolo

Celé letní prázdniny a poté ještě v září mohli čtenáři magazínu Vitalia.cz zasílat prostřednictvím internetového formuláře cyklistické trasy, zaznamenané na GPS. Každá trasa se dostala do slosování o hodnotné ceny. Hlavní výhrou bylo nové horské kolo Merida Matts 10-V od partnera soutěže, společnosti Mall.cz.

V čem soutěž spočívala?

Holux GPSport 245

Vyhrát mohl každý, kdo prostřednictvím jednoduchého formuláře přímo na serveru Vitalia.cz zaslal redakci záznam jakékoli cyklistické trasy z GPS. Data musela být ve formátu KML a musela obsahovat kromě souřadnic trasy také informace o nadmořské výšce. Pro záznam dat bylo možné využít jakýkoli typ GPS, který umožňuje stahování dat a jejich export do formátu KML (např. Holux GPSport 245 – na obrázku).

Kromě dat z GPS soutěžící vyplnil do formuláře název trasy, místo startu, místo cíle, nejznámější průjezdní místa, pro jaký typ kola je trasa vhodná, zda je po cestě cykloservis, občerstvení či možnost koupání. Trasa poté prošla redakčním filtrem a byla zveřejněna v novém katalogu cyklostezek na webu Vitalia.cz. Kdo se chtěl zúčastnit soutěže, musel na konci formuláře vyplnit svůj kontaktní e-mail!

Snímek vpravo: Přístroj Holux GPSport 245, s jehož pomocí vytváří redakce serveru Vitalia.cz vlastní databázi cyklostezek.

Formulář pro vkládání soutěžních cyklotras ve formátu KML, stažených z GPS

Kdy se soutěžilo?

O ceny bylo možné hrát od 1. července do 30. září 2009.

Kam se posílaly soutěžní cyklotrasy?

Pro zasílání soutěžních cyklotras se využíval výhradně formulář přímo na webu Vitalia.cz. Soubory zaslané e-mailem redakce neuznala.

Sport-relax-Outdoor (sport)-cyklistika-25

Jak se vybírali výherci?

Vítěze vybrala redakce losem ze všech zúčastněných. Do slosování se dostali všichni, kdož zaslali GPS data alespoň za jednu cyklotrasu. Počtem zaslaných cyklotras se šance na vítězství násobila – za každou další cyklotrasu přibyl soutěžícímu v kole štěstí jeden los. Počet losů za jediného soutěžícího, z nichž se losovali výherci, tedy závisel na počtu zaslaných cyklotras. Losování proběhlo deset dní po uzávěrce soutěže, která byla stanovena na 30. září 2009. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v průběhu měsíce října v sídle vydavatele magazínu Vitalia.cz, společnosti Internet Info v Hradčanská Office Centre na Praze 6, a to za přítomnosti výherců a zástupců partnerů. Konkrétní termín bude upřesněn.

Jaké jsou ceny?

Kromě hlavní výhry – nového horského kola – jsou připraveny i další ceny. Přesný přehled včetně informace, kdo které ceny do soutěže věnoval, najdete v této kapitole.

1. cena cyklosoutěž

Co se stane se zaslanými cyklo­trasami?

Všechny zaslané cyklotrasy použije server Vitalia.cz do své nové databáze cyklotras. Vydavatel magazínu Vitalia.cz si tímto vyhrazuje právo všechna zaslaná data použít pro vlastní potřebu.

Zpět na přehled speciálů Pravidla soutěže