Hlavní navigace

Seriál Tajemství homeopatie aneb: léčba, která budí emoce

Homeopatika u nás narozdíl od Francie a některých dalších zemí zdravotní pojišťovny neproplácejí, lidé si je kupují sami a jejich prodej rok od roku roste. Stačí to jako důkaz toho, že fungují a jsou účinná? A z čeho se vlastně vyrábějí? Zaberou i na zvířata?

Otázky, na které zevrubně odpoví seriál věnovaný homeopatii.

 

Přečtěte si náš speciální seriál o výrobě, účincích, schopnostech homeopatických léků, ale také o jejich limitech, a dozvíte se více!

Soutěžní anketa: Vyhrajte homeopatický balíček

Zaujala vás homeopatie? Nebo se o ní chcete dozvědět více? Zapojte se do soutěžní ankety, v níž můžete vyhrát mimo jiné i knihu, která vám toto téma přiblíží.

4. 10. 2013 9:49
Doba čtení: 1 minuta

Homeopatie léčí, i když v ni nevěříte

ROZHOVOR – Lékařka-homeopatka RENÁTA SIKYTOVÁ si uvědomuje, že homeopatii ne každý vnímá příznivě. Ví ale z praxe, že když dáte správné homeopatikum na správnou věc, tak funguje.

Doba čtení: 20 minut

Bolestivé napětí v prsou je způsobeno hormony

Problémy s bolestí prsou trápí řadu žen. Příčinou jsou hormony. Upravit jejich hladinu a zmírnit potíže lze i jinak než pomocí prášků. Pomůže změna životosprávy a dobře vybrané bylinky.

Doba čtení: 6 minut

Češi homeopatii věří – v létě pomáhá zdolat i „vlka“

Je to paradox: farmaceutické firmy investují miliardy do drahých léků a přitom stoupá obliba homeopatik za pár korun. Víte, že mohou pomoci i s typicky letními problémy?

Doba čtení: 3 minuty

Blíží se komáří kalamita, lenoši budou poštípaní míň

Teplo po povodních je bohužel tím nejlepším, co si mohou komáři přát k množení. Na příští týden předvídají odborníci masivní útok. Měli bychom se bránit, povodňoví komáři jsou nebezpeční.

Doba čtení: 4 minuty

Homeopatie nefunguje jako klasická medicína

Homeopatie je postavena na principu, že homeopat musí poznat pacienta a právě pro něj poté vybrat vhodný přípravek. Homeopatický lék není lékem pro všechny na jednu konkrétní nemoc.

Doba čtení: 20 minut

Konečně lékař, který s pacientem mluví

Tam, kde psychosomatik vidí auto, běžný lékař vnímá jen kolo či brzdu. Místo člověka s duší zajímá ortopeda jen noha a chirurga slepé střevo. Psychosomatika bere člověka jako celek.

Doba čtení: 5 minut

Léčit nádor homeopatiky? Nejsem blázen

Dovedou homeopatika léčit rakovinu? ptali jsme se nedávno v soutěžní otázce. Překvapivě velké množství čtenářů odpovědělo: Ano. Nádorová onemocnění se přitom u nás homeopatiky neléčí.

Doba čtení: 3 minuty

Homeopatika budou říkat, k čemu slouží. I bez klinických testů

Je to paradox: v reklamě je sice vidět kašlající rodinka a sychravé počasí, ale že jde o homeopatikum na chřipku jeho výrobce dosud zveřejnit nesměl. To se nyní změní.

Doba čtení: 4 minuty

Zánět spojivek chce klidový režim

Venku studený vítr a uvnitř přetopená suchá místnost – ideální podmínky pro zánět spojivek. Oči pak slzí, pálí a řežou, v horších případech i hnisají.

Doba čtení: 2 minuty

Prochladnutí končí často infekcí močových cest

Je to nefér, ale je to tak: ženy jsou náchylnější k zánětům močových cest, mají totiž kratší močovou trubici. Někdy stačí jen strávit den na sjezdovce, zpotit se a prochladnout.

Doba čtení: 2 minuty

Soutěž o homeopatii - vyhlášení výherců

Zaujala vás homeopatie? Nebo byste se o ní chtěli dozvědět něco víc? Vítězové naší soutěže získávají nejen publikaci o této šetrné léčbě, ale také kosmetické přípravky.

3. 12. 2012 9:11
Doba čtení: 4 minuty

Pět rad, jak zatočit se stresem

Slunce už je pomálu, což člověku spolehlivě kazí náladu, energie se totiž v pošmourných dnech hledá hůř. Není divu, že nám za krk sedá stres. Recepty, jak s ním zatočit, však existují.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Potřebujete rychle vyléčit chrapot?

Obvykle si ani neuvědomujeme, že máme hlasivky, dokud nás o hlas nepřipraví bolest v krku a chrapot. Jak být rychle fit a zase mluvit? Zkuste alternativní medicínu.

Doba čtení: 2 minuty

Homeopatie se dá použít i jako prevence chřipky

Homeopatika mají podle lékařů nejlépe zabrat jako prevence v období chřipkových onemocnění. Dají se ovšem použít i v okamžiku, kdy nemoc už tělem cloumá. Co tedy nejlépe pomáhá?

Doba čtení: 3 minuty

Aby žáha nepálila

Není snad člověka, který by nevěděl, jaké to je, když pálí žáha. Koho však trápí pálení jícnu a hrdla pravidelně, může zkusit i homeopatika nebo lidovou medicínu.

Doba čtení: 2 minuty

Jak potlačit chuť na cigaretu

Vážně chcete přestat kouřit? Existují metody, jak přežít nejhorší dny a týdny, počínaje změnou rituálů přes nikotinové náplasti a žvýkačky až k lékům a homeopatii.

24. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Strach ze zubaře přemůžete třeba díky homeopatii

Bojíte se k zubaři i na preventivní prohlídku? Obav z křesla a vrtačky se dá zbavit, nebo je lze alespoň zmírnit. A nemusíte to řešit zrovna panákem přírodního anestetika, tedy slivovice…

Doba čtení: 4 minuty

Tzv. letním chřipkám se můžete účinně bránit

Letní chřipka je častěji jen nachlazení či viróza, které můžete snadno chytit i v parném létě. Naštěstí existují triky, jak se bránit a vyhnout se tunám posmrkaných kapesníků.

Doba čtení: 3 minuty

Bývá vám na cestách špatně? Nemusí

Generace vyrostlá na Kinedrylu to zná: výlety s rodiči byly sice fajn, ale z cesty nevím nic. Kinedryl mě spolehlivě uspal. Dnes existují šetrnější prostředky proti cestovní nevolnosti.

Doba čtení: 2 minuty

Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce

Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.

Doba čtení: 3 minuty

Kojení se dá podpořit nenásilně

Kojíte? A zdá se vám, že miminko je tak hladové, že by rádo sálo pořád, ale mléko se nechce tvořit? Tvorbu mateřského mléka můžete podpořit přírodní cestou. Zde jsou vyzkoušené rady.

4. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Co dělat, aby na vás nelezl bodavý hmyz?

Už jste vyzkoušeli všechny repelenty a přesto máte pocit, že jste terčem žihadel a útoků klíšťat? Zkuste tentokrát jeden tajný tip lékařů-homeopatů. Jmenuje se Ledum Palustre.

Doba čtení: 3 minuty

Při úžehu a úpalu pomůže mokrá žínka i homeopatika

Kdo se ještě nesetkal s úžehem či úpalem, má štěstí, ale třeba u malých dětí to jde rychle: organismus se přehřeje, a co teď? Kromě konvenční medicíny pomohou drobné triky i homeopatie.

Doba čtení: 3 minuty

První pomoc aneb: jak z řezných ran neudělat památku na celý život

Hodí se vědět předem, co vám může pomoci, pokud se pořežete. Každý má jistě doma nějaký zažitý recept, ale je dobré mít v lékárničce například homeopatika. Nebo jeden český vynález.

Doba čtení: 2 minuty

Jak naučit brát dítě homeopatické léky

Výzkumy dokazují, že nejčastěji využívají homeopatické léky těhotné ženy, kojící matky a rodiče malých dětí. Jenže jak přimět kojence, aby si nechal rozplynout na jazyku homeopatika?

Doba čtení: 2 minuty

Při léčbě homeopatiky musíte dodržet důležitá pravidla

Víte, že když se chcete léčit homeopatiky, měli byste například vyměnit svou zubní pastu za jinou, speciální – homeopatickou? Jinak si zbytečně zrušíte účinky homeopatických léků.

Doba čtení: 2 minuty

Jak vznikají homeopatické léky?

Máloco tak spolehlivě rozvášní společnost, jako když se na přetřes dostane téma homeopatie. Přitom téměř nikdo neví, jak se vlastně homeopatické kuličky vyrábějí a z čeho.

Doba čtení: 3 minuty

Evropa chce léčit koně homeopatiky

Poslanci Evropského Parlamentu chtějí dát miliony eur na léčení zvířat homeopatiky. Část zákonodárců se bouří, další tvrdí, že homeopatika fungují a jejich účinky byly prokázány.

2. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

V čem pomůže homeopatie dětem?

Snižuje nutnost podávání drastických léků, říká pediatr Tomáš Karhan. O využití homeopatik při léčbě dětí napsal knihu. Homeopatika navíc mají omezovat spotřebu antibiotik.

Doba čtení: 10 minut