Hlavní navigace

Seriál Jak se zbavit kašle

Co člověk, to jiný kašel. Přestože se pulty lékáren prohýbají pod množstvím „zázračných“ přípravků, nejprve je třeba určit příčiny a dobu trvání kašle, teprve pak hledat pomoc na míru.

Podívejte se, jaké jsou druhy kašle a co proti nim pomůže.

Pomocníci s vykašláváním: vepřové, nebo psí sádlo?

Vlhký kašel bývá doprovázen hleny, které je potřeba dostat z těla ven. S vykašláváním nám pomáhají některé léky. Zabrat mohou i teplé obklady nebo potírání hrudníku. Vybírat můžete z mastí, sádla nebo třeba olejů. Můžete si také připravit solný obklad s pohankou.

1. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Co inhalovat: minerální vody, éterické oleje, bylinky, nebo léky?

Pomocí inhalace se dostanou léčivé látky až hluboko do dýchacích cest. Inhalovat můžeme minerální nebo slanou vodu, éterické oleje, bylinky nebo léky. Záleží na obtížích.

21. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vlhký kašel – vyberte si jeden lék a s dalšími ho nekombinujte!

Nemoci z nachlazení často doprovází vlhký kašel. Jindy vystřídá suchý kašel. Poznáte ho tak, že vykašláváte hleny. Nebývá již tak dráždivý, přesto je dobré užívat léčivé přípravky na podporu vykašlávání, na ředění hlenu nebo na tvorbu řídkého hlenu.

Doba čtení: 2 minuty

TOP 10 léků na kašel

Co člověk, to jiný kašel a jiný lék. Přinášíme 10 nejprodávanějších léků na kašel.

15. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Inhalátor, nebo hrnec s ručníkem?

Vdechování páry, případně mlžiny, pomůže uvolnit dýchací cesty. Někteří lidé inhalují pravidelně při rýmě a kašli. Vhodné je inhalovat i preventivně. Klasickou metodu hrnce s utěrkou nahrazují inhalátory. Jsou skutečně lepší, nebo je hrnec dostatečný?

14. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Chronický kašel: jaká chtít vyšetření

Přetrvává váš kašel už několik týdnů? Rozhodně se vypravte k lékaři, může se jednat o příznak mnoha chorob. O jaká vyšetření byste se měli zajímat? Pomohou zjistit, v čem tkví problém, a tak určit správnou léčbu.

Doba čtení: 2 minuty

Akutní kašel: školní děti ho mají až desetkrát ročně

Co člověk, to jiný kašel. Přestože se pulty lékáren prohýbají pod množstvím „zázračných“ přípravků, nejprve je třeba určit příčiny a dobu trvání kašle, teprve pak hledat pomoc na míru. Při akutním kašli pomohou tři skupiny léků.

11. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Na chřipku, nachlazení a virózy: Paralen, nebo Acylpyrin?

Prodávají se po milionech a na chřipku či nachlazení jsou lékem první volby. Paralen a Acylpyrin má v lékárničce každý. Který je „lepší“, se říci nedá. Rozdíly a specifika užívání ale mají oba, vybírejte podle nich.

Doba čtení: 3 minuty

10 nejprodáva­nějších léků na chřipku, kašel a nachlazení

Přípravky používané v boji proti chřipce a nachlazení pomáhají s uzdravením a potlačují nepříjemné příznaky nemoci. Usnadňují odkašlávání, snižují bolest, uleví ucpanému nosu i bolestivému polykání. Uvolňují dýchání a snižují otok sliznic i horečku.

18. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Co pomáhá na kašel? Potlačit, nebo podpořit?

Kašel sám o sobě není nemoc, ale reflex, který nám pomáhá chránit dýchací cesty. Pokud ho má na svědomí nachlazení, většinou ho s podporou přípravků z lékárny zvládnete sami. Je suchý, dráždivý, nebo vykašláváte hlen? Z toho musí váš výběr vycházet. Pak už můžete v klidu řešit, jestli raději sirup nebo pastilky, a vybírat příchutě.

16. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut