Hlavní navigace

zubní kartáček

Jak v těhotenství správně pečovat o zuby, aby se nekazily

Těhotenství a zdravé zuby, to jsou dvě věci, které se často neslučují. Příroda ale v tomto případě není na vině, to spíše ženy, které o zuby nepečují tak, jak by v těhotenství měly.

Redakce

31. 1. 2018 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Tenhle kartáček je k ničemu. Vyberte si správně

Čistíte si zuby dvakrát denně a stejně co půlrok slyšíte nepříjemný zvuk zubařovy vrtačky? Možná si čistíte zuby špatně. A pokud to děláte špatně vy, tak i vaše děti a jejich děti…

Kateřina Čepelíková

19. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zubní kámen, to je prevít…

Zubní kámen nerozbije pračku, ale zato pomůže k parodontóze. Zvápenatění zubního plaku si nepředstavujte jako pomalou tvorbu krápníků. Jde to rychle. Stačí pár dnů špatné ústní hygieny.

Peter Sopko

4. 6. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Za zkažené zuby mohou líní rodiče

ROZHOVOR – Zkažené zuby jsou dědictvím po předcích, říká se. Osmičky prý musí ven – křiví úsměv a stejně se zkazí. Tyto a jiné mýty o zubních kazech vyvrací stomatoložka TEREZA BUCHTOVÁ.

Kateřina Čepelíková

21. 2. 2013 0:00
Doba čtení: 6 minut

S elektrickými zubními kartáčky to musíte umět

Elektrický kartáček se tváří, že zvládne všechnu práci za nás. Je to ale skutečně tak? Pokud si vybereme nevhodný model, může našemu chrupu spíš uškodit než dobře posloužit.

Jana Knížková

22. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Zubaři, kteří nejedou v reklamě, tvrdí: Na zubní pastě nezáleží

Po jaké zubní pastě při nákupu sáhnete? Zubaři se shodují, že je to vcelku jedno, zajímat byste se měli hlavně o to, kolik je v ní fluoridů. Zbytek záleží na tom, jak si čistíte zuby.

Anna Příhodová

5. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Fluoru jen přiměřeně, jeho nadbytek zuby poškodí

Fluor je pro naše tělo potřebný, ale i v jeho případě platí – všeho s mírou. Dlouhodobý nadměrný přísun může vést k problému jménem zubní fluoróza. Poznáte ji podle skvrn na zubech.

Veronika Řeháková

6. 2. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Cena zubních kartáčků neodpovídá jejich kvalitě

Máte doma kartáček se speciálně střiženými vlákny, který údajně vyčistí všechna zákoutí vašeho chrupu? Klasický typ s rovnými vlákny bohatě postačí. Nejdůležitější je stejně technika.

Veronika Řeháková

26. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty