Hlavní navigace

ženské orgány

Endometrióza: alternativní léčba předchází potížím

Některé ženy trpí silnými bolestmi a nadměrným krvácením – endometriózou. Kombinace přírodních terapií dokáže zvládnout či úplně minimalizovat potíže spojené s tímto problémem a především i zabránit jeho vzniku.

Simona Procházková

19. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zdravá prsa díky bylinkám

Prsům svědčí bylinky, obklady, relaxace a masáže. Nabízíme vám několik osvědčených receptů a tipů.

Simona Procházková

14. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Test odhalí rakovinu děložního čípku. Ale musíte si o něj říci

Test HPV DNA odhalí virus způsobující rakovinu děložního čípku dříve než nyní prováděná cytologie. U nás zatím není běžnou součástí prevence. Žena však může o test sama požádat.

Lenka Krbcová

24. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Gynekologické potíže podporují vlhké plavky i parfémované vlož­ky

Pobyt ve vlhku, mokré plavky i neprodyšné prádlo působí nejčastější letní gynekologické problémy. Zánětům a infekcím se můžeme účinně bránit. Zkuste jednoduché tipy a přírodní prevenci.

Jarmila Podhorná

30. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bolí vás menstruace? Kašlete na Ibalgin a vyzkoušejte bylinky

Trápí vás bolestivé měsíčky a nezabírá nic jiného než halda léků? Jde to i přírodní cestou. Zkuste změnit životosprávu a začněte více důvěřovat bylinkám. U menzes je nejlepší kontryhel.

Taťána Kročková

12. 6. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Roste vám břicho? Je to jeden z příznaků nádoru

Rakovina vaječníků se dlouho projevuje nenápadně. Určitou ochranou je těhotenství a kojení, strava bohatá na zeleninu a také antikoncepce. Naopak riziko přinášejí léky proti neplodnosti.

Blanka Vavřinková

27. 5. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hormonální antikoncepce po čtyřicítce: vadí nevadí

Hormony po čtyřicátém věku podle některých lékařů zvyšují riziko vážných zdravotních potíží žen. Stárnou a blíží se jim klimakterium, což si ale dnešní čtyřicátnice nerady připouštějí.

Anna Příhodová

8. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Migrény často začnou a skončí s menstruací

Jako by nestačilo jedno nebo druhé samo o sobě. Přesný vztah mezi ženskými pohlavními hormony a migrénou nejsme dosud schopni definovat, ale z pozorování je jasné, že určitě existuje.

Pavel Turčan

14. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Sterilizace: antikoncepce navždy. Nově i za 20 minut v ambulanci

ROZHOVOR – Pokud už žena nechce děti, je pro ni sterilizace nejbezpečnější metodou, říká gynekolog Martin Charvát. Teď se mění i podmínky, kvůli nimž nebyla v ČR rovnocenou antikoncepcí.

Lenka Krbcová

12. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 13 minut

Klimakterium: důležité je to, na co se ženy neptají

ROZHOVOR – Jsem v přechodu, nebo ne? Typických příznaků klimakteria je hodně, ale ženy často netuší, že s ním souvisí. „Třetina ani neví, že přechod nastal,“ říká sexuolog Pavel Turčan.

Lenka Krbcová

20. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 10 minut

Bylinky, nebo hormony - co pomůže v menopauze?

Vaše letitá družka menstruace na váš již nemá tolik času. Přichází nová návštěvnice zvaná menopauza, která se vám cpe do dveří, aniž byste ji čekaly. Co jí nabídnout?

Taťána Kročková

19. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Polycystické vaječníky – tichý zloděj ženství

Je tlustá. Vlasy se jí mastí. Pod nosem jakýsi knír. Má nepěknou pleť, působí jako šmudla. Co o ní nevíte, je to, že nemenstruuje, nemůže mít děti, má vyšší riziko řady onemocnění. Proč?

Táňa Lišková

9. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 7 minut

Vulvodynie - nemoc, která ničí sexuální život

Ženy postižené vulvodynií trpí bolestmi v oblasti genitálu. Odmítají proto sexuální život, ale svým partnerům se stydí svěřit s příčinou. Ani lékaři o této nemoci moc nevědí.

Veronika Řeháková

2. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Gynekologie stojí od stovek až po tisíce. Proč, to nikdo neví

Platby, v nichž se málokdo vyzná, jsou doménou gynekologických ordinací. Často se ani nedozvíte, že poplatek, který máte uhradit, je „dobrovolný“, ani to, co za něj dostanete.

Anna Příhodová

25. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

HPV souvisí se sexem, týká se proto žen i mužů

Bývají spojovány s rakovinou děložního čípku a s gynekologií. Nakažlivé viry jsou velmi rozšířené a setká se s nimi až 80 % sexuálně aktivních žen. Nyní před nimi lékaři varují i muže.

Lenka Petrášová

27. 10. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Důvod návštěvy u gynekologa: výtok

Mladé dívky chodí poprvé ke gynekologovi z mnoha důvodů – chtějí antikoncepci, mají problémy s menstruací nebo je trápí potíže, mezi které patří například výtok.  Jaké jsou jeho příčiny a co s tím, řeší server Ordinace.cz. Některé dívky donutí navštívit gynekologa zánět. Jde obvykle o nepříjemné poševní výtoky vyžadující antimikrobiální léčbu. V takové situaci rozhodně není na místě se stydět, poševní záněty nevznikají z nedostatečné hygieny a gynekologové jsou na jejich výskyt a léčbu zvyklí.

Redakce

20. 10. 2010 16:09
Doba čtení: 1 minuta

Chlamydie aneb Co chytíte v rybníce a kapr to nebude

Můžete být partnerovi věrná sebevíc, stačí jedno odpoledne strávené u vody a vaginální problémy jsou tu. A přestože testy říkají, že nemáte žádný problém, výtok se stále nelepší. Co s tím?

Lenka Petrášová

25. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 6 minut

Premenstruační syndrom: Trpět nemusíte

Drtivá většina žen pravidelně zažívá některý z příznaků premenstruačního syndromu. Přesto se jen málokterá vypraví k lékaři. Své problémy skrývají a před odborníky je tají.

Ludmila Hamplová

22. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Existuje G bod, nebo ne? Vědci nemají jasno...

Nedávno publikovaná studie přinesla překvapivou informaci, tajemný G bod, centrum ženského sexuálního potěšení, prý vůbec neexistuje. Okamžitě se zvedla vlna zájmu a objevily se další, často protichůdné informace. Jak to s tím zatraceným G bodem vlastně je?

Ludmila Hamplová

18. 1. 2010 0:05
Doba čtení: 3 minuty

Břišní tanec se netančí jen břichem

Lidé bohatí i chudí, krásní i méně pohlední, všichni na celém světě rádi tančí a tanců a tanečních stylů je nespočet. Jedním z nejstarších tanců je břišní tanec, neboli orientální, který si pro své pozitivní účinky zejména na ženské orgány získává oblibu i v moderních civilizacích.

Helena Singerová

1. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 6 minut