Hlavní navigace

ženské orgány

Endometrióza: alternativní léčba předchází potížím

Některé ženy trpí silnými bolestmi a nadměrným krvácením – endometriózou. Kombinace přírodních terapií dokáže zvládnout či úplně minimalizovat potíže spojené s tímto problémem a především i zabránit jeho vzniku.

Doba čtení: 4 minuty

Zdravá prsa díky bylinkám

Prsům svědčí bylinky, obklady, relaxace a masáže. Nabízíme vám několik osvědčených receptů a tipů.

Doba čtení: 6 minut

Test odhalí rakovinu děložního čípku. Ale musíte si o něj říci

Test HPV DNA odhalí virus způsobující rakovinu děložního čípku dříve než nyní prováděná cytologie. U nás zatím není běžnou součástí prevence. Žena však může o test sama požádat.

24. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Gynekologické potíže podporují vlhké plavky i parfémované vlož­ky

Pobyt ve vlhku, mokré plavky i neprodyšné prádlo působí nejčastější letní gynekologické problémy. Zánětům a infekcím se můžeme účinně bránit. Zkuste jednoduché tipy a přírodní prevenci.

Doba čtení: 5 minut

Bolí vás menstruace? Kašlete na Ibalgin a vyzkoušejte bylinky

Trápí vás bolestivé měsíčky a nezabírá nic jiného než halda léků? Jde to i přírodní cestou. Zkuste změnit životosprávu a začněte více důvěřovat bylinkám. U menzes je nejlepší kontryhel.

Doba čtení: 4 minuty

Roste vám břicho? Je to jeden z příznaků nádoru

Rakovina vaječníků se dlouho projevuje nenápadně. Určitou ochranou je těhotenství a kojení, strava bohatá na zeleninu a také antikoncepce. Naopak riziko přinášejí léky proti neplodnosti.

27. 5. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hormonální antikoncepce po čtyřicítce: vadí nevadí

Hormony po čtyřicátém věku podle některých lékařů zvyšují riziko vážných zdravotních potíží žen. Stárnou a blíží se jim klimakterium, což si ale dnešní čtyřicátnice nerady připouštějí.

8. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Migrény často začnou a skončí s menstruací

Jako by nestačilo jedno nebo druhé samo o sobě. Přesný vztah mezi ženskými pohlavními hormony a migrénou nejsme dosud schopni definovat, ale z pozorování je jasné, že určitě existuje.

Doba čtení: 3 minuty

Sterilizace: antikoncepce navždy. Nově i za 20 minut v ambulanci

ROZHOVOR – Pokud už žena nechce děti, je pro ni sterilizace nejbezpečnější metodou, říká gynekolog Martin Charvát. Teď se mění i podmínky, kvůli nimž nebyla v ČR rovnocenou antikoncepcí.

Doba čtení: 13 minut

Klimakterium: důležité je to, na co se ženy neptají

ROZHOVOR – Jsem v přechodu, nebo ne? Typických příznaků klimakteria je hodně, ale ženy často netuší, že s ním souvisí. „Třetina ani neví, že přechod nastal,“ říká sexuolog Pavel Turčan.

Doba čtení: 10 minut

Bylinky, nebo hormony - co pomůže v menopauze?

Vaše letitá družka menstruace na váš již nemá tolik času. Přichází nová návštěvnice zvaná menopauza, která se vám cpe do dveří, aniž byste ji čekaly. Co jí nabídnout?

Doba čtení: 4 minuty

Polycystické vaječníky – tichý zloděj ženství

Je tlustá. Vlasy se jí mastí. Pod nosem jakýsi knír. Má nepěknou pleť, působí jako šmudla. Co o ní nevíte, je to, že nemenstruuje, nemůže mít děti, má vyšší riziko řady onemocnění. Proč?

9. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 7 minut

Vulvodynie - nemoc, která ničí sexuální život

Ženy postižené vulvodynií trpí bolestmi v oblasti genitálu. Odmítají proto sexuální život, ale svým partnerům se stydí svěřit s příčinou. Ani lékaři o této nemoci moc nevědí.

2. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Gynekologie stojí od stovek až po tisíce. Proč, to nikdo neví

Platby, v nichž se málokdo vyzná, jsou doménou gynekologických ordinací. Často se ani nedozvíte, že poplatek, který máte uhradit, je „dobrovolný“, ani to, co za něj dostanete.

Doba čtení: 4 minuty

HPV souvisí se sexem, týká se proto žen i mužů

Bývají spojovány s rakovinou děložního čípku a s gynekologií. Nakažlivé viry jsou velmi rozšířené a setká se s nimi až 80 % sexuálně aktivních žen. Nyní před nimi lékaři varují i muže.

Doba čtení: 5 minut

Důvod návštěvy u gynekologa: výtok

Mladé dívky chodí poprvé ke gynekologovi z mnoha důvodů – chtějí antikoncepci, mají problémy s menstruací nebo je trápí potíže, mezi které patří například výtok.  Jaké jsou jeho příčiny a co s tím, řeší server Ordinace.cz. Některé dívky donutí navštívit gynekologa zánět. Jde obvykle o nepříjemné poševní výtoky vyžadující antimikrobiální léčbu. V takové situaci rozhodně není na místě se stydět, poševní záněty nevznikají z nedostatečné hygieny a gynekologové jsou na jejich výskyt a léčbu zvyklí.

20. 10. 2010 16:09
Doba čtení: 1 minuta

Chlamydie aneb Co chytíte v rybníce a kapr to nebude

Můžete být partnerovi věrná sebevíc, stačí jedno odpoledne strávené u vody a vaginální problémy jsou tu. A přestože testy říkají, že nemáte žádný problém, výtok se stále nelepší. Co s tím?

Doba čtení: 6 minut

Premenstruační syndrom: Trpět nemusíte

Drtivá většina žen pravidelně zažívá některý z příznaků premenstruačního syndromu. Přesto se jen málokterá vypraví k lékaři. Své problémy skrývají a před odborníky je tají.

Doba čtení: 4 minuty

Existuje G bod, nebo ne? Vědci nemají jasno...

Nedávno publikovaná studie přinesla překvapivou informaci, tajemný G bod, centrum ženského sexuálního potěšení, prý vůbec neexistuje. Okamžitě se zvedla vlna zájmu a objevily se další, často protichůdné informace. Jak to s tím zatraceným G bodem vlastně je?

Doba čtení: 3 minuty

Břišní tanec se netančí jen břichem

Lidé bohatí i chudí, krásní i méně pohlední, všichni na celém světě rádi tančí a tanců a tanečních stylů je nespočet. Jedním z nejstarších tanců je břišní tanec, neboli orientální, který si pro své pozitivní účinky zejména na ženské orgány získává oblibu i v moderních civilizacích.

Doba čtení: 6 minut