Hlavní navigace

vinobraní

Burčák sice bude letos dřív, ale je nesmysl kvůli tomu měnit zákon, říkají vinaři

Příznivé počasí letošního roku nahrálo vinařům, někteří z nich mají již první sklizeň za sebou. A někde už dokonce kvasí burčák. Zkušení vinaři takové léto posledních třicet, čtyřicet let nepamatují. Ministr zemědělství chce dokonce kvůli počasí měnit zákon.

Doba čtení: 4 minuty

Burčák a víno z Prahy už zítra na vinici sv. Kláry

Burčák i vína z vinice sv. Kláry a dalších předních vinařů z Moravy a Čech potečou tento víkend proudem v trojské botanické zahradě. Těšit se můžete na degustaci medailemi oceněných vín, prohlédnout si expozici dokumentující výrobu vína a poslechnout si hudební program ve stylu jazzu, country a folkové hudby.

9. 9. 2016 11:00

Znojemské historické vinobraní praskalo ve švech

Znojemské historické vinobraní 2015, které proběhlo o uplynulém víkendu, nalákalo ke koštu i zábavě kolem osmdesáti tisíc lidí. Podívejte se, jaká byla na místě atmosféra.

14. 9. 2015 15:00

První burčák čekejte za čtrnáct dní. Ne dřív

Podle moravských vinařů začne letošní sklizeň hroznů o deset dní dříve, než je obvyklé. To znamená, že se mladé víno dostane na pulty začátkem září. Dřív seženete jen padělky.

Doba čtení: 2 minuty

Tři ze šesti burčáků jsou falšované

Burčák je na každém rohu, proto i inspektoři vyrazili do ulic. Zkontrolovali 472 prodejních míst, odebrali 53 vzorků a mají první výsledky kontrol. Nejsou příliš povzbudivé.

Doba čtení: 2 minuty

Svatomartinské víno nikdy nearchivujte

Blíží se jedinečný okamžik, kdy budeme moci ohodnotit kvalitu letošního mladého vína. Jaké bude Svatomartinské víno ročníku 2012? Prozradí Pavel Krška z Národního vinařského centra.

6. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vinobraní na Kulaťáku

Slunce začíná po své letní jízdě slábnout, ale velká část jeho energie je uschována ve vinných hroznech, ze kterých začínají naši vinaři připravovat lahodné moky a slunko stáčet do lahví. Přijďte ochutnat plody jejich práce na Kulaťák, kde se v sobotu 22. září koná první Vinobraní na Kulaťáku. Budete mít možnost koštnout burčák několika odrůd i barev, víno z různých oblastí a to vše zajíst klobáskami, okurkami a pochutinami, které k vínu tak nějak patří. K tomu všemu vám zahraje cimbálovka Duo…

20. 9. 2012 13:09
Doba čtení: 1 minuta