Hlavní navigace

vepřové

I IKEA míchala do jídla koňské maso

Skandál s nedeklarovaným koňským masem se šíří Evropou. Na světě jsou další dva výrobky, které koninu na obale nepřiznaly, a přesto ji obsahovaly. Je mezi nimi i jídlo z IKEA.

25. 2. 2013 13:16
Doba čtení: 2 minuty

Růst cen potravin v roce 2013 je neodvratný

Bez ohledu na cokoli ceny potravin v ČR v novém roce porostou. Ne hned, ne pravidelně a ne moc, ale prakticky jistě. Mimo jiné i proto, že potraviny u nás patří k nejlevnějším v celé EU.

Doba čtení: 5 minut

Teď už kvalitu poznáte na první dobrou

Nedokážete se zorientovat v nabídce masa a lahůdek? Chcete kupovat jen kvalitu? Poradí vám nové brožurky vydané Sdružením spotřebitelů. Jsou přehledné, obsažné a navíc úplně zdarma.

14. 11. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Falešné hovězí bylo nasáklé barvou. Z Maďarska do ČR nesměřovalo

V posledních dnech se objevily zprávy o vepřovém mase, které se, patřičně obarvené, vydávalo za hovězí svíčkovou. Do českých obchodů se nedostalo, uklidňují veterináři.

24. 10. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Státní veterinární správa našla padesát kilo prošlého masa

Státní veterinární správa přichází s další várkou svých zjištění. Opět se prodávalo prošlé maso, klobásy a uzené bez původu a mleté maso připravené do zásoby. Kde prohřešky zjistili?

12. 10. 2012 13:45
Doba čtení: 2 minuty

Poznáte v obchodě zkaženou potravinu?

Kupujete si domů zelený eidam a zapáchající maso? Pokud ano, jistě v tom není záměr. Jak se vyhnout špatně skladovaným potravinám, které nám mohou způsobit zažívací potíže?

5. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Češi grilují rádi, ale špatně. Poradíme vám s výběrem masa

Základem správného grilování nemůže být kilo vuřtů za čtyřicet korun. S výběrem masa, na kterém si opravdu pochutnáte, poradí David Kukla z farmářské prodejny Sklizeno.

Doba čtení: 7 minut

Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

Je to pár dnů, co se médii provalila vlna paniky: Konec českých zabijaček! I jedinci jitrnicí nepolíbení vzpláli spravedlivým hněvem. EU nám bere naši tradici! Nebere. O co tedy jde?

Doba čtení: 6 minut