Hlavní navigace

urologie

Obřízka: Kdy je skutečně nutná?

Úplná obřízka nemusí být vždy tím jediným řešením mnohých potíží s předkožkou. Rovněž v případě, kdy se zdá být situace beznadějná, pomůže konzervativní léčba. V jednom případě se odpůrci se zastánci obřízky shodují: jde o opomíjené onemocnění BXO.

23. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nemoci z mokrých plavek

Teplo a vlhko, to je ideální prostředí pro rozvoj typických letních nemocí – mykóz a zánětů močových cest. Mokré plavky je zkrátka po koupání dobré vyměnit za suché.

17. 7. 2018 18:37
Doba čtení: 2 minuty

Jaká barva moči je zdravá?

Ráno je moč obvykle tmavá, ale co když je taková i přes den? Jak řešit situaci, kdy je kalná, bezbarvá, hodně páchne nebo má barvu „vypraného masa“?

9. 6. 2018 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Cvičením proti inkontinenci: jen správné posilování má smysl

Znám ženy, které desetiletí den co den poctivě cvičí. Od posílení svalů pánevního dna si slibují, že je ochrání před budoucí inkontinencí. Jak to udělat, abychom se k stáru nepočůrávali?

Doba čtení: 6 minut

Vasektomie znamená mužskou sterilizaci. Je to napořád?

Vasektomie může být alternativou k prezervativům nebo ženské antikoncepci. Sterilizace pro muže však budí obavy; je tu strach ze zákroku a nezodpovězené otázky: Jak to bude se sexem? A jde to vzít zpátky?

8. 3. 2017 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Nikdy nepodceňujte krev v moči, může znamenat vážnou nemoc

Zbarvení moči ovlivňují například léky a potraviny, takže není nutné se hned děsit. Příčinou krve v moči může být velká námaha, třeba po jízdě na kole, ale také nemoc, od močové infekce po rakovinu.

Doba čtení: 6 minut

9 předsevzetí podle urologů: po sexu se nejen osprchujte, ale také vyprázdněte

Urologické potíže nejsou pouze doménou starších mužů, ale týkají se všech – nezávisle na věku a pohlaví. Jak o své urologické zdraví v novém roce lépe pečovat, prozradí následující tipy odborníků z České urologické společnosti.

31. 12. 2016 8:00
Doba čtení: 4 minuty

5 nemocí, se kterými pomáhá urologie

Potíže s močením, krev v moči nebo bolest v podbřišku, to jsou signály, že něco není v pořádku a je třeba vyhledat odbornou pomoc. Co všechno léčí urolog?

21. 9. 2016 13:27
Doba čtení: 3 minuty

Rakovina prostaty dnes již nemusí znamenat kastraci

Muže po diagnóze karcinomu prostaty napadají různé otázky. Bojí se, že se jim dosavadní život zhroutí. Mají obavy, jak nemoc zvládnou, jaký vliv bude mít rakovina prostaty na jejich zdraví i na jejich sexuální a partnerský život.

29. 8. 2014 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Bizarní sex: rajcovní kouzlo soch a figurín

Praotcem tohoto sexuálního svérázu byl bájný řecký sochař. Zamiloval se do vlastního díla – sochy krásné ženy. Chtěl s ní takříkajíc obcovat, leč socha zůstávala chladnou a kamennou…

29. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Proč zvětšená prostata komplikuje močení

Obtíže spojené se zvětšenou prostatou představují nejčastější příčinu návštěvy urologické ambulance. Zvětšená prostata někdy doslova zablokuje močovou trubici.

Doba čtení: 3 minuty

Válka s rakovinou: močový měchýř a štítná žláza

Nádorové choroby jsou a zůstanou metlou vyspělého světa, u jednotlivých druhů onemocnění se však situace liší. Zatímco někde pravděpodobnost úspěšné léčby roste, jinde se nedaří.

1. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mají ženy vliv na zdravotní stav mužů? Obrovský

Stud a strach brání pánu tvorstva v návštěvě ordinace, byť se nachází v rizikové skupině ohrožené karcinomem prostaty. Ještě že má ženu.

Doba čtení: 3 minuty

3 věci, které jsou tabu, aby se muži nepočůrávali

Únik moči má různé příčiny, častý je po operacích prostaty. Muže totiž trápí inkontinence stejně tak jako ženy. Škodí jim tři věci: bublinky, kafe a tloušťka.

29. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Prostata trápí 40 % mužů nad čtyřicet. Zbylých 60 % se nepřizná

Problémy s prostatou trpí skutečně hodně mužů, kombinací bylinek a semínek je možné potížím předcházet. Pomůže i vhodně zvolený jídelníček.

Doba čtení: 3 minuty

Máte urologické potíže? Právě teď roste zlatobýl

Trápí vás problémy s ledvinami nebo trpíte častými záněty močových cest? Celík zlatobýl je vynikající bylina na urologické potíže. Existují i další způsoby, jak ulevit ledvinám.

Doba čtení: 5 minut

Zánětu močových cest nahrávají bokovky a tanga

Nevhodné oblečení, ale taky promiskuita i častý sex s jedním partnerem, alergie na prezervativy i další faktory můžou být příčinou zánětu močového měchýře. Co se s ním dá dělat?

Doba čtení: 6 minut

Mají muži čůrat vsedě? O prkénko přece nejde

Muži na tohle téma reagují vzácně jednotně: Nikdy! Je něco pravdy na názorech, že močit „jako holky“ má pro kluky či pány i pozitivní zdravotní efekt? Zeptali jsme se odborníků.

Doba čtení: 7 minut

Muži vážně chodí k doktorovi neradi. Jak je tam dostat?

Víte, proč se muži v průměru dožívají nižšího věku? Protože nechodí k doktorovi. Důvodů je samozřejmě více, ale to, že mnozí do ordinace nejdou, ani když je jim zle, je fakt. Co s tím?

Doba čtení: 6 minut

Slavní naháči v kampani proti "mužské" rakovině

Další ze známých mužů se nechal vyfotit nahý. Tenista Tsonga se zapojil do kampaně a pózoval v rouše Adamově, aby tak varoval před rakovinou prostaty a varlat.

21. 6. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Kdy mají muži strach?

Nejčastějšími návštěvníky urologických klinik jsou muži nad padesát. Problémy s prostatou často dlouho přecházejí, protože se bojí průběhu vyšetření. Rakovina prostaty je však zákeřná.

Doba čtení: 3 minuty