Hlavní navigace

Svatba

Svatební jídla ve světě: jako výslužka mandle a místo dortu chléb

Dort prolévaný whiskey, to je svatba v Irsku. Pekingská kachna se servíruje v Číně, Francouzi mají namísto dortu pyramidu z křehkých kuliček, řeckou výslužku představují mandle obalované v cukru… Tradiční svatební jídla mají často hlubokou symboliku.

6. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Svatební sladké: Koláčky a výslužka už nejsou nutnost

Nedostali jste na svatbě výslužku? Těšili jste se na svatební koláčky a moc jich nebylo? Není to nic neobvyklého, trendy se mění i ve sladkostech, které se podávají na svatbě. Dnes letí sweet bar a jako výslužka domácí sušenky.

Doba čtení: 5 minut

Jak na moderní svatební menu? Spojte oběd s rautem

Knedlíčková polévka, svíčková a dort. Klasické svatební menu je držák, lze ho ale upravit, nebo zcela nahradit moderní variantou. Bude to bez dohadů a všichni budou spokojeni.

Doba čtení: 5 minut

Slaný raut na svatbě: Obejdete se i bez chlebíčků

Svatební raut je jednou z nejdražších položek na svatebním účtu. Co host, to pět set, ale i tři tisíce korun. Co všechno vám na stole nesmí chybět a nač si dát při objednávání pozor?

23. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Soutěž: Svatební přípravy podle Ejvi

Chystáte svatbu? Vyhrajte knihu, která vám pomůže s přípravami. Nechte se provést bez stresu od zásnub až po den D.

17. 5. 2017 7:00
Doba čtení: 1 minuta

Svatební dort je třeba objednat i rok dopředu

Svatební dort musíte včas objednat, absolvovat jeho ochutnávku, zaplatit odvoz i stojan… Není toho málo a není to za málo.

Doba čtení: 6 minut

Nápoje na svatbě: Vlastní alkohol není žádná výjimka

Svatební přípravy vrcholí, rozpočet se tenčí, ale je třeba ještě zařídit nápojové balíčky. Nebo to jde i jinak? Poradíme, jak na nápojích na svatbě co nejvíce ušetřit a čeho se vyvarovat.

Doba čtení: 6 minut