Hlavní navigace

svačina

Margit Slimáková: Výrobci nezdravých potravin si zákazníky vychovávají už ve školách

Pamlsková vyhláška, která určuje, co smí nabízet školní bufety či automaty, má projít aktualizací. Mohla by platit od září 2018, ale taky nemusí. Vše se řeší v tichosti, kterou výživová specialistka ostře kritizuje. Zároveň nabízí praktický protinávrh aktualizace.

2. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Pamlsková vyhláška se mění. Návrat pečiva a šunky do školních bufetů

Ministři Plaga a Vojtěch zmírňují „pamlskovou vyhlášku“. Podívejte se, co se opět bude moci prodávat, a to zřejmě již od nového školního roku.

24. 5. 2018 16:10
Doba čtení: 4 minuty

Pamlsková vyhláška bude sladší i tučnější. Krok kupředu, nebo zpět?

Ministerstvo zdravotnictví říká: Podle naší vyhlášky se děti mohou stravovat jen velmi komplikovaně, je příliš restriktivní. Potravináři chtějí do škol vrátit kečup a majonézu. Chystají se velké změny.

18. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

10 příkladů, jak z nezdravé svačiny udělat zdravou

Někdy stačí málo. Něco doplnit, něco ubrat a z nevhodné školní svačiny získáte jídlo, které dá dítěti vše, co potřebuje, nic zbytečného, a ještě mu bude chutnat.

5. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Mléko do škol dává dětem nevhodné výrobky

Iniciativa Skutečně zdravá škola zjišťovala, zda ochucené varianty výrobků dotovaného programu Mléko do škol vyhovují doporučením Státního zdravotního ústavu (SZÚ) pro školní svačiny.

10. 11. 2015 14:17
Doba čtení: 4 minuty

Školáci by neměli vynechávat snídaně ani svačiny

Snídaně a svačiny dětí školou povinných jsou důležité. Jejich vynechávání nebo nevhodné složení vede nejenom k obezitě, ale má podíl také na špatných výkonech dětí.

1. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Ve školách snad odzvoní sladkostem a limonádám

Senát dnes projednává novelu školského zákona. Mimo jiné se zabývá stravováním. Pokud zákon projde, znamená to konec pro nezdravé potraviny ve školách.

19. 3. 2015 17:07
Doba čtení: 1 minuta

Jaká matka, taková Katka… děti kopírují (i) stravovací návyky rodičů

Mnoho rodičů si v dnešní době ani nestihne uvědomit, jak velký vliv na děti mají jejích vlastní stravovací návyky. Vařte s dětmi – vyplatí se to.

Doba čtení: 5 minut

Změní se obsah školních automatů? Plán už je, vůle chybí

Zatímco v zahraničí existují zákony, které obsah školních automatů regulují, u nás z nich doslova teče tuk a sype se cukr. Všechno by ale už brzy mohlo být jinak.

Doba čtení: 4 minuty

Nejlepší svačinářka? Náš táta

Brit Mark Northeast začal chystat svým dětem veselé svačiny, aby je přiměl jíst ovoce a zeleninu. Chytly se nejen jeho děti, ale i další rodiče.

15. 1. 2014 13:22

Skutečné svačiny školáků: padesátikoruna a balík chipsů

GALERIE – Nedělejte si iluze o zdravých svačinách. O hlavní přestávce jsme na základní škole našli skutečné kuriozity. Svačiny prvňáků ještě ujdou, v osmičce je to bída s nouzí. Podívejte se.

Doba čtení: 4 minuty

Kvalitní svačiny můžou být za babku

„Když se my budeme špatně stravovat, naše děti na tom nebudou jinak,“ říká výživový specialista Petr Havlíček. Zkuste začít školní rok jinak, zdravěji. Snídaní i pravidelnými svačinami.

Doba čtení: 6 minut

Jídlo školáka je důležité i pro jeho mozek

Chcete premianta? Dejte mu snídani. 10 otázek a odpovědí na aktuální téma vysvětlí například, proč by děti měly snídat, co se hodí na svačinu nebo zda je pro ně vhodný čaj.

Doba čtení: 4 minuty