Hlavní navigace

supermarket

Test nákupních tašek: je lepší papírová, látková, igelitka, nebo polyester?

Obchody už nesmí dávat zdarma k nákupu igelitové tašky. To, v čem si nákup domů odneseme, je čistě v naší režii. Ministerstvo životního prostředí zadalo studii s cílem zjistit, která taška zatěžuje životní prostředí co nejméně.

Doba čtení: 7 minut

Nejčtenější články roku 2018

Vážení a milí čtenáři, redakce serveru Vitalia.cz vám přeje krásné Vánoce. A pokud jste v letošním roce minuli některé články, přinášíme vám výběr těch, které zaujaly nejvíce čtenářů.

24. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak probíhá rekonstrukce hypermarketu během tří týdnů

Naplnánovat, sehnat lidi, vyklidit, složit regály, vysekat dlažbu a začít úplně od nuly. Tak probíhala kompletní rekonstrukce hypermarketu v rekordních třech týdnech, za účasti více než patnácti set lidí. Podívejte se na video.

Doba čtení: 4 minuty

Ochranka v obchodech nemá právo nahlížet vám do tašek

„Ukažte mi tašku,“ vyhrknul na mě jakýsi člověk v černém, když jsem opustila supermarket vchodem, nikoli přes kasy. Rezolutně jsem odmítla. Řekl, že je security a že chce vidět moji tašku. „No a? Neukážu,“ trvala jsem na svém. Na co má a nemá ochranka v obchodech právo? Ptali jsme se právníka.

Doba čtení: 5 minut

Ahold testuje aplikaci, která v obchodě najde zboží, jež hledáte

Nemůžete v obchodě najít mouku, protože ji obchodník zase přesunul jinam? Možná vám v dohledné době orientaci usnadní nová aplikace „Find my product“. Jak její název naznačuje, najde v obchodě to, co hledáte. Testuje ji provozovatel obchodů Albert.

11. 9. 2018 16:00
Doba čtení: 2 minuty

Test: kde mají v sedm večer měkké pečivo?

Zavírají v devět, či dokonce v deset večer. A dušují se, že dvě hodiny před zavírací dobou u nich v pohodě nakoupíte. Jak to v reálu vypadá ve velkých řetězcích s nabídkou pečiva?

Doba čtení: 7 minut

Albert si na Chodově testuje, co na zákazníky platí

Pražská prodejna společnosti Ahold na Chodově se od ostatních tří set výrazně liší. Pokud se nový koncept osvědčí, inovace se představí i v dalších obchodech Albert.

Doba čtení: 6 minut

Interspar to v Česku nezvládl. Ahold ho koupil a prosperuje

Prodejny Interspar a Spar před časem zmizely z České republiky, neboť zde dlouhodobě prodělávaly. Padesát provozoven odkoupila společnost Ahold a proměnila je v ziskové obchody. Jak se jí to podařilo?

10. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Češi a Poláci mají rádi stejné obchody i jídla

Česko polské vztahy, pokud jde o potraviny, jsou poslední dobou na bodu mrazu. Přesto máme i leccos společného, třeba zálibu v mobilních aplikacích, preferujeme stejné obchody, ale i jídla.

Doba čtení: 3 minuty

To není mrkev pro dobytek, ale pro Francouze

Ošklivá zelenina a ovoce se hodí leda k výrobě chipsů, pomazánek a past, protože jednoduše naše oko nevábí. Ve Francii se ale po nepodarkách přírody strhla obrovská poptávka.

Doba čtení: 3 minuty

Malé prodejny krachují nejen kvůli supermarketům

Malých prodejen potravin je nejméně za posledních patnáct let. A na vině je prý konkurence supermarketů. To je pravda jen zčásti. Jak přežít vedle velkých řetězců?

Doba čtení: 5 minut

Řetězce šikanují farmářské obchody

Maloobchodní řetězce nechtějí pustit menší farmářské prodejny do obchodních center na lukrativních místech. Podmínky diktují supermarkety.

Doba čtení: 1 minuta

E-shopů s potravinami je jako šafránu. Zkusili jsme u nich nakoupit na Vánoce

Online nákup potravin je u nás v plenkách. Jak by dopadla štědrovečerní večeře, kdybyste suroviny na ni chtěli pořídit od počítače? Hlady neumřete, ale budete servírovat zajíce v pytli.

Doba čtení: 7 minut

Jak si pivař vybírá v marketu pivo?

Pro jaké pivo si chodíme do nákupních řetězců? Jedna věc je nabídka, druhá kritéria při výběru. U nás je hojně k vidění zákazník typu „o korunu levnější“, následuje patriot a konzerva.

Doba čtení: 3 minuty

Co je na farmářských prodejnách tak extra?

Navštívili jsme dvě z několika farmářských prodejen v Praze, Zdravíček a Sklizeno, a hledali jejich výhody i nedostatky. Podívejte se, jak obstály.

Doba čtení: 9 minut

Uslintaná madla, špinavé vozíky a mrtvolky myší pod pokladním pásem

Důkladná očista prodejních prostor stojí nemalé peníze. Proč je platit, když naše legislativa nic takového nepožaduje? A když se nebouříme ani my, zákazníci? Víte, co je na vozíku?

Doba čtení: 7 minut

Zarážející: Hygiena prodeje potravin nemá žádná konkrétní pravidla

Úředníci vymýšlejí nesmysly, a naopak chybí jasná pravidla v případech, kde je to žádoucí. Počínaje zaneřáděnými madly nákupních vozíků až po mnohdy otřesnou hygienu zázemí obchodů.

Doba čtení: 4 minuty

Kupujete výrobky se značkou obchodních řetězců?

Supermarkety lákají zákazníky mimo jiné na své vlastní značky. Proč ne, musíte však vědět, co se za tím skrývá. Tzv. privátky, privátní značky, totiž mohou znamenat ledacos.

Doba čtení: 5 minut

Vadilo by vám, kdyby měly supermarkety o svátcích napříště zavřeno?

Nakupovat do noci, o víkendu, ve svátek se dá ledaskde – u Vietnamců, ve večerce, na pumpě, v hypermarketech… Právě velké obchody ale možná brzy čekají omezení.

Doba čtení: 3 minuty