Hlavní navigace

Středočeský kraj

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

Andrej Halada

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

Andrej Halada

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

Andrej Halada

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Putování za růžovým tankem

Cestou kolem Sázavy navštívíme místo, které proslavil zločin na hradě, plovárnu jak z Rozmarného léta i Zbořený Kostelec. Až vás ruiny omrzí, u řeky najdete i slavný tank ze Smíchova.

Andrej Halada

28. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Andrej Halada

21. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

Andrej Halada

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Rozhledna - a na rovině!

Romanka je mezi téměř 300 rozhlednami v ČR unikátní – nejen proto, že nestojí na kopci. Žádný rozhlednový hamburger, ale oceňovaná hi-tech stavba. A nedaleko největší bludišťárium u nás.

Andrej Halada

7. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Namísto do galerie - na hřbitov

FOTOGALERIE – Na hřbitov vás neposíláme na věky, ale třeba na podvečerní procházku. Navštivte s námi hroby významných osobností českého národa zvláště dnes, kdy vzpomínáme na všechny zesnulé.

Helena Singerová

2. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ze Slivence do přírody

TIP NA VÝLET – Stačí nasednout na Smíchovském nádraží do autobusu pražské MHD a za chvilku se ocitnete v krajině, kde na rušné město zapomenete.

Helena Singerová

16. 7. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pochod do Prčice - a bez davů!

TIP NA VÝLET – Okolí Prčice je neuvěřitelně klidné, plné krav a koní. Ve vesnicích jako by se zastavil čas. Vydejte se na nerušený výlet z Prčice do Prčice.

Helena Singerová

25. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Z Roztok do Suchdola, nebo až na Okoř

TIP NA VÝLET – Jakmile opustíte Prahu v její severní části, odkryje se před vámi nádherný kus přírody. Vysoké skály, listnaté lesy a zurčení Únětického potoka.

Helena Singerová

16. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Zámek Veltrusy a Nelahozeves

TIP NA VÝLET – Ani ne hodinu jízdy autem severně od Prahy se nacházejí dva zámky, které stojí za to navštívit. Zámek Veltrusy a Nelahozeves. Pokud vás nelákají prohlídky interiérů, věřte, že i okolí zámků stojí za podzimní procházku.

Helena Singerová

9. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Po kraji blanických rytířů

TIP NA VÝLET – V kraji blanických rytířů vás historie ve spojení s krásnou přírodou provází na každém kroku. Tentokrát jsme se vypravili z Nesper do Buchova, kde po celou dobu máte na očích ty nejkrásnější výhledy na okolí Velkého a Malého Blaníku.

Martina Kopecká

28. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Velký a Malý Blaník

TIP NA VÝLET – Vydejte se po stopách bájných blanických rytířů a spatřete jeden z nejkrásnějších pohledů do podblanické krajiny. Když už vyšplháte na vrchol Velkého Blaníku, nevynechejte jeho menšího a méně navštěvovaného souseda. Přišli byste totiž o starobylou kapli sv. Máří Magdaleny.

Martina Kopecká

17. 7. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Z Budče na Okoř

TIP NA VÝLET – Jen málo výletů v okolí Prahy slibuje takový zážitek jako cesta z Budče na Okoř. Prohlédnete si totiž nejstarší stojící stavbu u nás a také jednu z nejznámějších zřícenin. Tuto neděli se navíc koná na Budči poutní mše k svátku Sv. Petra a Pavla.

Martina Kopecká

26. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Z Ameriky až na Karlštejn

TIP NA VÝLET – Nejen pro obyvatele Prahy je oblast Českého krasu atraktivní a vyhledávanou lokalitou. Romantický ráz krajiny, kterou tvoří krasové kaňony a rokle, sem přitahuje stále mnoho lidí. Jedním z tradičních cílů je hrad Karlštejn a soustava lomů známá pod názvem Amerika.

Hana Rošická

29. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 6 minut

Měsíční údolí

TIP NA VÝLET – Z Poříčí nad Sázavou jsme mohli jít podél řeky, ale nás více zlákalo Měsíční údolí. To vede jižně směrem ke Konopišti a cestu zpříjemňuje zvuk Konopišťského potoka. Trasa je místy trochu náročnější, ale jinak pohodlná. Okolní lesy si oblíbili i cyklisté.

Helena Singerová

8. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podél Sázavy do Českého Šternberka

TIP NA VÝLET – Řeku Sázavu vodáci a výletníci často nazývají kvůli jejímu zabarvení „zlatou řekou“. Zlatavou barvu má na svědomí jílovitá půda, kterou řeka sbírá a odnáší až do Vltavy. Sázava pramení na Vysočině, ale my jsme si pro výlet vybrali úsek ve Středočeském kraji z města Sázavy do Českého Šternberka.

Helena Singerová

25. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Z Kutné Hory Vrchlického cestou

Středověké město Kutná Hora láká řadu návštěvníků. Rovněž v minulosti byl o město a jeho okolí zájem z řad hudebníků, lingvistů, literátů nebo historiků. Pokud však nemáte náladu na městský výlet, vydejte se s námi za brány Kutné Hory, pojďte prozkoumat místa, která okouzlila básníka Jaroslava Vrchlického, určitě mu pak dáte za pravdu, údolí kolem řeky Vrchlice je prostě poezie.

Helena Singerová

11. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Stoupání v Brdech opředená pověstmi

TIP NA VÝLET – Brdská vrchovina nabízí díky své členitosti a rozloze nespočet značených i neznačených turistických tras pro pěší i pro cyklistiku. My jsme se tentokrát vydali na Hřebeny bez kol. Trasa začínala na vlakovém nádraží v Lochovicích, které leží v údolí říčky Litavky, a končila v Jinci.

Helena Singerová

7. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut