Hlavní navigace

Středočeský kraj

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Putování za růžovým tankem

Cestou kolem Sázavy navštívíme místo, které proslavil zločin na hradě, plovárnu jak z Rozmarného léta i Zbořený Kostelec. Až vás ruiny omrzí, u řeky najdete i slavný tank ze Smíchova.

28. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Doba čtení: 3 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Rozhledna - a na rovině!

Romanka je mezi téměř 300 rozhlednami v ČR unikátní – nejen proto, že nestojí na kopci. Žádný rozhlednový hamburger, ale oceňovaná hi-tech stavba. A nedaleko největší bludišťárium u nás.

7. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Namísto do galerie - na hřbitov

FOTOGALERIE – Na hřbitov vás neposíláme na věky, ale třeba na podvečerní procházku. Navštivte s námi hroby významných osobností českého národa zvláště dnes, kdy vzpomínáme na všechny zesnulé.

2. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ze Slivence do přírody

TIP NA VÝLET – Stačí nasednout na Smíchovském nádraží do autobusu pražské MHD a za chvilku se ocitnete v krajině, kde na rušné město zapomenete.

Doba čtení: 3 minuty

Pochod do Prčice - a bez davů!

TIP NA VÝLET – Okolí Prčice je neuvěřitelně klidné, plné krav a koní. Ve vesnicích jako by se zastavil čas. Vydejte se na nerušený výlet z Prčice do Prčice.

25. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Z Roztok do Suchdola, nebo až na Okoř

TIP NA VÝLET – Jakmile opustíte Prahu v její severní části, odkryje se před vámi nádherný kus přírody. Vysoké skály, listnaté lesy a zurčení Únětického potoka.

Doba čtení: 2 minuty

Zámek Veltrusy a Nelahozeves

TIP NA VÝLET – Ani ne hodinu jízdy autem severně od Prahy se nacházejí dva zámky, které stojí za to navštívit. Zámek Veltrusy a Nelahozeves. Pokud vás nelákají prohlídky interiérů, věřte, že i okolí zámků stojí za podzimní procházku.

Doba čtení: 3 minuty

Po kraji blanických rytířů

TIP NA VÝLET – V kraji blanických rytířů vás historie ve spojení s krásnou přírodou provází na každém kroku. Tentokrát jsme se vypravili z Nesper do Buchova, kde po celou dobu máte na očích ty nejkrásnější výhledy na okolí Velkého a Malého Blaníku.

28. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Velký a Malý Blaník

TIP NA VÝLET – Vydejte se po stopách bájných blanických rytířů a spatřete jeden z nejkrásnějších pohledů do podblanické krajiny. Když už vyšplháte na vrchol Velkého Blaníku, nevynechejte jeho menšího a méně navštěvovaného souseda. Přišli byste totiž o starobylou kapli sv. Máří Magdaleny.

17. 7. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Z Budče na Okoř

TIP NA VÝLET – Jen málo výletů v okolí Prahy slibuje takový zážitek jako cesta z Budče na Okoř. Prohlédnete si totiž nejstarší stojící stavbu u nás a také jednu z nejznámějších zřícenin. Tuto neděli se navíc koná na Budči poutní mše k svátku Sv. Petra a Pavla.

Doba čtení: 3 minuty

Z Ameriky až na Karlštejn

TIP NA VÝLET – Nejen pro obyvatele Prahy je oblast Českého krasu atraktivní a vyhledávanou lokalitou. Romantický ráz krajiny, kterou tvoří krasové kaňony a rokle, sem přitahuje stále mnoho lidí. Jedním z tradičních cílů je hrad Karlštejn a soustava lomů známá pod názvem Amerika.

Doba čtení: 6 minut

Měsíční údolí

TIP NA VÝLET – Z Poříčí nad Sázavou jsme mohli jít podél řeky, ale nás více zlákalo Měsíční údolí. To vede jižně směrem ke Konopišti a cestu zpříjemňuje zvuk Konopišťského potoka. Trasa je místy trochu náročnější, ale jinak pohodlná. Okolní lesy si oblíbili i cyklisté.

8. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podél Sázavy do Českého Šternberka

TIP NA VÝLET – Řeku Sázavu vodáci a výletníci často nazývají kvůli jejímu zabarvení „zlatou řekou“. Zlatavou barvu má na svědomí jílovitá půda, kterou řeka sbírá a odnáší až do Vltavy. Sázava pramení na Vysočině, ale my jsme si pro výlet vybrali úsek ve Středočeském kraji z města Sázavy do Českého Šternberka.

25. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Z Kutné Hory Vrchlického cestou

Středověké město Kutná Hora láká řadu návštěvníků. Rovněž v minulosti byl o město a jeho okolí zájem z řad hudebníků, lingvistů, literátů nebo historiků. Pokud však nemáte náladu na městský výlet, vydejte se s námi za brány Kutné Hory, pojďte prozkoumat místa, která okouzlila básníka Jaroslava Vrchlického, určitě mu pak dáte za pravdu, údolí kolem řeky Vrchlice je prostě poezie.

11. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Stoupání v Brdech opředená pověstmi

TIP NA VÝLET – Brdská vrchovina nabízí díky své členitosti a rozloze nespočet značených i neznačených turistických tras pro pěší i pro cyklistiku. My jsme se tentokrát vydali na Hřebeny bez kol. Trasa začínala na vlakovém nádraží v Lochovicích, které leží v údolí říčky Litavky, a končila v Jinci.

7. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut