Hlavní navigace

Břišní tanec jako porodní rituál

Nemůžete otěhotnět? Břišní tanec může výrazně pomoci. Chcete hladký porod? Tančete v těhotenství. Díky prastarému orientálnímu tanci se vrátíte do formy i po porodu.

21. 5. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Aqua aerobic - i ve vodě se „zapotíte“

Aqua-cycling, aqua-zumba, aqua-dance, aqua-kick-box… Vše, co známe z tělocvičen, je dnes i „aqua“. Je to jen marketingový trik, nebo cvičením ve vodě opravdu získáváme něco navíc?

Doba čtení: 4 minuty

My amatéři se huntujeme zadarmo

FEJETON – Sportování paradoxně zdraví moc neprospívá. Proč to tedy děláme? U profesionálů by se to možná ještě dalo pochopit, sport je živí. To my si ničíme tělo jen pro radost.

17. 5. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Taneční podložka: Pozor, silně návykové!

Hopsají od rána do večera, máma střídá dceru a chce získat víc bodů, až z ní lije pot. Taneční podložky jsou zábavné a nutno dodat, že jim propadli jak muži, tak ženy.

Doba čtení: 3 minuty

Včera jen fotbal ... A dnes?

Dědové vzpomínají na čutanou s hadrákem a mače v plátěnkách po bráchovi. A dneska – těch klubů a sportovních potřeb. Sportujeme proto víc a raději? A které sporty „frčí“?

13. 5. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Maraton v Praze máme za sebou, kam příště?

Zvěstoval vítězství a zemřel. Od doby bitvy u Marathonu uběhlo už 2500 let a závod je dnes výzvou pro tisíce lidí. Přežijí, ale někdy je jim v cíli pořádně špatně.

Doba čtení: 4 minuty

Historický trest: Lyžař bude pykat za úraz na sjezdovce

Česko má první definitivní trest pro rychle a nebezpečně jedoucího lyžaře, který na sjezdovce vážně zranil sedmiletou dívku. Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání Jakuba Závory, kterého soudy potrestaly za nebezpečnou jízdu půlroční podmínkou a pokutou ve výši 55 tisíc korun. Čtěte více: Horská služba má za uplynulou zimu na kontě přes šest tisíc zásahů K nejčastějším zraněním v letošní zimní sezóně docházelo na lyžařských svazích, při sjezdovém lyžování se zranilo 3 509 osob a  na snowboardu 1…

6. 5. 2010 10:40
Doba čtení: 1 minuta

Sportem ku zdraví aneb Jak to vidí lenoch

FEJETON – Ne že bych sport vyloženě neměl rád. Jen se chovám rozumně. Jediný zbytečný krok totiž spouští lavinu dalších neužitečných pohybů. Ale lidé tropí hloupostí…

Doba čtení: 6 minut

Šance na výhru končí o půlnoci

Soutěž o účast na original bootcamp jde do finále! Zvládli byste náročný trénink? Vstávali byste třikrát týdně a ještě před prací si pořádně dali do těla? Naše soutěž je právě pro vás!

3. 5. 2010 14:15
Doba čtení: do minuty

Zumba, to je nářez

Je zábavná a navíc se po ní opravdu hubne. Prvky aerobicu kombinuje s tancem v rytmu latinsko-americké hudby. Jen si musíte dát dobrý pozor na kvalitního lektora.

Doba čtení: 5 minut

Soutěž: Bootcamp - tahle výhra není pro každého!

Soutěž o poukazy na sportovní kurz zvaný original bootcamp pomalu vrcholí. Ještě jste se nezúčastnili? A vlastně ani nevíte, o co jde? „Krev, pot a slzy!“

29. 4. 2010 18:39
Doba čtení: do minuty

Havaj v centru Prahy

Na Smíchovské pláži už začala nová sezóna. Pláž na náplavce Hořejšího nábřeží na Praze 5 je netradičním prostorem pro relaxaci, centrem zábavy, kultury a večerního života pro obyvatele a návštěvníky Prahy. 200 m dlouhá písčitá plocha je vybavená lehátky, slunečníky, sprchami, převlékárnami, zázemím pro letní sporty, pódiem pro kulturní program a molem pro jachty a parníky. Nechybí občerstvení a bary.

28. 4. 2010 8:10
Doba čtení: 1 minuta

V Česku máme osm nových horských průvodců

O víkendu se ve Špindlerově Mlýně konaly první oficiální zkoušky horských průvodců, které vyhlásila Horská služba společně s Ministerstvem pro místní rozvoj.  Přihlásilo se osm zájemců z celé České republiky a všichni úspěšně zvládli náročnou praktickou i teoretickou část. Tip na výlet: Noční výšlap na Sněžku Nejvyšší horu Česka není příliš těžké zdolat. Odměnou je výhled a blažený pocit. Když se navíc rozhodnete celou akci podniknout v noci, může se vám ze Sněžky naskytnout nezapomenutelný…

27. 4. 2010 13:34
Doba čtení: 1 minuta

Soutěž: Nevyhrajete procházku růžovým sadem

Potřebujete nastartovat k pravidelnému sportování? Vyhecovat k výkonu? Napište nám, jaký byl váš „nej“ sportovní zážitek, a vyhrajte účast na „original bootcamp“!

23. 4. 2010 14:45
Doba čtení: 1 minuta

Britové už mají na olympiádu 500 milionů liber. Z loterie.

Dva roky před zahájením letních olympijských her v Londýně se britská Národní loterie pochlubila, že na hry vydělala už 500 milionů liber. Peníze se podařilo získat z různých zdrojů, zejména díky speciálním hrám jako Dream Number. Na oslavu dosažení pětisetmilionové hranice spustila Národní loterie herní webovou stránku, kde si každý může otestovat své olympijské a paralympijské znalosti a ještě k tomu vyhrát některou z cen. Například zpáteční cestu do Sydney pro dva s ubytováním na 14 dní,…

21. 4. 2010 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Praha pořádá bezplatné lekce Nordic walking

V Praze byl spuštěn unikátní projekt bezplatných cvičení. První lekci fenoménu zvaného Nordic walking pod vedením Davida Hufa a jeho trenérů slavnostně spustil primátor Pavel Bém. Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“ Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to. Jedině správnou technikou z holí vytěžíte maximum a pozitivní účinky vás tak dříve dostihnou. 

20. 4. 2010 12:54
Doba čtení: 2 minuty

Soutěž o opravdový sportovní zážitek

Dobrovolně podstupují namáhavý intenzivní tréninkový program, sahají si na dno, ale prý to stojí za to. Přidejte se k nim a vyhrajte poukaz na „pravý“ bootcamp!

19. 4. 2010 14:08
Doba čtení: 1 minuta

Tip na víkend: „Lodě na vodě“

Češi se zajímají o pobyty a sportovní vyžití na vodních hladinách, ať už domácích či na moři. Tento zájem podporuje Asociace prodejců a výrobců lodí a lodního příslušenství a pořádá druhý ročník přehlídky lodí „Lodě na vodě“. Čtěte téma: Jak vypadá dovolená, která vede ke skutečnému odpočinku? Relaxujte dostatečně dlouho…

16. 4. 2010 10:15
Doba čtení: 1 minuta

Zpestřete si běžecký trénink!

Někdy už je to nuda nebo šílená dřina. Trénujete jak blázni a výkonnost nestoupá? Nebo přemýšlíte, jak své pravidelné výběhy obměnit? Zkuste intervalový trénink.

16. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Rozhodnuto! Lekcí jógy se zúčastní…

Soutěž skončila a už známe jména výherců. Pokud mezi nimi nejste, vězte, že v pondělí startuje další klání a navíc jsme pro všechny soutěžící připravili cenu útěchy!

14. 4. 2010 16:19
Doba čtení: 1 minuta

Sportovní masáž - tajemství dvou stejných vah

Návštěva sportovního maséra, to je něco jiného než relaxační procedury. Pomáhá zlepšit výkony, ale ochrání i před možným zraněním. Víte, pro koho a kdy je vhodná?

12. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Soutěž o kurz jógy míří do finále!

O józe se mluví čím dál tím víc. Chtěli byste ji také vyzkoušet? Máte jedinečnou šanci vyhrát poukaz na lekce jógy!

7. 4. 2010 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Čistá integrální jóga

Propojení fyzické, mentální i emocionální složky. Integrální jóga myslí na všechno, snad proto nachází stále víc příznivců. Po osobní zkušenosti se ani nedivím.

2. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Běh do kopce aneb Jak jsme nedoběhli

Běh nemusí být nudný, když si zpestříte terén a dopřejete si nějaké dobrodružství. Nám se to povedlo. Běhali jsme do kopců, brodili se blátem a prodírali křovím.

Doba čtení: 3 minuty

Noční sporty

FEJETON – Je zdravé sportovat v noci? Podle mého názoru není. Tělo počítá s tím, že bude po náročném pracovním dni odpočívat a připravovat se ke spánku. Co s ním pak může udělat devadesátiminutové lítání v hale? Jenom jediné – příprava na spánek se drasticky přeruší a pak to jaksi nejde…

25. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podceňovaná regenerace

Od vrcholových sportovců čas od času slýcháme, že podcenili regeneraci, což ovlivnilo jejich výkon, případně způsobilo zranění. To samé se týká i rekreačních sportovců, kteří by rovněž měli do svého tréninkového plánu zařadit regeneraci a kompenzační cvičení. Dát tělu šanci pohyb vstřebat. Bohužel si to málokdy uvědomujeme.

Doba čtení: 3 minuty

Cyklisté, už jste se zapojili do naší soutěže?

Minulý týden jsme vyhlásili soutěž o poukaz na cyklistický kurz – tedy dvanáct vyjížděk po bezpečných a zajímavých trasách v okolí hlavního města pod odborným vedením. Soutěžní otázka je možná lehce záludná, ale jistě znáte správnou odpověď. Ovšem pozor, na její zaslání máte už jen několik dnů!

15. 3. 2010 16:59
Doba čtení: 1 minuta

Běh je nejlevnější sport

Rekreační běh je jeden z nejlevnějších sportů a zůstane jím do té doby, než jej začnete brát opravdu vážně. Pak už jen záleží na vás, kolik peněz vynaložíte a z běhu se může rázem stát poměrně drahá záležitost. V opačném případě vás běh stojí jedny boty za rok.

Doba čtení: 4 minuty

Z nenáviděného běhu se stává závislost

Má příprava na půlmaraton s drobnými přestávkami pokračuje. Ještě před měsícem se vše zdálo být ztracené, ale teď opět běhám a překvapivě mě to začíná bavit. Tělo se sice brání, ale já ho naučím! Blíží se jaro, nazujte si také boty a pojďte se proběhnout.

Doba čtení: 3 minuty

Máme vítěze poukazu na sportovní kurz…

…a brzy vyhlásíme novou soutěž o poukaz na skupinové cyklistické tréninky. Po dobu čtrnácti dnů nám čtenáři posílali fotografie s tematikou „sport a já“. Soutěž se uzavřela v pondělí o půlnoci. Podívejte se na vybrané soutěžní fotografie. Jaké budou další soutěže?

3. 3. 2010 15:12
Doba čtení: 1 minuta