Hlavní navigace

Britové už mají na olympiádu 500 milionů liber. Z loterie.

Dva roky před zahájením letních olympijských her v Londýně se britská Národní loterie pochlubila, že na hry vydělala už 500 milionů liber. Peníze se podařilo získat z různých zdrojů, zejména díky speciálním hrám jako Dream Number. Na oslavu dosažení pětisetmilionové hranice spustila Národní loterie herní webovou stránku, kde si každý může otestovat své olympijské a paralympijské znalosti a ještě k tomu vyhrát některou z cen. Například zpáteční cestu do Sydney pro dva s ubytováním na 14 dní,…

Redakce

21. 4. 2010 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Praha pořádá bezplatné lekce Nordic walking

V Praze byl spuštěn unikátní projekt bezplatných cvičení. První lekci fenoménu zvaného Nordic walking pod vedením Davida Hufa a jeho trenérů slavnostně spustil primátor Pavel Bém. Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“ Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to. Jedině správnou technikou z holí vytěžíte maximum a pozitivní účinky vás tak dříve dostihnou. 

Redakce

20. 4. 2010 12:54
Doba čtení: 2 minuty

Soutěž o opravdový sportovní zážitek

Dobrovolně podstupují namáhavý intenzivní tréninkový program, sahají si na dno, ale prý to stojí za to. Přidejte se k nim a vyhrajte poukaz na „pravý“ bootcamp!

Redakce

19. 4. 2010 14:08
Doba čtení: 1 minuta

Tip na víkend: „Lodě na vodě“

Češi se zajímají o pobyty a sportovní vyžití na vodních hladinách, ať už domácích či na moři. Tento zájem podporuje Asociace prodejců a výrobců lodí a lodního příslušenství a pořádá druhý ročník přehlídky lodí „Lodě na vodě“. Čtěte téma: Jak vypadá dovolená, která vede ke skutečnému odpočinku? Relaxujte dostatečně dlouho…

Redakce

16. 4. 2010 10:15
Doba čtení: 1 minuta

Zpestřete si běžecký trénink!

Někdy už je to nuda nebo šílená dřina. Trénujete jak blázni a výkonnost nestoupá? Nebo přemýšlíte, jak své pravidelné výběhy obměnit? Zkuste intervalový trénink.

Helena Singerová

16. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Rozhodnuto! Lekcí jógy se zúčastní…

Soutěž skončila a už známe jména výherců. Pokud mezi nimi nejste, vězte, že v pondělí startuje další klání a navíc jsme pro všechny soutěžící připravili cenu útěchy!

Redakce

14. 4. 2010 16:19
Doba čtení: 1 minuta

Sportovní masáž - tajemství dvou stejných vah

Návštěva sportovního maséra, to je něco jiného než relaxační procedury. Pomáhá zlepšit výkony, ale ochrání i před možným zraněním. Víte, pro koho a kdy je vhodná?

Helena Singerová

12. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Soutěž o kurz jógy míří do finále!

O józe se mluví čím dál tím víc. Chtěli byste ji také vyzkoušet? Máte jedinečnou šanci vyhrát poukaz na lekce jógy!

Redakce

7. 4. 2010 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Čistá integrální jóga

Propojení fyzické, mentální i emocionální složky. Integrální jóga myslí na všechno, snad proto nachází stále víc příznivců. Po osobní zkušenosti se ani nedivím.

Helena Singerová

2. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Běh do kopce aneb Jak jsme nedoběhli

Běh nemusí být nudný, když si zpestříte terén a dopřejete si nějaké dobrodružství. Nám se to povedlo. Běhali jsme do kopců, brodili se blátem a prodírali křovím.

Helena Singerová

26. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Noční sporty

FEJETON – Je zdravé sportovat v noci? Podle mého názoru není. Tělo počítá s tím, že bude po náročném pracovním dni odpočívat a připravovat se ke spánku. Co s ním pak může udělat devadesátiminutové lítání v hale? Jenom jediné – příprava na spánek se drasticky přeruší a pak to jaksi nejde…

Jan Handl

25. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podceňovaná regenerace

Od vrcholových sportovců čas od času slýcháme, že podcenili regeneraci, což ovlivnilo jejich výkon, případně způsobilo zranění. To samé se týká i rekreačních sportovců, kteří by rovněž měli do svého tréninkového plánu zařadit regeneraci a kompenzační cvičení. Dát tělu šanci pohyb vstřebat. Bohužel si to málokdy uvědomujeme.

Helena Singerová

19. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Cyklisté, už jste se zapojili do naší soutěže?

Minulý týden jsme vyhlásili soutěž o poukaz na cyklistický kurz – tedy dvanáct vyjížděk po bezpečných a zajímavých trasách v okolí hlavního města pod odborným vedením. Soutěžní otázka je možná lehce záludná, ale jistě znáte správnou odpověď. Ovšem pozor, na její zaslání máte už jen několik dnů!

Redakce

15. 3. 2010 16:59
Doba čtení: 1 minuta

Běh je nejlevnější sport

Rekreační běh je jeden z nejlevnějších sportů a zůstane jím do té doby, než jej začnete brát opravdu vážně. Pak už jen záleží na vás, kolik peněz vynaložíte a z běhu se může rázem stát poměrně drahá záležitost. V opačném případě vás běh stojí jedny boty za rok.

Helena Singerová

12. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Z nenáviděného běhu se stává závislost

Má příprava na půlmaraton s drobnými přestávkami pokračuje. Ještě před měsícem se vše zdálo být ztracené, ale teď opět běhám a překvapivě mě to začíná bavit. Tělo se sice brání, ale já ho naučím! Blíží se jaro, nazujte si také boty a pojďte se proběhnout.

Helena Singerová

5. 3. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Máme vítěze poukazu na sportovní kurz…

…a brzy vyhlásíme novou soutěž o poukaz na skupinové cyklistické tréninky. Po dobu čtrnácti dnů nám čtenáři posílali fotografie s tematikou „sport a já“. Soutěž se uzavřela v pondělí o půlnoci. Podívejte se na vybrané soutěžní fotografie. Jaké budou další soutěže?

Redakce

3. 3. 2010 15:12
Doba čtení: 1 minuta

Poslední šance vyhrát poukaz na sportovní kurz v hodnotě 1890 Kč!

Už jen do dnešní půlnoci přijímáme fotografie s tematikou „sport a já“, které vás automaticky zařazují do slosování o poukaz na sportovní kurz – vital bootcamp. Nevíte, jaké fotky poslat? Inspirujte se ve fotogalerii, kterou vytvořili naši čtenáři.

Redakce

1. 3. 2010 15:16
Doba čtení: 1 minuta

Během ku zdraví, nebo k trvalé invaliditě?

O běhání se často mluví jako o nezdravé aktivitě. Škodí přeci kolenům, kotníkům a bolí z něj záda. Je to pravda? Jak je potom možné, že vídáme tolik běžců-seniorů? A vůbec – máme na život přidělený počet kroků, které vychodíme nebo vyběháme, a pak šlus?

Helena Singerová

26. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Olympionici nejsou zdraví

GLOSA – A nejen to, vlastně dokážou být úplně padlí na hlavu. Alespoň soudě podle letošní olympiády, která ukazuje víc než kterékoliv předešlé, jak moc se rozevřely nůžky mezi sportem a zdravím. A jak je zvrácený celý systém vrcholového sportu.

Ján Simkanič

24. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Poukaz na sportovní kurz v hodnotě 1890 Kč může být váš!

Máte rádi sport a nevíte jak začít? Naše soutěž je právě pro vás! Měsíční sportovní kurz pod vedením profesionálních trenérů můžete získat, pokud nám pošlete fotografii na téma „SPORT A JÁ“. Soutěž se uzavírá již příští pondělí!

Redakce

22. 2. 2010 11:41
Doba čtení: 1 minuta

Pata, špička aneb technika běhu

Každý běžec má svou techniku. Někdo díky ní prodá svoji kondici, jiného spíše brzdí. Technika běhu jde ruku v ruce s výkony, ale často souvisí i se zdravím. Přesto neexistuje jediná správná možnost, ale lze popsat nejčastější běžecké chyby, díky kterým se ochuzujeme o některý z přínosů běhání.

Helena Singerová

19. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kolik spánku potřebují fanoušci olympiády?

GLOSA – Slavnostní zahájení her ve tři hodiny ráno, kvalifikace boulařky Nikoly Sudové ve dvě ráno, finále o půl páté, zlatý finiš rychlobruslařky Martiny Sáblíkové těsně po půlnoci. A dnes hokej Česko – Slovensko od šesti ráno. Letošní Zimní olympijské hry ve Vancouveru nejdou se zdravým životním stylem dohromady.

Jan Potůček

18. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Nová soutěž: Sport a já - pošlete fotku

Chcete se pravidelně hýbat, ale chybí vám motivace? Server Vitalia.cz a společnost BOOTCAMPS vyhlašují soutěž o TŘI POUKAZY na sportovní kurz pod vedením profesionálních trenérů. Jak vyhrát účast na vital bootcampu v hodnotě 1890 korun? Stačí, když nám pošlete FOTOGRAFII na téma SPORT A JÁ (a pak trocha štěstí při losování).

Redakce

15. 2. 2010 15:45
Doba čtení: 1 minuta

Než vyběhnete: běžecká cvičení

Delší běh dá tělu pořádně zabrat – to mé by o tom mohlo vyprávět. Proto je nutné se před během pořádně procvičit, abychom si neublížili a aby se nám hezky běželo. V tomto dílu našeho seriálu vám představíme základní cviky, které by neměl žádný běžec předtím, než vyběhne na dlouhou trať, vynechat.

Helena Singerová

12. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Skupinový běh vás vyhecuje

Běh je možná individuální sport, ale pokud najdete parťáka, tak vás to nakopne k lepším výkonům. Sama jsem se o tom přesvědčila, když jsem vyběhla se skupinou dalších běžců. K mému překvapení jsem měla v nohách více sil, než bych dříve předpokládala. Lidská ješitnost a strach z pokoření má něco do sebe.

Helena Singerová

5. 2. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Když nemůžeš, tak přidej!

Občas čtu návody, jak si počínat, aby byl člověk fit. Nikdy jsem jim nevěnoval moc pozornosti, můj metabolismus totiž spaluje spolehlivě, takže například nemám problémy s váhou. A protože nekouřím a ani tvrdý alkohol mi moc nevoní, myslím, že nějaké rady skoro nepotřebuju. Přesto mě některá setkání v životě přiměla, abych se několika zásadami řídil.

Pavel Kovář

26. 1. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Příprava na maraton začala (a mně není do běhu)

Cesta amatéra-začátečníka je dlouhá a trnitá. Už to tuším. Základním kamenem úspěchu je trénink obecné vytrvalosti. V prvním přípravném období snad postupně přestane dlouhý běh tolik bolet, začnou probíhat metabolické změny a srdce zajásá. Pokud to s běháním myslíte alespoň trochu vážně, pomůže vám tréninkový plán.

Helena Singerová

22. 1. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

ZUMBA: Spontánní tanec v tělocvičně

Zapomeňte, že jste v tělocvičně! Budete si myslet, že jste na párty! Hlásá nový fitness program, který nese název zumba. Je to možná dobrý nápad. Téměř každý by přece rád pálil tuky zábavnou formou. Otázkou je, zda zumba splní, co vám na začátku slibuje.

Helena Singerová

23. 11. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Začněte se squashem. Ale jak?

Rychlý a energický squash si získává stále větší počet příznivců napříč generacemi. Koketujete s myšlenkou také to zkusit? Případně nechcete být pozadu a jen nevíte, jak začít? Poradíme vám, jak na to a co si vzít na svůj první squashový tréning.

Helena Singerová

20. 11. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Září není jen škola, ale i dětské kroužky

Časy zápisů do nejrůznějších dětských zájmových kroužků se blíží. Přemýšleli jste již o tom, kam své dítě přihlásit? Pomůžeme vám s výběrem a prozradíme, na co si dát při výběru pozor, nebo který kroužek nejvíc frčí.

Helena Singerová

31. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty