Hlavní navigace

skolióza

Fyzioterapeutka: Vadné držení těla u dětí poznáme již v prvních týdnech

Už první týdny života mohou poukázat na dispozice k problémům v budoucnu. Základem léčby jsou vhodné cviky. Pomohou dokonce i tam, kdy si následky vadného držení těla neseme až do dospělosti.

3. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Překvapivý závěr testu: školáci nenosí tašky na rameno

GALERIE – Podívali jsme do několika tříd a nafotili tašky, se kterými děti vyrážejí do školy. Čekalo nás překvapení. Navíc odborníci zdůrazňují, že správná taška není zdaleka všechno.

Doba čtení: 4 minuty

Svaly jsou jako ženy, pořád si šuškají

Vzájemné komunikace svalů využívá český SM systém. Díky jedinému pohybu zapojíte svaly od hlavy až k patě. Ulevíte páteři, zbavíte se bolesti zad a jako bonus získáte štíhlý pas.

30. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Cvičení na BOSU: Spása lidstva?

Většina populace trpí svalovou dysbalancí, máme skoliózy a špatné držení těla. Bolí nás záda i kolena. Dnešní náctiletí na tom budou ještě hůře než my – dříve byly jiné hodiny tělesné výchovy, děti tolik neseděly u počítačů. Spasí nás cvičení na „půl míči“ BOSU® BALANCE TRAINER (BOSU)?

26. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Špatné židličky a lavice mohou škodit dětem

Nevhodný školní nábytek může dětem způsobit problémy s páteří. Židle a lavice totiž výrazně ovlivňují držení těla. Na semináři na ministerstvu školství to řekla Věra Filipová ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Ideální by podle ní byly výškově nastavitelné židle a lavice se sklápěcí deskou, takové vybavení má však málokterá škola. Informuje o tom agentura ČTK.

10. 6. 2009 11:29
Doba čtení: 1 minuta

Notebooky nám ubližují!

Když se nad tím zamyslím, notebook je se mnou stále. Ráno u kafe si čtu noviny, odpoledne si pouštím muziku a pracuji, večer zkoukneme nějaký film. Občas ho vezmu vyvenčit a dostane se do kavárny nebo do vlaku. A přitom mi každým dnem vlastně neskutečně škodí.

Doba čtení: 4 minuty