Hlavní navigace

silvestr

Jak budou mít otevřeno obchody během prosince?

Na Štědrý den mají mít dle zákona obchody otevřeno jen do 12 hodin, kde si ale v tento den vůbec nenakoupíte? A jak to bude na Silvestra? Kde budou mít otevřeno jen do 17 hodin a kde ještě v 19 hodin? Máme podrobné info o otevírací době ve všech velkých řetězcích.

1. 12. 2017 12:00
Doba čtení: 2 minuty

Test závislosti na alkoholu

Pijete první ligu, jste alkoholici amatéři nebo pevní jako Skála? Možná se budete divit, jak moc si lžete do kapsy.

Doba čtení: 1 minuta

Vintage Silvestr s prvorepublikovou bowlí

Silvestr ve vintage stylu? Rozhodně žádná nuda. Bujaré veselí, alkohol a ohňostroje. Nesměly chybět ani míchané drinky – třeba populární bowle – a samozřejmě chlebíčky!

Doba čtení: 3 minuty

Mrznete? Zahřejte se horkým nápojem

Horké drinky jsou v chladném počasí ideální volbou. Zkuste si je podle našich receptů připravit sami, potřebujete jen ovocné sirupy, trochu alkoholu a horkou vodu.

28. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Manuál silvestrovského pijáka

Jak ušetřit na pořádání večírku, proč je lák od okurek důležitější než víno a výsměch znalcům čehokoliv. Ještě než se silvestrovské veselí naplno rozběhne, stojí za to se navnadit a o alkoholu si něco přečíst…

31. 12. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Na kocovinu platí bylinky, pohyb a česnečka

Kocovina je důsledkem nadměrného popíjení alkoholu. Mezi její typické příznaky patří bolest hlavy, nevolnost, silné pocení, pocity slabosti a někdy i úzkosti. A jak na ně?

Doba čtení: 3 minuty

Chlebíčky, po kterých neztloustnete

Kdo ani o svátcích neplácá páté přes deváté, dostává bod a nemusí dá číst. Většině z nás přijdou vhod tipy, jak v lednu dopnout kalhoty. Třeba si udělat trochu jiné chlebíčky.

Doba čtení: 2 minuty

Ohnivá bowle a další silvestrovské recepty bez nudy

GALERIE: Chipsy, chlebíčky s haldou majonézy a estráda v televizi. I takový může být Silvestr. Ale také nemusí. Stoly se mohou prohýbat pod veselými chlebíčky i pod ohnivou bowlí.

28. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Silvestr na Farmářském tržišti Jiřák

„Už vás nudí Silvestry trávené v restauracích, vinárnách a klubech? Zajedly se vám barové tanečnice a disko mjuzik? Máte jedinečnou příležitost rozjet Silvestra přímo na farmářském trhu!“ Něco podobného si řekli organizátoři Farmářského tržiště Jiřák, občanské sdružení Archetyp, když se rozhodli uspořádat Silvestrovské farmářské tržiště.

27. 12. 2012 15:44
Doba čtení: 2 minuty

Stříbrná lžička je mýtus, bublinky v sektu nezadrží

Silvestr se neobejde bez bublinek, alespoň na půlnoční přípitek. Víte, jak je skladovat a podávat? Sommelier poradí, jak sekt „bouchnout“ a jak je to s uchováváním načaté láhve.

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy o vánočním týdnu a na Silvestra

Většina trhů se uložila k zaslouženému zimnímu spánku, ale pozor, ne všechny! Přijďte si pro speciality a dobroty na sváteční stůl, anebo se tu potkat s přáteli a ochutnávat na místě.

26. 12. 2011 9:39
Doba čtení: 2 minuty

Levné letenky po Evropě? S "lowcosty" to stále jde

Nízkonákladové létání to je pro mnohé uši libozvučné slovní spojení. Nezapomínejte ale na to, že při létání s tzv. lowcosty lze ušetřit jen při dodržení základních pravidel. Tím hlavním, které si vytesejte na věčné časy do paměti, je, že výrazně ušetříte vždy, když svou cestu plánujete s několikatýdenním, lépe měsíčním, předstihem. Další nástrahy číhají v různých příplatcích. Obzvláště pozorně čtěte podmínky přepravy zavazadel, ty se liší společnost od společnosti.

4. 10. 2010 9:38
Doba čtení: 1 minuta