Hlavní navigace

sebevražda

Sebevražda, latinsky suicidium – je definováno jako sebepoškozující akt s následkem smrti, který je způsoben sebou samým, s vědomým úmyslem zemřít.

Odlišují se suicidální myšlenky a tendence, suicidální pokus a dokonané suicidium.

Suicidální pokus je každý život ohrožující akt, s úmyslem zemřít, avšak nikoli se smrtelným koncem.

Modrá velryba: kdo si hraje, nežije?

Věčné debaty, zda počítače dětem škodí, dostávají nyní v jednom konkrétním případě bohužel kladnou odpověď. Nejsou to ale bolavá záda nebo zničené oči. V počítačové hře Modrá velryba jde podle policie dětem o život.

Redakce

13. 4. 2017 16:15
Doba čtení: 1 minuta

Na Nový rok je nejvíc sebevražd. Jak poznat, co se blíží

Vánoční svátky jsou podle statistik obdobím výrazně podprůměrné sebevražednosti. Platí to ještě i pro poslední den roku, Silvestr. 1. ledna už je to přesně naopak.

Tomáš Novák

27. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mladistvých s nemocnou psychikou přibývá

Rodiče mají problém připustit si realitu a dětských psychiatrů je nedostatek. Jaké jsou nejčastější problémy a co se s nimi dá dělat?

Eva Fryšarová

10. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Vánoce: ideální dny pro sváteční neurózu

Nedělní neuróza je terminus technicus a nemusí vás obšťastnit výhradně v neděli. Nezvykle volné dny o vánočních svátcích taky umí udělat s psychikou své. Nespokojenosti a depresi se můžeme vyhnout.

Tomáš Novák

23. 12. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vyhrožování sebevraždou se neustupuje

Kdo o sebevraždě mluví, ten ji nespáchá… Je to pravda, nebo mýtus? Každopádně vyděračům, včetně těch citových, nelze ustupovat. Slovy: Když mě opustíš, zabiju se, vás drží v šachu.

Tomáš Novák

11. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Dg: Nezaměstnanost

Ztráta zaměstnání představuje stresor atakující psychický i fyzický stav postižených. Zatáhnout za záchrannou brzdu je možné. Nejlépe rukou, jež začíná u našeho vlastního ramene.

Tomáš Novák

3. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut