Hlavní navigace

rodina

Problémy u zápisu ještě neznamenají odklad

Velký den budoucích školáků se blíží. Základka sice není vysoká, ale otázka zápisu do první třídy se v mnohých rodinách řeší důkladně. Nebude našemu Pepíčkovi líp ještě jeden rok ve školce? Má se Bára naučit nějakou básničku? Zvládneme to? Zvládnete.

Doba čtení: 5 minut

Vyluxuješ, zaplatím!

Dětem se nemá udělovat práce za trest, říkají odborníci. Práce přece není trest a v dětské hlavě by neměla být takhle zařazená. Pochybuji ale, že by se nějakému osvícenému rodiči podařilo přesvědčit svého potomka, aby mytí nádobí vnímal jako odměnu.

Doba čtení: 4 minuty

Od dubna své brány otevírá Dinopark

Areál Dinopark, ve kterém se návštěvníkům přibližuje život dinosaurů a prehistorických ještěrů, je od dubna opět v provozu.  V současné době jsou v České republice dva Dinoparky – v Plzni a Ostravě. Kromě zážitků pro celou rodinu nabízejí 35 exemplářů ještěrů v životních velikostech, kteří vydávají autentické zvuky. Tři z nich se dokonce pohybují. Součástí je i 3D kino rozprostírající se v lese, jež se sleduje se speciálními brýlemi. Pro děti je k dispozici paleontologické hřiště, kde mají…

2. 4. 2009 9:57
Doba čtení: 1 minuta

Babyboom v Čechách končí

Prorodinný balíček, či rovnou ministerstvo rodiny. Politici léta představují plány, jak zabránit stárnutí České republiky. Ale nemají úspěch. Současný babyboom nenastartovala státní opatření, ale rozhodnutí populačně silných ročníků ze sedmdesátých let – ano, oněch Husákových dětí – pořídit si odkládanou rodinu.

2. 4. 2009 9:07
Doba čtení: do minuty

Šojdrová chce ministerstvo pro rodinu

Poslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová, která se bude ucházet o funkci předsedkyně lidovců, hodlá svou kampaň postavit zejména na podpoře rodinné politiky. Svoji koncepci rodinné politiky nazvala Společně pro rodinu. Součástí jejího plánu je zřízení nového ministerstva pro rodinu. Informoval o tom server iHNed.cz

20. 3. 2009 14:24
Doba čtení: 1 minuta

Čtyři děti a uštvaná chůva aneb Nečasův plán

Ministr Nečas brání nebohé české děti před zvěrstvem jménem jesle. Zlá Evropská unie po nás chce, abychom vyrvali miminka z náručí matek a strčili je do socialismus připomínajících zařízení. Ale vážně je to tak?

Doba čtení: 3 minuty