Hlavní navigace

Rakovina plic

Nejčastější mýty o rakovině. Kterým věříte?

V onkologii – stejně jako v jiných odvětvích lékařství – panuje řada mýtů a stereotypů. Jsou nejenom nepravdivé, ale i nebezpečné. Pokud je lidé berou vážně, mohou si poškodit zdraví, nebo dokonce ohrozit svůj život.

2. 5. 2018 11:06
Doba čtení: 5 minut

Lékaři mají nový lék na rakovinu, hradí ho pojišťovna

Mít před šesti lety metastázující melanom na kůži znamenalo jistotu brzké smrti. Dnes mají lékaři v rukou novou účinnou metodu, kdy zaktivizují pacientův vlastní imunitní systém, aby nádorové buňky vyhledal a zničil. Léčba je velmi úspěšná.

Doba čtení: 5 minut

Na rakovinu plic umírá v Česku 8 z 10 nemocných

Dnes si připomínáme Světový nekuřácký den. Rakovina plic je plíživý nepřítel, jehož první kroky vůbec nemusíme zaznamenat. A pak už bývá pozdě…

19. 11. 2015 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Nová účinná zbraň proti rakovině? Rozjetá imunita

Použít vlastní imunitu člověka jako zbraň proti zákeřné rakovině – to je unikátní metoda, kterou nově léčí své pacienty čeští onkologové.

28. 4. 2015 11:46
Doba čtení: 3 minuty

Je to dobré, kouření zabije jen polovinu kuřáků

„Sedm let nekouřím a je to krásné,“ říká muž, který kouřil i 80 cigaret denně. „Tedy až na to, že mi zůstal CHOPN.“ Chronická obstrukční plicní nemoc začíná zejména dušností a kašlem.

Doba čtení: 9 minut

Elektronické cigarety – menší zlo a zdravější kouření

Kouření leze do peněz, je nezdravé a smrdí. Minimálně dvě poslední nevýhody postrádají e-cigarety. Mohou se tak stát lepší variantou pro ty, kdo nedokážou dát cigaretě sbohem docela.

Doba čtení: 3 minuty

Co je lepší: elektronická, nebo klasická cigareta?

Někdo říká, že je to jako žužlat vibrátor místo těla milovaného. Jiný nedá na elektronickou cigaretu dopustit. To je věc osobního vkusu. Co je ale nebezpečnější: e-cígo, nebo klasika?

Doba čtení: 5 minut

Češi by uvítali zákaz kouření v restauracích

Celkem 78 procent Čechů si přeje zákaz kouření v restauracích a přidávají se k nim i kuřáci, plyne z nového výzkumu. Překvapivé je, že restaurace by na tom vydělaly až šest miliard.

Doba čtení: 1 minuta

Je tu nová naděje na léčbu rakoviny tlustého střeva

Američtí lékaři jsou o krok dál ve snaze bojovat proti nádorům. Ohlásili, že už umí „pěstovat“ ve zkumavce nádorové buňky, což je významný pokrok v dalším boji proti rakovině.

22. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Zhoubný nádor zmizel díky unikátní technologii

Čeští lékaři odstranili pacientovi nádor pomocí působení elektrického pole. Využili k tomu přístroj NanoKnife. Jedná se o alternativní způsob léčby, alespoň prozatím.

13. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Psi umí čichem odhalit rakovinu

Nejsou nutné drahé přístroje a nákladná vyšetření. Obyčejný pes umí čichem odhalit rakovinu plic u lidí, zjistil výzkumný tým německých vědců. A to dokonce už v raném stádiu nemoci.

30. 8. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty