Hlavní navigace

půst

Dieta formou polohladovky slibuje zhubnutí a omlazení

Je to něco mezi dietou a půstem. Nová metoda má sloužit nejenom pro samotnou ztrátu kilogramů, ale i ke zpomalení stárnutí a dalších nežádoucích změn.

Doba čtení: 4 minuty

Pučálka – staročeský fast-food

Na jaře všechno klíčí… Klíčit může i jídlo na talíři. Pučálka je tradiční postní pokrm, navíc přímo nabitý vitamíny. Dřív ho prodávaly na ulici báby pučálnice.

Doba čtení: 3 minuty

Půst jako dieta, očista, nebo terapie?

Půst. Pro někoho představuje očistu organismu, jindy dietu vhodnou pro rychlé shození nadbytečných kil, pro jiného příležitost ke změně běžného režimu či cestu ke zdraví a vitalitě.

Doba čtení: 5 minut

10 mýtů o tloustnutí: Díky hladovce půjdou kila dolů

Když budete hladovět, vaše hmotnost se možná skutečně sníží. Na chvíli. Pak to bude ještě horší než předtím.

Doba čtení: 4 minuty

Doplňovat céčko potřebuje jen člověk a morče

Tělo si žádá očistu. Ať už se chcete vyhnout chřipce nebo potřebujete důkladně vyluxovat organismus od škodlivých látek, vsaďte na naše tipy. Detox a vitamíny teď potřebuje každý z nás.

12. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Breathariáni prý jídlo k životu nepotřebují

„Henri Monfort je příkladem lidských možností,“ říká o propagátorovi breathariánství, který nejedl 9 let, lékař a odborník na výživu. „Nevěřím, nevěřím, nevěřím,“ oponuje jeho kolega.

Doba čtení: 6 minut

Je možné žít bez jídla?

Stěží najdeme fantastičtější představu, než je ta, že bychom pro zachování svého života nemuseli přijímat potravu. Zní to jako utopie, přesto jsou někteří lidé přesvědčeni, že to možné je.

Doba čtení: 4 minuty

Půst není redukční dieta

Odborníci potvrzují blahodárné účinky půstu, současně ale vyzývají k opatrnosti a odbornému dohledu, zvláště při déletrvajícím vysazování potravy. Co ukázal test na myších?

Doba čtení: 7 minut

Detoxikujete na jaře tělo nebo se postíte?

Jaro je ideální období pro zlepšení stravovacích návyků a načerpání nových sil cestou správné výživy. Současně se mnoho lidí rozhoduje pro detoxikaci organismu. Bohužel si však neuvědomují možná rizika. Přitom k očistě a ozdravení naše těla stačí mnohem méně, než se týrat hlady nebo podstupovat nepříjemné a neúčinné procedury.

26. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty