Hlavní navigace

prostata

Chcete si užít rakovinu prostaty? OK, kašlete na prohlídky

Kdybyste si mohli vybrat, jestli nádor zcela vyléčíte, nebo jenom zpomalíte průběh nemoci, asi nebudete váhat. Ale tuhle volbu v podstatě máte.

Doba čtení: 4 minuty

Movember: Muži s kníry proti rakovině

Movember je již tradiční akce zaměřená na zdraví – v tomto případě mužů. Věnuje se především typicky mužskému onemocnění, rakovině prostaty.

2. 11. 2015 11:10
Doba čtení: 3 minuty

Prostatě svědčí jemná přírodní péče

Problémy s předstojnou žlázou patří mezi časté mužské obtíže. Přírodní medicína i v těchto případech nabízí šetrnou léčbu bylinami a výživou, která minimalizuje potíže a je i účinnou prevencí.

Doba čtení: 5 minut

Rakovina prostaty dnes již nemusí znamenat kastraci

Muže po diagnóze karcinomu prostaty napadají různé otázky. Bojí se, že se jim dosavadní život zhroutí. Mají obavy, jak nemoc zvládnou, jaký vliv bude mít rakovina prostaty na jejich zdraví i na jejich sexuální a partnerský život.

29. 8. 2014 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Proč zvětšená prostata komplikuje močení

Obtíže spojené se zvětšenou prostatou představují nejčastější příčinu návštěvy urologické ambulance. Zvětšená prostata někdy doslova zablokuje močovou trubici.

Doba čtení: 3 minuty

3 věci, které jsou tabu, aby se muži nepočůrávali

Únik moči má různé příčiny, častý je po operacích prostaty. Muže totiž trápí inkontinence stejně tak jako ženy. Škodí jim tři věci: bublinky, kafe a tloušťka.

29. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Prostata trápí 40 % mužů nad čtyřicet. Zbylých 60 % se nepřizná

Problémy s prostatou trpí skutečně hodně mužů, kombinací bylinek a semínek je možné potížím předcházet. Pomůže i vhodně zvolený jídelníček.

Doba čtení: 3 minuty

Mají muži čůrat vsedě? O prkénko přece nejde

Muži na tohle téma reagují vzácně jednotně: Nikdy! Je něco pravdy na názorech, že močit „jako holky“ má pro kluky či pány i pozitivní zdravotní efekt? Zeptali jsme se odborníků.

Doba čtení: 7 minut