Hlavní navigace

přírodní kosmetika

Lipový květ je jednička v přírodní léčbě

Květy lípy patří k základním přírodním lékům. Neměly by proto chybět v žádné domácí lékárničce. Sbíráme je od konce května do konce června. Můžeme je sušit, nakládat do lihu či vína.

2. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kosmetika roste na jarní louce

Při jarní procházce můžeme spojit příjemné s užitečným. Mnoho běžných rostlin se hodí pro přípravu domácí kosmetiky: violka regeneruje, kopřiva projasňuje, magnólie vyhlazuje vrásky…

Doba čtení: 4 minuty

5 častých mýtů o konopí a konopné kosmetice

Kolem konopí a produktů z něj vyráběných panuje řada mýtů a polopravd. Například obavy, že při používání konopné kosmetiky budete mít pozitivní test na přítomnost THC v organismu.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se zbavit vší? I bez syntetiky

Víte, jak se zbavit vší účinně a bez nežádoucích vedlejších účinků? Pomohou přírodní preparáty a také dodržování důležitých zásad.

Doba čtení: 4 minuty

Vlasy jako ze škatulky: stačí trocha listí

V seriálu článků NEMOCNÉ VLASY VEMTE K DOKTOROVI jsme se zabývali stavy, kdy je každá „babská rada“ krátká. Na závěr se podíváme na to, jak se starat o vlasy, aby k lékaři vůbec nemusely.

Doba čtení: 4 minuty

Ovesné vločky vyživují pokožku a zelí čistí póry

Kvůli tomu, abychom měli zdravou, jemnou a dokonale hydratovanou pokožku, nemusíme sahat hluboko do kapsy. Místo nákupu luxusní kosmetiky můžeme použít ingredience ze spíže, zahrady či lesa.

18. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak užívat goji? Pro zdraví, na chuť i v kosmetice

Goji – plody kustovnice čínské – vzhledem připomínají rozinky. Liší se chutí i svými účinky. Podporují dlouhověkost, zvyšují sexuální apetit a hodí se do přírodní kosmetiky.

Doba čtení: 4 minuty

Citrony by byla škoda jen jíst

Citrony využijeme tzv. do mrtě. Kromě vaření, pečení či do čaje se hodí k přípravě zdravých nápojů, k aromaterapii i do domácí kosmetiky. Léčivá je také kůra citronu.

8. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Badyán provoní perníčky i kosmetiku

K Vánocům patří chuť a vůně koření. Perníčky, svařák… Voňavé části exotických rostlin mají ale i léčivé a zkrášlující účinky. Badyán vyžene bacily z těla a vyčistí pleť.

10. 12. 2013 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Přírodní léčba akné

Trápí vás akné? Zkuste si s ním poradit pomocí přírody, bez zbytečné chemie. Na akné platí očista, regenerace organismu a kosmetika z bylinek či ovoce, která navíc vyjde na pár korun.

Doba čtení: 8 minut

Kolumbovi vděčíme za dýně a dýním za figuru

Nebýt Kryštofa Kolumba, nikdy nedoceníme nezměrou sílu dýňové dužniny, semen ani oleje. Vydejte se s námi na výpravu, která odtajní historii i současnost plodu zvaného dýně.

Doba čtení: 3 minuty

Dýně Hokkaido má preventivně protinádorové účinky

Pravidelně deset deka dužiny dýně Hokkaido postačí k tomu, aby až třikrát klesla pravděpodobnost vzniku nádorového onemocnění. Semena dýní jsou zase přírodní zásobárnou zinku a železa.

23. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Léčivá moc křenu

Aromatický kořen křenu oceníte i jinde než na talíři. Máme pro vás praktické křenové recepty, ne na pochutnání, ale na prevenci, pro lepší trávení, při nachlazení či proti lupům.

Doba čtení: 4 minuty

Syrové hrušky jsou hůř stravitelné

Jeden z druhů podzimního ovoce, které se může pyšnit skvělou chutí, jemnou vůní a navíc velkou léčivou silou. Hrušky podporují trávení, pomohou od nespavosti a ještě nás zkrášlí…

24. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Švestky pro zdraví – včetně pecek

Švestky se kromě skvělé chuti a pestrého využití v kuchyni mohou pyšnit i širokým léčebným působením. Což není až tak známé jako recepty na koláče.

Doba čtení: 4 minuty

Lesní ovoce se hodí k přípravě letních nápojů i místo chemické kosmetiky

Lesní jahody, borůvky, ostružiny, maliny… drobné ovoce s velkým efektem. V létě ho oceníme nejen do osvěžujících nápojů, ale i jako zdroj prospěšných a léčivých látek.

Doba čtení: 4 minuty

Léčebná vína a kosmetika bez chemie vznikají ve sklepě činžáku

Je to paradox – medicinální vína plná vůně, přírodní mýdla nebo koupele z bylin vznikají v nepoetickém prostředí pražského Smíchova. Na kvalitě jim to neubírá.

31. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut