Hlavní navigace

překyselení

Pálení žáhy kupodivu uhasí aromatické koření

Trápí vás neustálé pálení žáhy a nebaví vás už polykat chemická antacida? Zkuste najít pomoc v přírodě. Nepříjemný pocit mírní kefírová kúra, bylinky i brambory. A žvýkání – ale ne žvýkaček.

Doba čtení: 2 minuty

Voda s citronem – zdravý zvyk, ale musí být teplá

Traduje se, že našemu organizmu prospívá, když si ráno dáme sklenici teplé vody s citronem,to není žádná novinka. Ale proč? Přeceňujeme tento zvyk, anebo na něm skutečně něco je?

Doba čtení: 4 minuty

Jedna voda s bublinkami denně je maximum

Je to jeden z paradoxů současného stravování – ačkoli je známo, že oxid uhličitý je odpadní látkou lidského metabolismu, dodáváme si tento odpad do těla pravidelně a zcela dobrovolně sami.

Doba čtení: 3 minuty

Dubnové pročištění podle čínské medicíny

Očistu organismu máme obvykle spojenou s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.

4. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak funguje ionizátor, stroj na „živou“ vodu?

Zásaditá neboli živá voda k probuzení mrtvého nestačí, nejsme v pohádce. Až pohádkově však znějí její údajné přednosti, nejen proti překyselení organismu. Vyzkoušeli jsme si ionizátor.

Doba čtení: 6 minut

Pálení žáhy jsou vlastně dvě. První je banalita, druhé průšvih

Pálí vás občas žáha? Pokud je to výjimečné a navíc v souvislosti třeba s těžkým obědem u tchyně, nic se neděje. Pokud však s žáhou bojujete několikrát do týdne, přemýšlejte o léčbě.

Doba čtení: 4 minuty

Jak zhubnout? Dietou proti překyselení organismu určitě ne!

ROZHOVOR – Existuje pár nových triků na hubnutí, o nichž se mluví, a taky pár nových diet. Co z toho funguje a co ne, dobře ví dietolog Pavel Suchánek. Totální hloupost! říká o některých.

Doba čtení: 5 minut

Co dělat, aby žáha nepálila

Pocit, že člověku cosi pálivého propaluje krk až k žaludku, zná zřejmě každý. Existují kombinace jídla, které by si měl člověk trpící na pálení žáhy odpustit, aby předešel problémům.

12. 4. 2012 10:45
Doba čtení: 2 minuty

Kvasinky útočí na zdraví. Pomůže protikvasinková dieta?

Trápí vás kvasinky a rádi byste se jich zbavili? Řešení existuje. Je jím poměrně přísný stravovací režim, jehož poctivé dodržování ale přináší značnou úlevu.

Doba čtení: 5 minut

Překyselení organismu ovlivníte hlavně jídlem

Jsme prý moc „kyselí“. Přitom správný poměr kyselin a zásad v těle má velký vliv na naše zdraví a stárnutí. Co tedy jíst, abychom se vyhnuli překyselení? Kupodivu – citrony klidně ano.

Doba čtení: 5 minut