Hlavní navigace

povodeň 2013

Blíží se komáří kalamita, lenoši budou poštípaní míň

Teplo po povodních je bohužel tím nejlepším, co si mohou komáři přát k množení. Na příští týden předvídají odborníci masivní útok. Měli bychom se bránit, povodňoví komáři jsou nebezpeční.

Doba čtení: 4 minuty

Hygienik a pojišťovny prosazují očkování po povodních. Zachovejte paniku!

Je důvod ke stádnímu očkování proti tetanu a žloutence A a B? Povodně s rizikem onemocnění souvisí jen velmi nepřímo. Pojišťovny navíc „ve slevě“ nabízejí zcela nevhodné vakcíny.

Doba čtení: 5 minut

Potraviny při záplavách: jen konzervy je možné umýt

Aktualizováno: Většinu potravin, které byly pod vodou, byste měli vyhodit. Jídlo z odpojené lednice a mrazáku podle délky doby, kdy bylo vystaveno vyšším teplotám. A ovoce ze zahrady?

Doba čtení: 3 minuty

Trauma může mít člověk i z toho, že ho povodeň minula

Povodeň vyvolává stres a trauma. Traumatizován bývá nejen postižený. Knížecí rady popuzují. Méně frází, více konkrétní pomoci. Pokud ji někdo odmítá, mnohdy ji potřebuje zoufale.

Doba čtení: 5 minut

Farmářské trhy na Náplavce se kvůli povodni v sobotu přesouvají

Kvůli povodni rozhodli se pořadatelé farmářského trhu na Náplavce nečekat na vývoj situace a trh přesouvají na Palackého náměstí. Ať už bude Náplavka ještě pod vodou, nebo už ne, v sobotu 8. 6. 2013 bude farmářský trh na Palackého náměstí, přímo nad Náplavkou u pomníku F. Palackého. O trhu: Farmářské tržiště na Náplavce

5. 6. 2013 10:21
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy i přes povodně pokračují

Druhou červnovou sobotu (8. června 2013) se uskuteční letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

5. 6. 2013 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Povodně 2013: Hlavně to neřešte pasivitou a chlastem

Víte, co zbavuje strachu a úzkosti? Pocit, že jsme schopni vývoj situace alespoň trochu ovlivnit. Abyste se zbavili stresu a deprese z povodně, udělejte první krok. A pokračujte dál.

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy v době povodní

Vzhledem k situaci, kdy povodně postihly mnoho míst naší země, nemůžeme bohužel zaručit aktuálnost údajů o farmářských trzích. Pokud budeme mít k dispozici informace o případném konání nebo naopak rušení trhu, najdete ji u daného prodejního místa. Ale doporučujeme vždy zkontrolovat přímo stránky pořadatele.

3. 6. 2013 19:38
Doba čtení: 1 minuta