Hlavní navigace

Plzeňské farmářské trhy

Plzeňské farmářské trhy začínají šestou sezónu: „Revoluci nechystáme!“

V sobotu 28. března se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla na náměstí Republiky v Plzni. Plzeňské farmářské trhy začínají.

25. 3. 2015 9:58
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy se stěhují

Poprvé v jejich historii se Plzeňské farmářské trhy uskuteční na náměstí Republiky v Plzni. Stěhování je vynucené.

9. 4. 2014 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy v Plzni zahajují už pátou sezónu

Pátá sezóna Plzeňských farmářských trhů startuje v sobotu 29. března. Návštěvníci nejvíce oceňují vysokou kvalitu, dohledatelný původ potravin a kontakt s pěstiteli či chovateli.

26. 3. 2014 17:23
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy: tipy na advent a Vánoce

Adventní a vánoční farmářské trhy chystají vedle tradičního sortimentu vánoční nabídku: ryby, ingredience na bramborový salát, vánoční dekorace, cukroví, pečivo i drobné dárky pro radost.

Doba čtení: 3 minuty

První farmářské trhy hlásí termíny pro rok 2014 …a pronikají do zahraničí

V Karlových Varech se chystají na novou sezónu a krom toho jsou úspěšní na trzích v sousedním Německu. V Plzni připravují hory dobrého masa a v Praze svatomartinské husy i vánoční cukroví.

Doba čtení: 2 minuty

Akce na farmářských trzích: Jablečné slavnosti a český med

Jablečná sezóna je v plném proudu. Koše jablek najdete na Kubánském náměstí, v Plzni zase vedle tradičních farmářských trhů připravili slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě.

25. 9. 2013 10:15
Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: originální Itálie, rybí speciál a samozřejmě burčák

Farmářské trhy chystají na září bohatý program. Jestli vám šmakuje Itálie, zajděte v sobotu na Jiřák, jestli jste na ryby a mořské potvory, stavte se v Karlíně. Nebo dejte obojí.

Doba čtení: 7 minut

Farmářské trhy provoní bylinková slavnost

V Praze i dalších městech najdete během týdne a zejména v sobotu řadu farmářských trhů. Na Jiřáku navíc chystají slavnost Bylinky, koření a čaje. Na Náplavku ale tentokrát nechoďte.

28. 8. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Český česnek již koupíte na farmářských trzích

Farmářské trhy provoní lesní ovoce i první letošní český česnek. „Prodejce pečlivě vybíráme, chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říkají pořadatelé trhů.

Doba čtení: 2 minuty

Jahody a letní ovoce provoní farmářské trhy

Sladké, měkké, šťavnaté… takové jahody slibují farmáři. Budou totiž české a čerstvé. Žádné skleníky, dlouhá doprava a skladování. Obarvené a provoněné sluncem jsou i třešně a meruňky.

20. 6. 2013 17:56
Doba čtení: 3 minuty

Plzeňské farmářské trhy i přes povodně pokračují

Druhou červnovou sobotu (8. června 2013) se uskuteční letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

5. 6. 2013 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Plzeňské farmářské trhy: to nejlepší od tuzemských sedláků

Tuto sobotu, 25. května 2013, se uskuteční páté letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Sjede se na ně více než 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí.

22. 5. 2013 13:57
Doba čtení: 2 minuty

Na Plzeňských farmářských trzích se bude i zahradničit

Plzeňské farmářské trhy tentokrát nabídnou nejen vynikající jídlo, ale i besedu o ekozahradničení na balkonech a za okny našich domů. Kdo z nás by nechtěl mít rozkvetlý balkon plný vonících bylinek a lahodné zeleniny? Rady a tipy jak si založit svoji zahrádku představí Alena Lehmannová z občanského sdružení ENVIC přímo na Plzeňských farmářských trzích v sobotu 11. května. 

7. 5. 2013 10:15
Doba čtení: 3 minuty

Plzeňské farmářské trhy: Jsme hrdými členy Asociace farmářských tržišť ČR

Plzeňské farmářské trhy jsou prodejci i zákazníky hodnoceny jako jedny z nejkvalitnějších v celé České republice. „Standardy nastavené na našem trhu, jsou dosažitelné pro každý trh. Rádi bychom, aby myšlenka farmářských trhů nebyla diskreditována organizátory, kteří k pořádání trhů přistupují liknavě. Proto jsme se stali zakládajícími členy Asociace farmářských tržišť České republiky (AFT ČR)," vysvětluje Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

26. 4. 2013 10:56
Doba čtení: 3 minuty

Na Plzeňských farmářských trzích víte, co jíte...

Tuzemští spotřebitelé vyžadují informace o původu nakupovaného jídla. Podle posledních průzkumů více než 70 % Čechů chce vědět, odkud pocházejí potraviny v jejich nákupním košíku. 6 z 10 spotřebitelů by rádo vědělo, jak jsou potraviny zpracovány a z jakých surovin. Plzeňské farmářské trhy tyto požadavky veřejnosti naplňují. 

10. 4. 2013 10:11
Doba čtení: 3 minuty

Čtvrtá sezóna Plzeňských farmářských trhů začíná...

Tuto sobotu, 30. března 2013, se uskuteční první letošní Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy opět otevřou své brány…

26. 3. 2013 11:34
Doba čtení: 2 minuty

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde. FARMÁŘSKÉ TRHY VELKÝ PÁTEK Farmářské tržiště Jiřák Na Jiřáku se můžete těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky ve velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 10:55
Doba čtení: 4 minuty

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde.

26. 3. 2013 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Poslední Plzeňské farmářské trhy v roce 2012 nabídnou i vánoční stromky z lokální produkce

Již tuto sobotu, 15. prosince 2012, se uskuteční letošní poslední Plzeňské farmářské trhy.  I jejich „vánoční vydání“ proběhne na tradičním místě a v tradiční čas – na nádvoří hotelu Gondola a v Mlýnské strouze od 8 do 12 hodin. Sortiment potravin bude také již tradiční – uzeniny, sezónní zelenina, ovoce, pečivo, mléčné výrobky, čerstvé ryby. Prodávané lahůdky doplní vánoční stromky z Českého lesa. „Na malé extenzivní plantáži v okrese Tachov, poblíž obce Lesná, pěstuje již asi tři roky vánoční…

12. 12. 2012 10:27
Doba čtení: 3 minuty

Přijďte na první letošní prosincové trhy v Plzni

V sobotu 1. 12. koná se první prosincový a současně letošní předposlední Plzeňský farmářský trh.  „Počasí by nám mělo přát. Nečeká se velký mráz, proto si nemusíte brát kožich,“ lákají návštěvníky pořadatelé. Navíc vám několik prodejců ukuchtí něco pro zahřátí – pan Tesař (pěstitel hlívy) připraví guláš z hlívy a hlívu bude i grilovat. U Turků z ekofarmy Jemnice dostanete burger z hovězího nebo jehněčího masa.

27. 11. 2012 11:11
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy oslaví 17. listopad dobrým jídlem

Plzeňské farmářské trhy se zabydlely v Mlýnské strouze. V sobotu 17. listopadu dopoledne (8 – 12h) opět zaplní téměř 45 prodejců kvalitních potravin okolí Mlýnské strouhy. I v polovině listopadu bude z čeho vybírat a nebude to jen maso a uzeniny.  Pěstitelé zeleniny z Litoměřicka a Moravy přivezou desítky druhů zeleniny (celer, dýně, brambory, cibuli, česnek, petržel, mrkev, červenou řepu, zelí…).

14. 11. 2012 12:29
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy v Plzni se letos konají už po patnácté

Plzeňské farmářské trhy se zabydlely v Mlýnské strouze. V sobotu 20. října dopoledne opět zaplní téměř 50 prodejců prvotřídních potravin okolí Mlýnské strouhy. I téměř na konci října bude z čeho vybírat a nebude to jen maso a uzeniny. Pěstitelé zeleniny z Litoměřicka a Moravy přivezou desítky druhů zeleniny (celer, dýně, brambory, cibuli, česnek, petržel, mrkev, červenou řepu, zelí…). Jablek se letos urodilo poměrně hodně. V sobotu je budou prodávat především sady Těnovice a sady Nebílovy.

18. 10. 2012 15:24
Doba čtení: 2 minuty

Farmářský obchod rozšiřuje síť prodejen, na řadě jsou Klatovy

V Plzeňském kraji fungují dva Farmářské obchody, zatím oba v Plzni. První byl otevřen v květnu 2011, druhý pak v březnu 2012. Provozovatelé Farmářských obchodů plánovali, že zhruba za rok otevřou obchod i v jednom z okresních měst Plzeňského kraje. Volba padla na Klatovy. Ve středu 17. října se v Denisově ulici 93 pro obyvatele Klatov a okolí otevře Farmářský obchod. 

15. 10. 2012 10:47
Doba čtení: 2 minuty

Plzeňské farmářské trhy nabídnou výborné maso a uzeniny – plné masa!

Plzeňské farmářské trhy se konají opět v sobotu 6. října dopoledne. První letošní říjnové trhy budou ve znamení uzenin a masa. Nebude chybět ani drůbež, husy i kuřata, koupíte i jehněčí. Uzenářů se na každých Plzeňských farmářských trzích prezentuje zhruba šest. „Na trhy vybíráme jen prodejce uzenin, kteří je vyrábějí opravdu z masa. V prodávaných párcích, salámech, šunce, klobásách, tlačenkách… nenajdete žádné separáty, mouku či sóju. Podíl masa je v nich velmi vysoký,“ říká Tomáš Popp,…

3. 10. 2012 12:25
Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy v obchoďáku neuznáváme, říká nová asociace

Nová Asociace farmářských trhů nastoluje nekompromisní pravidla. Výrazně například omezuje zahraniční nebo nepotravinářské zboží na trzích, minimální počet stánků i místo konání trhu.

Doba čtení: 7 minut

Farmářské trhy budou mít svoji asociaci

Asociace farmářských trhů se představí dnes dopoledne na Farmářském tržišti Jiřák. Co přinese trhům a jejich zákazníkům? Za účasti ministra zemědělství Petra Bendla představí pořadatelé několika farmářských trhů v ČR budoucnost a podobu nové Asociace farmářských trhů České republiky (AFT ČR). Tématy dnešní tiskové konference na Farmářském tržišti Jiřák v Praze budou standardy a cíle AFT ČR, možnosti členství a certifikace prodejců na Farmářském tržišti Jiřák a Náplavka, včetně způsobu…

21. 9. 2012 9:28
Doba čtení: 1 minuta

Plzeňské farmářské trhy pokračují ve znamení jablek, švestek i podzimu

Plzeňské farmářské trhy se staly trvalou součástí městského života v Plzni. V sobotu dopoledne 22. září opět zaplní téměř 50 prodejců kvalitních potravin okolí Mlýnské strouhy.  V pořadí letošní třinácté trhy budou ve znamení jablek, švestek i podzimu. Sezóna moštu je v plném proudu. Každým týdnem zrají další odrůdy jablek. Pořadatelem Plzeňských farmářských trhů je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. 

20. 9. 2012 11:21
Doba čtení: 2 minuty

Podzim na Plzeňských farmářských trzích

Třetí podzimní sezóna na Plzeňských farmářských trzích začíná. Plzeňské farmářské trhy se staly trvalou součástí městského života v Plzni. Konají se i tuto sobotu. V sobotu 8. září dopoledne najdete téměř padesát prodejců kvalitních potravin okolí Mlýnské strouhy. Pořadatelem Plzeňských farmářských trhů je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola.

6. 9. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Plzeňské farmářské trhy na sobotu chystají plno zeleniny, jablka i první mošty

Plzeňské farmářské trhy v sobotu 25. srpna dopoledne opět zaplní okolí Mlýnské strouhy. Co nabídnou tentokrát?  Se zemědělským rokem se mění sortiment a to se promítne i v aktuálně nabídce plzeňských trhovců. „Kouzlem autentických farmářských trhů je proměna sortimentu s probíhajícím zemědělským rokem. Nejlépe je to vidět u zeleniny a ovoce. Na Plzeňských farmářských trzích nabízejí farmáři a jejich prodejci zeleninu, která je sklízena a prodávána právě v době, kdy je nejchutnější. Ze stromu či…

21. 8. 2012 9:50
Doba čtení: 2 minuty

Na Plzeňské farmářské trhy přijede i pojízdná prodejna regionálních potravin

Tuto sobotu se konají další z již tradičních Plzeňských farmářských trhů. Návštěvníky opět čekají tutovky i novinky. V sobotu dopoledne (8 – 12 hodin) 11. srpna opět zaplní více než 40 prodejců prvotřídních potravin okolí Mlýnské strouhy. Na těchto trzích budou mít návštěvníci možnost ochutnat a nakoupit ty nejlepší regionální potraviny z celé České republiky.

9. 8. 2012 12:24
Doba čtení: 3 minuty